4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (10)
  • medya (1)

1. Sleek markasının 2016 yılında çıkan paletlerinden biri. Diğeri de all night long.

Nisan ayında almıştım ben (link: http://www.suslusozluk.net/g/sleek-makeup-i-divine-a-new-day-far-paleti/21840/ bunu). Aslında aldıktan hemen sonra pişman olmuştum, renkleriyle kendine çeken daha rengarenk bir paletini mi alsaydım diye ama, aldığım zamandan bu yana haftada en az 4 gün kullandığım palet oldu. Az zamanım olduğunda basit, pratik, günlük makyaj için çok kullanışlı bir palet. Ben far bazı kullanmayı tercih etmiyorum. O yüzden paletimi yanımda taşıyıp öğle saatlerinde makyajımın üzerinden geçiyorum ama bence 4-5 saat kalıcılığını koruyor. Onun dışında gerçekten çok pigmentli ve çok rahat, kolay karışıyor, mat farlar bile.

Ayrıca sleek makeup paletlerinde genel olarak uyumsuz, aldığınızda hiç kullanmayacağınız renkler çok oluyor, ama bu palette öyle renkler çok az. benim hiç kullanmadığım sadece 2 renk var ki 12 renk arasında iyi bir oran bence 10 tanesinin kullanılabilir olması. Sun is shining ve don`t worry i hiç kullanmadım. Ama Let it go, carpe diem ve daydreamer ise bebeklerim, çok seviyorum.

Ukte: (yazar: uykumgeldi )

4 ağustos 2016 12:34 4 ağustos 2016 12:57

2. Bayıldığım palettir; indirimden 29 tl gibi bir fiyata aldım yanılmıyorsam. Renkler harika, pigmentasyonları da, toprak tonlarını sevenler bakmalı bu palete. 12 farın yarısı sedefli yarısı mat ve sedef aşığı olan ben üç renge kesinlikle vuruldum: don't worry, sun is shining ve shine on. Henüz mat renkleri denemediğimden onların tozutma yapıp yapmamasıyla ilgili bilgi veremeyeceğim ama sedeflilerde öyle bir sıkıntı yok.

17 eylül 2016 20:00 17 eylül 2016 20:29

3. bu paleti almadan önce urban decay naked basics 2 paletini almıştım. keşke almasaymışım. bu palet hem fiyat, performans, renkler açısından çok daha güzel. naked basics 2 paletini şu an kullanmıyorum hatta öyle kaldı. sıkılırsam geçerim diyeceğim de iki palette de aynı renkler çok mevcut. aldığım günden beri cidden tek bu paleti kullanıyorum. renkleri günlük far tabirine o kadar uygun ki. cidden kalıcılar da. far bazı ile desteklendiğinde de tabii ki çok daha kalıcı oluyorlar. tozutma problemi biraz var ama bu çoğu palette olduğu için takmıyorum. alın aldırın kızlar. çok memunum iyi ki almışım.

17 eylül 2016 20:20 17 eylül 2016 20:30


4. Bugün itibariyle aldığım palet. Renkleri çok hoşuma gidiyor, çok soft tonlar ve günlük hayatta memnuniyetle kullanabilirim. Tozutuyor ama tozutma problemi olmayan far paletim zaten hiç olmadı. Diğer paletleri çok renkli geldiği için hiç almayı düşünmedim.

16 ekim 2016 21:16

5. Dün gratiste 30 liraya görünce bi de doğal günlük tonlarda farlar içeren bi palet olduğunu bildiğim için (gizlinot: en çok da 1 tane kaldığını gördüğüm için :d) direkt kaptım.Galiba let it go rengine ilk görüşte aşık oldum.Denemek için pazartesiyi ilk defa iple çekiyorum.

16 ekim 2016 21:46

6. Tam bir gündüz paleti, bence bütün renkleri kullanışlı. 0.8 gramlık 12 fardan oluşuyor, yani farlar bozulmadan, paletten de sıkılmadan bitirmemiz mümkün. Pigmentasyon ve kalıcılık açısından gayet başarılı. Mat renkleri kolayca dağıtılabiliyor, ancak ışıltılı renklerinde bir standart yok gibi, en azından benim paletimde böyle. Mesela brightside rengi kolayca dağıtılıp satin bir duruş verirken don't worry ve believer renklerini çok uzun süre karıştırmak gerekiyor, yoksa parça parça duruyor göz kapağında.

15 ocak 2017 11:39 15 ocak 2017 11:40

7. Gratis indiriminden 30 tl'ye almıştım.Paleti görür görmez aşık oldum.Tam istediğim gibi doğal, abartısız renklerden oluşan bir palet.12 renk var içerisinde, doğal, hafif bir makyaj için birebir bence.Paletin dizaynı da oldukça şık.Okul makyajım için kullanıyorum, tadından yenmiyor.

5 şubat 2017 15:02


8. günlük tonlardan oluşan hepsi birbiriyle uyumlu güzel bir palet. mat ve ışıltılı farlarla dengelendiği için tek başına doğal bir makyaj için oldukça yeterli. boyut olarakta ne çok büyük ne çok küçük olduğu için sıkılmadan kullanılabilir ancak bilmiyorum sadece bende mi öyle duruyor, ışıltılı olan farlar parça parça birikme yapıyor göz kapağımda krem/toz arası bir yapısı var belki bu yüzden. ayrıca bazı renkleri baz ile kullanmak gerekiyor. kısaca doğal tonlarda palet arayanlar indirimde belki bakmak isteyebilir onunda dışında olmazsa olmaz bir ürün de değil.

13 mart 2017 13:52

9. Where have you been all my li-i-i-i-i-fe demek istediğim palet. Mat farlarıyla gündüz, ışıltılı farlarıyla gece makyajı için uygun bir palet oldu bana. İndirimde 32.90 gibi bir fiyata geliyor. Kahve tonlu göz makyajlarını sevenler için çok ideal.

Pigment konusunda fena değil ama bir değdirmeyle göze yapışan, hemen renk veren farlar değiller. Hafif bir tozutma problemi var ama iyi bir fırçayla bir nebze bertaraf ediliyor bu problem. Bazsız bir şekilde 5 6 saat kalıyor gözde. Bu fiyat için bu performansı iyi buldum ben.

24 mart 2017 15:26

10. Sleek ten aldığım ilk üründür bu palet ve o zamandan beri günlük makyajimda sürekli elimin altında durur. Her sabah bu paleti açtığımda renklerin isimlerini okurken de ayrı mutlu oluyorum. En sevdiğim tonlari be happy, Carpe Diem ve let it go. Gölge yapmak için de açık renklerle gayet uyumlu koyu renklere sahip. Üç dört tane nude far paletlerinde var evde ama sanırım en çabuk hit the pan bu olacak gibi görünüyor.

24 mart 2017 19:38