sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (1)

  27. sonunda dayanamayıp eczabakim'in kendisini kopyaladigini göstermiş storylerinde. gerçi adını kapatmış ama bilen biliyor zaten. iyi bile dayandı şimdiye kadar ses etmeyerek.

  21 haziran 00:59

  26. Meslektaşları Gamze hanıma haksız rekabet ediyor diye dava açmış. Yani inanamıyorum insan meslektaşına nasıl böyle bir dava açar. Açarken kendinden utanır. Açıkçası onun adına üzüldüm.  Gerçekten emek verip bizleri doğru ürünlere ve eczane gibi doğru bir kaynağa yönlendiriyor. Herkes İstanbul’da değil ki eczane ismi vermesi haksız rekabete yol açsın. Ayrıca İstanbul’da olsam sırf güler yüzüne bile onun eczanesi arar giderdim. Ve onca doktor var instagramda bilgilendirici paylaşım yapan çalıştığı kurumu belirten, onlar da mı haksız rekabet yapıyor hastaları onları tercih ediyor diye. Sınırlama veya ceza gelecekse doktorlar, diyetisyenler de dahil tüm sağlık çalışanlarına sosyal medya sınırlaması gelsin o zaman. Birine ceza öbürüne hay hay olmasın. 

  ilgili medya:
  1
  13 mayıs 18:33

  25. Kendisi sayesinde cilt bakım rutinimi oturttuğum eczacı bir kadın. Umarım aynı çizgisinde devam eder de bizlerde bilgilenmeye devam ederiz

  11 nisan 00:25

  24. instagram aleminin en faydalı hesaplarından biri olabilir kanımca. ürünlerden çok etken maddeleri, hangi maddenin hangi soruna iyi geleceğini anlatıyor. sorununuza iyi gelecek içerik bilgisini öğrenmenizi sağlıyor. önüne gelen her ürünü "hayatımın ürünü" diye pohpohlayan,pazarlayan pabucumun "influencer"ları arasında ferah bir nefes adeta. :)

  2 nisan 14:07

  23. Geç keşfettiğim son derece faydalı bulduğum hesap. Genelde belli başlı ürünleri satmak için programlanan eczane çalışanlarına güvenmem ve tavsiye ettikleri ürünlerden memnun kalmam. O yüzden dermokozmetik alacaksam ya burada okuduklarımdan yola çıkarım yada internetten kendim araştırıp alırım.

  Bu hanım kızımız da hesabında ürünlerin içeriklerinden hangi cilt tiplerine iyi geleceğinden bahsedip seçenekler sunuyor. Yani direk “bunu alın” demek yerine “içeriğinde x maddesi varsa şuna iyi gelir” şeklinde bilgilendiriyor. Şu aralar güneş kremi arayışında olduğum için kimyasal filtre neymiş,fiziksel filtre ne işe yararmış,beyaz kalıntı neden kalırmış epey bilgi sahibi oldum. “Bütün rujlarımı dudağıma sürdüm “ tarzı çöp içerik üreticileri yerine şu kizlarin sayısı artsa keşke.

  19 mart 11:35

  22. İşte benim bir bilim insanında aradım zeka,çeviklik ve ahlak budur.. Sonunda birisi çıktı tester adı altında satılan bildiğiniz doldurma/çakma/sahte parfümlerin Aslında ne olduğunu açıklama yürekliliğini gösterdi sosyal medyada. Üstelik de firma hediye olarak yollamış o parfümü. aynı parfümün bütün gün eczanesinde, çoğu zaman ayakta, emek vererek para kazanan gamze'ye değil de zengin, sadece birilerinin karicişkosu olduğu için adının önüne çeşitli ünvanlar eklenmiş ancak asıl işi Nişantaşı kafelerinde mabadını bir sağa bir sola yatırarak oturmak olan bir "influencer"a gittiğini düşünüyorum da şişenin öpülmedik yerini bırakmazdı. Tabii ki aynı kişi gece rutinim videosu çekerken banyosunda asla o ucuz şişeleri göremezsiniz, jo malone'lar, amouage'lar havada Uçar..

  Sosyaleczacı, sosyal medya hesabından kazanç elde etmiyor mu, Tabii ki ediyor. Muhtemelen etkileşimleri ve eczanesine gelen müşteriler %50 oranında artmıştır. Ancak bunu o kadar ahlaki bir çerçeve içinde yapıyor ki yargılamak şöyle dursun azmine, çalışkanlığına saygı duyuyorum. Onun arkasından onun gibi içerigi olan hesaplar arttı, sayesinde bugüne kadar eczanelerdeki beyaz önlüklü suratsız temsilcileri ile bana oldukça sevimsiz gelen "dermokozmetik" artık o kadar itici gelmiyor. Sadece bunun için bile teşekkür edebilirim kendisine.

  Bu kıza da like atmayacaksak kime atacağız bilmiyorum..

  2 mart 17:58 2 mart 18:40

  21. Az evvel kendisine tester parfüm göndermiş bir firma ve tüm zararlarını reklam yapmadan maddi kaygı duymadan anlatmıştır basit şekilde. İlk defa gördüm boyle gönderilen ürünü bırakın reklam yapmayı kötü yönlerini tek tek sayanı. Evinde tek derdi prensesine , prensine, kocişine kurabiye yapan, market arabasıyla sunum yapan hanımefendiler gibi sıfır bilgi ve salt para kaygısıyla izlemedigim güzel bir reklam- bilgilendirme oldu. Teşekkürler.

  2 mart 16:11

  20. instagramda takip ettiğim en yararlı kişi olabilir kendisi. marka tavsiye etmekten çok içerikler hakkında bilgi veriyor. kendi cilt tipinize uygun ürünleri seçebilmenize yardımcı şeyler paylaşıyor. özellikle güneş kremi seçimi konusunda inanılmaz yardımcı oldu bana verdiği bilgiler. ayrıca yetişebildiği kadar sorulara da dönüş yapmaya çabalıyor, eğer eczane kozmetiğine yönelik objektif bilgi alabileceğiniz bir kaynak arıyorsanız takip etmenizi öneririm.

  23 şubat 23:18

  19. Faydalı, açık ve anlaşılır buldum postlarını. Ama rozalı ciltlere uygun ürünleri anlatırken yüzünü allıkla kıpkırmızı yapmış, açıklamaya da “Tüp patlamadı, kendimi konuya uygun hale getirmek için boyadım” yazmış. Çok saçma geldi, biraz da ofansif buldum. Fotoğraf düzenlemeyi, yazı tiplerini vs biraz daha profesyonel yaparsa daha çok takipçi kazanabilir. 

  23 şubat 03:48

  18. en sevdiğim instagram hesabının sahibi olan ezcacı, toksikolog adayı. (bkz: naturally serein) ve onun sayesinde içerik okumayı öğrendim.cilt bakım rutinimi yeniden şekillendirip, doğru bildiğim yanlışları değiştirdim. eğitim serüvenini kitlesiyle paylaşması da kendisini takip eden genç kadınlarda olumlu etkiler yaratıyordur diye düşünüyorum.

  12 şubat 15:53 12 şubat 15:54