girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • medya (0)

70. Başta rahatlatsa da iz kalınca üzen durumdur.

29 eylül 2017 00:07

69. Bende aşırı patlatırım da bir şey öğrendim bugün onu sizle paylaşayım dedim. Üst dudak çevresindeki iltihaplı sivilceler patlatıldığında enfeksiyon beyin zarlarına yayılarak menenjite sebep olabilirmiş. 

28 eylül 2017 18:23

68. onu patlattığınızda içini iyice temizlemiş olmanız lazım. aynı zamanda tam bilmiyorum ama iyi bir ortamda yapılmalı bu. bi zamanlar cilt bakımı yaptırmıştım. sadece bu tekniğin doğru olduğunu söylemişlerdi. yoksa iz, çukur bırakırmış. patlatmayın derim. o kadar sivilce çıkardım. hepsi kendi kendine söndü. o kopkoyu lekeler de geçti. ha şuan yenileri var ama :(

28 eylül 2017 16:07


67. Genelde sadece önemli bir görüşme, buluşma ya da iyi gözükmem lazım hissinin baskın olduğu günlerden bir gün önce vurur beni sivilce illeti pmste bile arzı endam etmeyip. Ben de tam bir mal olduğum için ertesi güne izi geçmeyeceği halde sıkarım. Yine önemli bir görüşme öncesi çıktı dün, yine dayanamadım hatta abartıp yara yaptım hem de kaşımın ortasını. Görüşmeye düşük bütçeli hint kızı gibi gitmenin keyfi muazzamdı cidden.Aklıma tüküreyim.

28 eylül 2017 00:14

66. Büyük ve ağrılı olanları bende patlatmadan edemiyorum . Bir başkasında gördüğümde bile keşke patlatsa o orda olmasa diye düşünüyorum . Regl döneminde gelip 4, 5 gün beni bırakmıyorlar. Yüzümde ise patlatıp izi kalan sadece bir sivilcem var çok kanamıştı çok oynamıştım o yüzden kaldı. 

27 eylül 2017 21:42

65. ergenliğimden beri sürekli yaptığım eylem. bence iz veya çukur oluşması kişiden kişiye değişiyor çünkü gözle görülür hiç bi çukur yok benim yüzümde, şuan olan lekeler de yakın zamandaki sivilceler yüzünden oluşan lekeler. yüzümde renk eşitsizliği var ama pembe alt tonlu ve beyaz tenli olduğum için burun çevresinde ve yanak kısmında olan kırmızılıklar var ve bunların da sivilce sıkmaktan kaynaklandığını düşünmüyorum.

tabiki çevrenizdeki herkes sanki başka işleri yokmuş gibi size sürekli sivilcelerininizi sıkmamanızı söylüyor ama bu bizi durduruyor mu? hayır. o yüzden şuan zararı en aza indirmekten bahsedicem biraz.

sivilce/siyah nokta/beyaz nokta sıkmak için aparatlar var öncelikle onlardan alın (link: https://mcdn01.gittigidiyor.net/30117/tn30/301174642_tn30_0.jpg tipi şöyle) ismi de komedon aleti olarak geçiyor. 4 yıl önce gratisten minik bi manikür seti almıştım onun içinden çıkmıştı ben öyle tanıştım bu aletle. benim sivilcelerim hep iltihaplı olduğu için ucu beyaz oluyo yani deri altı sivilcelerde kullanılabilir mi bilmiyorum.

ben önce yüzümü temizliyorum sabun ve tonik ile, daha sonra bu aleti antibakteriyel bi sabunla yıkayıp sonra da kolonya ile siliyorum. aletin bi ucu iğne, diğer ucu da kaşık veya ince yuvarlak tel şeklinde olması gerek. iğne ucu ile sivilceyi patlatıp diğer ucuyla çok da baskı uygulamadan sivilceye bastırınca iltihap çıkıyor zaten hemen. sonra yüzümü tekrar sabunla yıkıyorum. yüz temizleme jeliyle de yıkayabilirsiniz tabi ben dove sabun kullanıyorum yüzümü temizlemek için o yüzden sabun diyip duruyorum.

sivilceyi sıktığım yerde artık açık ve iltihaplanmaya yatkın bir delik oluştuğu için kulak pamuğu ile sadece sıktığım yerlere antibiyotikli krem uyguluyorum. bir çok marka var ama benim elimin altında bactroban olduğu için onu kullandım hep.

önceden tırnaklarımla sıkardım hep o yüzden sıktığım sivilce ertesi gün tekrar iltihap doluyordu. uzun zamandır böyle yapıyorum çok kısa sürede geçiyor sivilce sadece arkasında bıraktığı kırmızılığın geçmesi bir kaç hafta sürüyor ama 2-3 güne hafif bi bb kremle kapatılır halde oluyor

27 eylül 2017 18:36

64. Hep yaptım ve yüzümde iz kaldı şimdi de geçirmeye çalışıyorum:((

27 eylül 2017 12:35


63. hemen sonra madecassol ile desteklenirse iz bırakma riski oldukça azalan eylem

27 eylül 2017 05:08

62. Uç veren derin ve ağrılı sivilceleri patlatmaya bayılıyorum. Bazıları çıkarken pıt diye ses çıkarıyor sırf onun İÇİN bile patlayabilirim. Ayrıca patlatıp iltihabını alınca hem kapatması hem de iyileşmesi daha kolay oluyor. Hem acısı hem stresim gidiyor. 

26 eylül 2017 23:26

61. çenemde iki üç gün içinde 15e yakın sivilce çıktı :((gizlinot: işsizim stresliyim :() neler neler sürdüm kapanmıyor hatta kat kat olduğu için kötü gözüküyordu. Bugün gözümü kararttım hepsini tek tek patlattım iltihabını boşalttım en azından kapatıcıyla kapanan kırmızı izlere dönüştüler. artık dört gözle yaraların geçmesini bekliyorum :)

26 eylül 2017 23:21