yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. meme dokusunun sporla büyüyeceğini sanmıyorum. Pectoralis majorün gelişmesidir o ki bu da meme değil göğüstür. Meme Altındaki bu kas tabakası gelişince meme büyümüş gibi geliyordur.

  11 mart 2017 01:23

  2. Sporcu, kaslı kadınların neden memeleri yok gibi o zaman? Pek sanmıyorum açıkcası ama bilimsel açıklamam olmadığı için, hayır sporla büyümez, diyemem.

  11 mart 2017 01:30

  3. Meme sporla büyümez. Dikleştirilebilir ve sarkıklığı azaltılabilir bir nebze. Hatta küçülür yağ oranı azalacağından.

  11 mart 2017 01:49


  4. Kalori ihtiyacı bir süre sonra memedeki yağ dokudan karşılanmaya başlayacağı için küçülür. Ama kaloriyi çok kısmadsn ve profesyonel sporcular kadar kendınıze yuklenmediğiniz durumda küçülmez ve üstteki girdide söylendiği gibi göğüs kası gelişir meme dikleşmiş olur.

  11 mart 2017 10:15

  5. meme büyümez. ama meme altındaki göğüs kasları büyür. duruşunuz düzelir memeler az daha öne çıkar. eğer memenizde süt dokusu fazlaysa büyümüş hissi uyandırır. eğer memenizde yağ dokusu fazla ise de o yağlar gider memeler küçülür.

  bu yüzden kilolu insanların memeleri büyüktür. meme çoğunlukla yağdan oluşur.

  11 mart 2017 10:55

  6. gercekten mumkunmus gibi gelmeyen fenomen. Yalniz su gercek de var ki voleybol takimindaki kizlarin memeleri hep buyuk olurdu (veya erken gelisirlerdi diyeyim)

  11 mart 2017 11:02

  7. daha önce 5456323 kez söylendiği gibi memenin egzersizle büyümesi söz konusu olmamakla birlikte spor yaptıkça sıkılaşma ve dikleşme durumunu kendimde de bizzat gözlemlemiş bulunmaktayım.

  şöyle ki bilgisayar başında çalışan biri olarak sırt ve boyun ağrılarından şikayetçi olduğum bir dönemde kamburluğu önleyen ve sırt ağrılarını gideren egzersizler yapmaya başladım. egzersizler aşırı yorucu ve uzun değil. bildiğimiz yüzme hareketini taklit eden ve kürek kemikleri üzerindeki baskı hissini gideren basit üst beden egzersizleri. şunu da söylemeliyim ki ütü masası gibi bir göğsüm var. fakat egzersizlere başladıktan 6 ay sonra beklemediğim bir etki olarak büyük ölçüde göğüslerimin belirginleştiğini ve sıkılaştığını gözlemledim. bu 3 beden büyüme gibi bir şey değil elbette ama eskiden kaburgalarıma yapışıkmış gibi görünen memintolar şu an daha dolgun duruyor. yaşım itibariyle normal bir büyüme sürecinin etkisi olamayacağı aşikar. belki sırtım düzleştiği için bu etki oluştu orasını bilemem. ama küçük egzersizler bile gözle görülür sonuçlar veriyor.

  harekete devam süslüler !

  11 mart 2017 12:01


  8. kilo aldığımda büyüyen verdiğimde küçülen arkadaşlara bakarak konuşursam çok doğru olmayan önerme

  şöyle ki yağ oranınızı azalttığınızda meme küçülür. ha yapısı büyük ve dolgunsa göğüs kası geliştikçe daha iyi gösterebilir.

  o instagramdaki fitness modelleri genelde zayıfken sporla vücut şekillendiriyorlar kilo alıyorlar. böylece hem ince hem göğüsleri de dolgun duruyorlar. ama kilolu biri zayıfladığında memesi küçülür. estetik yaptırıyordur çoğu. çocuk sahibi olduktan sonra düşünüyorum yaptırmayı .yoksa kilo alasım geliyor :/

  11 mart 2017 15:37

  9. ben de biraz daha farklı olacak bir bilgi vereyim, evet sporla meme büyümez fakat belirli kol hareketleriyle göğüs kasını geliştirmek mümkündür. Bu memenin de daha büyük gözükmesine yol açar. (bkz: pectoralis muscle)

  Şınav çekmenin daha da küçülttüğünü okumuştum, ne kadar doğru bilemiyorum ama şınav çektiğim zamanlarda psikolojik midir bilinmez ben de hafiften küçüldüğünü gözlemledim gibi.

  Pilates lastiği ile kolları yana doğru açmanın yararı olur. İnternetten bu tür hareketleri araştırabilirsiniz. Bir nebze de olsa görüntüyü değiştirme imkanı var.

  11 mart 2017 15:39

  10. Spor yaparken salgılanan testosteron (evet kadınlarda da) memeyi büyütemeyeceğinden doğru olmadığını düşündüğüm olay. İlk girdiye istinaden (yazar: sonlal )in arkadaşı spora başladığında zaten büyüme çağındaymış, memelerinin birden büyümesini buna bağlamak bana daha mantıklı geldi.

  Benim tecrübem ise şu yönünde oldu; yazın hergün (gbkz: leslie sansone ) (link: https://youtu.be/wuDp6v_oL34 3 mile videosunun) 2. milinde lastikle yaptığı kol hareketleri yapıyordum. sadece kollarımı toparlamakla kalmadı; göğüs kaslarımı da çalıştırdığı için memelerim daha önde duruyor ayrıca daha dik, daha şekilli görünüyor. Yoksa 75a yı c cup yapmadı, öyle bir beklentiniz olmasın.

  11 mart 2017 18:42