sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. yıllar yıllar önce ergenlik sivilcelerime iyi gelmesi için cilt doktoru tarafıdan yazılışmıştı. işe yaramadı. yeni çıkacak olan sivilceleri derinin altında sanki bezeymiş gibi bırakıyordu. ağrılı şekilde 1 hafta kadar onun geçmesini bekliyordum. sonra bana faydalı olmadığını anlayınca bıraktım.

  7 eylül 2015 22:27

  2. cilt doktorumun tavsiyesi üzerine rulid ve cetryn hapla bir arada kullanarak bir anda pürüzsüz cildimde fazla makyaj nedeniyle çıkan sivilcelerimin birçoğundan kurtulmamı sağlamış ilaç.

  15 aralık 2015 21:05

  3. bugün ilk kez gittiğim cilt doktorumun monodoks antibiyotikle birlikte yazdığı losyon. bu akşam kullanmaya başlayacağım ve bir ay sonra da kontrole gideceğim. umarım işe yarar. bu mesajda düzenleme yaparak işe yarayıp yaramadığını paylaşırım. gerçi meşhur sivilce ilacını kullanmadığım için tedavimin uzun süreceğini söyledi doktor. (gizlinot: yine de kullanmak istemiyorum ) (gizlinot: zaten bunalımlı bi dönemdeyim )

  4 ağustos 2016 17:44

  4. clindoxyl (gizlinot: doğru yazıp yazmadığımdan emin değilim ) ile birlikte başlamıştım. benim alnımda isilik gibi sivilcemsi şeyler vardı. ikisini düzenli kullanınca işe yaramıştı. clindoxyl i kullanmayı bıraktım (gizlinot: daha doğrusu kaybettim ) sivexi de düzenli olmamakla beraber kullanıyorum nedense ertesi gün aynaya baktığımda yüzüm daha güzel geliyor gözüme :)

  4 ağustos 2016 19:49

  5. 10 gün önce clindoxyl ile birlikte kullanmaya başladım. ilk üç dört günde mucizevi bir şekilde gelişme gösterdiler fakat şu an bir ilerleme yok hatta yeni sivilce bile çıkardım :(

  edit: ilaca başlayalı 12 gün falan oldu fakat bir ilerleme göremiyorum çok düzenli ikisine de devam ediyorum ama sanki özellikle sivex bir işe yaramıyomuş gibi. dikkatimi çeken yeni çıkıcak bir iki sivilcenin çıkmasına engel oldu ama orda yumru gibi şiş kaldılar artık acımıyolar da ama şişler.

  27 ocak 2017 11:51 1 şubat 2017 23:58

  6. Differin ile başladığım sivilce tedavime ikinci ay doktor bu ilacı verdi. Differin tamamen yüzü kurutarak soymayı hedefleyen bir ilaç ama bunu yaparken kapalı komedonlarin bir kismini iltihaplı sivilceye dönüştürmüstu. Doktor sonradan antibiyotik olduğu için bu ilacı verdi. 2 haftadır kullanıyorum 2 hafta daha kullanacağım. Sivilceleri kurutuyor. Hafif bir soyulma yapıyor ama çok hafif. Normalde yüzümde çok sivilce çıkmaz ama differinin yaptığı sivilceleri söndürüyor şu anda gayet memnunum.

  24 mart 2017 16:40

  7. Sivilcelerim için dermatologa gittiğimde sabahları sürmem için bunu vermişti. Ama ben açıkçası faydasını gördüğümü düşünmüyorum, belki çıkmaya çalışan sivilceleri geçiriyodur diycem yok bundan sonra da sivilcelerim çıkmaya devam etti. Gece kullandığım isotrexin jel daha başarılı kesinlikle, ikisi de cildi kurutuyor fakat isotrexin daha ağır bir ilaç. Eczaneden sivilce ilacı diye istenip alınıyor mu bilmiyorum ama doktora danışmadan almamanız gerektiğini düşünüyorum.

  25 mart 2017 14:00

  8. Benim cildimi kurutmadi belki yaz olduğu icindir bilmiyorum. Herkes bence ilacin etkisini hemen bir haftada yada 2 haftada gostersin istiyor. Ancak duzenli bir sekilde bir aya yakin bir sure kullandiktan sonra ilacin etkisi anlasiliyor.Ben bundan once benzamycin kullanmistim oda 1 ay sonra anlaşılmıştı. Bu tip sivilce ilaclari bence uzun(en az 3 hafta) ve duzenli kullanilmali tabi alerji vs yapmiyorsa. Birde bazen cilt düzelme yolunda ilerlesede yinede hayalimizdeki cilt olmadığı icin farki anlamiyoruz o yuzden öncesi sonrasi fotoğraf cekilmedi.

  14 ağustos 2018 01:07

  9. 6 aydır anormal şekilde sivilcelenince gittiğim dermotoloğun (bkz: Benzamycin) ile birlikte kullanmamı önerdiği jelimsi losyon. Benzamycin eczanede kalmadığı için elime bir iki gün sonra geçicek. Kullandıktan sonra onu da yazacağım. Bundan önce gittiğim dermotolog magnis adında lanet bir krem yazmıştı. Hem kremin içeriğinde alkol vardı ve ben hassas ciltliyim. Hem de bu magnis krem bende sivilcemsi pütürcükler çıkarınca kullanmayı bırakıp zamanım olmadığı için tekrar bir dermotoloğa gitmedim. Sivex’e gelecek olursam bir haftadır kullanıyorum ve ilk sürdüğümde “mhh bu da bir işe yaramayacak yaa :/ “ demiştim. Sürdükten sonra katılaşan ve biraz geren bir jel. gündüz de kullanabilirsiniz dendi bana ama ben hiçbir sivilce ürününü sürüp gündüz güneşinde dışarı çıkmam. Sakıncalı bence. Kaldı ki ürün yüzü geriyor. Biraz rahatsız ediyor. Günlük hayatta da kullanılacak gibi değil :d o yüzden gece yatarken sürüyorum. Şu an çıkıntılı sivilcelerim söndü. Morumsu sivilce lekelerim azaldı. Ben çok küçümsedim ürünü ama eğer istikrarıma devam edip düzenli kullanırsam memnun kalacağımı düşünüyorum. Ama her cilt tipinin memnun kalacağını sanmıyorum. Doktornuza danışın mutlaka. Cildiniz çok kuruysa rahatsız edebilir. 

  11 eylül 2018 23:01

  5

  10. Doktorum bana sırtımdaki sivilceler için yazmıştı. Çok fazla terlediğim ve büyük gözeneklerim olduğu için de kapalı komedonumsulardı. Sivilcelerimi gerçekten söndürdü. Hatta ben bunu yüzümdeki içi dolu sivilceler içinde kullnaıyorum bazen ertesi gün sönmüş oluyor.

  29 eylül 2018 09:01