yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (492)
  • medya (12)

  492. Hiç stok yapan biri değildim. Bir ürünü bitirip almayı sürekli ertelediğim çok kez oldu sırf sipariş bilgilerini yazmayayım diye. Maalesef artık indirim gördüğim an düzenli kullandığım şeylerin stoğunu yapmaya başladım. Mesela dün cosrx'in misti indirime girmişti. Aldım, nasılsa alacağım çünkü. Bir de dün Elensilia'nın arbutin ampulünü stokladım çünkü bu ürün haftaya zamlanacak bence ve ben o fiyattan almak zorunda kalacağım. Üzülüyorum sahiden geldiğimiz duruma. Hiçbir şey mi stabil olmaz bu ülkede? Bir de sürekli güneş kremi stoklamak istiyorum, bakalım. 

  29 mart 16:13

  491. 2 yıl kadar yapmıştım malum bu ekonomide fiyatları dondurası geliyor insanın.Sonra depremde evimiz yıkılınca herşeyin gözümün önünde yerle bir olduğunu tüm emeklerimin ziyan olduğunu gördüm ve sonra stok yapmayı bıraktım eksiğim olunca bitmesine ramak kala indirim kovalayıp alıyorum ki zaten konteynera biz zar zor sığıyoruz annemin elinden gelse kıyafetlerimi kapının önüne koyacak ne stoğu asdfgh.

  25 mart 05:09

  490. Evde meydana getirdiği kalabalıktan hiç hoşlanmasam da yapmaya mecbur hissettiğim bir şey stok yapmak. Gelecek ayı bırak ertesi güne aynı fiyata alamadığım şeyler olduğu için bazı şeyleri uyguna gördüğüm anda çekiyorum.

  Bunların başında ped geliyor elbette. Kullandığım iki ped çeşidi var bunların ilki kotex natural ikincisi ise molped pure & soft. İkisinden de çok memnun olduğum için kasa arkası olsun, online alışveriş olsun nerede uyguna bulursam alırım.

  Bir başka stokladığım kuru saçlarımın bir numaralı ihtiyacı olan saç kremi. Gözümü şu 1 litrelik satılanlara diktim artık çünkü su gibi içiliyor bizim evde.

  Diğerleri ise yüz nemlendiricisi, temizleme jeli ve güneş kremi. Kozmetik fiyatlarının bu kadar oynak olması neticesiyle ve cilt bakimimin temeli olan bu üç ürün olmazsa olmazım olduğu için en az bir tane yedekli durmalı ki geceleri rahat uyuyabileyim.

  Son olarak ev için tabii ki tuvalet kağıdı, kağıt havlu, bulaşık ve çamaşır deterjanları, sıvı sabun bulduğum her indirimde aldıklarımdan.

  Bu şekilde yaşamak zorunda olmak aslında çok yorucu ve üzücü değil de ne? Benim başka dertlerime, aileme, kariyerime odaklanmam gerekirken aklımda tuvalet kağıdı, deterjan, saç kremi gibi temel bakım ürünlerinin olması hayatı tekrar tekrar sorgulatıyor. Keşke bitince aynı fiyata bulacağımı bilsem de evdeki ve kafamdaki şu kalabalıktan kurtulabilsem.

  23 mart 13:21


  489. Eskiden yaşadığım ilçe (pazarcık) küçüktü hafta içerisinde aktivitemiz market gezmekti. Ucuza gördükçe de her şeyden alırdım. Evin büyükçe bir kileri de vardı. Doldur allah doldur. Depremden sonra taşınmak zorunda kalınca o stoklar başıma bir dert oldu ki. Kolilerce ürün, poşetlerce peçeteler, pedler vs. Taşınmamın üzerinden 1 sene geçti ve 1 er paket tuvalet kağıdı ve havlu kağıt aldım. Onun harici 1 tane bile eve ne temizlik malzemesi ne kişisel bakım ürünü almadım. Şuan tekrar taşınacağım ve ne büyük kolaylıkmış nispeten az ürünle taşınmak :)

  ayrıca stoklanan çamaşır yumuşatıcılarının en fazla ömrü 1 seneymiş bilginiz olsun, sonrasında formu bozulup katılaşıyor. 

  23 mart 12:34

  488. bana o kadar iyi hissettiriyo ki bu. hele de uygun fiyata bol bolamat aldığın ürün yıl içinde zamlanmış diye dertlenmiyosun. eve dönerken bi tuvalet kağıdı deterjan alıyım derdi yok. eve bir kiler - storage cabinet tarzı bir şey yaptırmayı düşünüyorum. üstte vitamin takviyeler, bakım ürünleri, temizlik malzemeleri. belki iç giyim ve çorap için ayrı bir bölme. neyin ne zaman ihtiyacın olacağını bilemezsin.

  hali hazırda stokladıklarım saç köpüğü, saç bakım yağı, şampuan, duş jeli, tuvalet kağıdı, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, camsil, çamaşır suyu, diş macunu+fırça, el sabunu, nemlendirici krem, sıvı yağ. bir de çatal kaşık ve yemek takımı. gerçi bu çeyizlik de denebilir sfljfsd

  23 mart 12:10

  487. hamileyken alışkanlıktan ped alışverişini normal olarak + indirimde denk geldikçe sürdürmüştüm ve stoğun son hali cidden şok geçirmeme sebep olmuştu.. gerçi doğumdan sonra lohusalıkta çok işime yaradı bu, yarısı lohusalıkta bitti kalanı da şu sıralar bitmek üzere.. kızım 31 aylık ve stoğum anca bitiyor.

  *süslüler lütfen ped stoğu yaparken bu ürünlerin de skt si olduğunu unutmayın. hep daha önce alınan paketlerden açmaya calışın.

  bunun dışında tuvalet kağıdı ve bulaşık makinesi deterjanı stoklamıştım marketlerde indirme girdikçe bu da çok işime yaradı. çamaşır deterjanı ve cif spreyin minik kartuşlarından da indirimde denk geldikçe stoklamaya başlayacağım. eşime jilet stoklayacağım.

  çok sevdiğim ya da sürekli kullandığım makyaj, bakım ,hijyen ürünlerinden 2 tane alma huyum oldum olası vardır zaten, biri çantaya(ofise) biri eve diye ama artık bunların haricinde 2şer tane tane olmasına özen gösteriyorum.

  aslında stok yapmaktan hiç hoşlanmıyorum, evde yer tutan şeyleri sevmiyorum ama bu ekonomide açtığım her pakette biraz mutluluk duyuyorum, markette güncel fiyatları gördükçe hem fiyata üzülüyorum hem de iyi ki vaktinde almışım diye seviniyorum.

  ergenken düşünsem bu yaşlarda yapacağım yatırımın stokçuluk olacağı hiç aklıma gelmezdi. :))

  23 mart 01:57

  486. Ben stok yapmayı sevmiyorum çünkü evde bir yerlerde uzun süre kullanmayacağım eşya durması beni rahatsız ediyor. Sürekli kullandığım bir makyaj ya da bakim ürünüyse bitmesine yaklaşık bir hafta kala yenisini alır koyarım ama onun dışında şampuan bile fazladan almamaya çalışıyorum. Bir de herhangi bir sebepten fazladan bir ürün varsa stokta elimdekini daha fazla kullanmaya eğilimli oluyorum bu da hoşuma gitmiyor. Mesela makyajda stok varsa elimdekini çok sürmeye başlıyorum istemsizce ve bana ürünleri hafif kullanmak daha çok yakışıyor aslında. 

  20 mart 19:31


  485. geçen ay 1.5 senelik ped, 3 tane penti sütyen (hep kullandığım tek model), 5*4 marks&spencer külot, 4 tane oysho keten gömlek, 2 tane de marvis diş macunu alarak stok güncellemesi yaptım. 

  20 mart 11:58 29 mart 21:34

  484. sürekli kullanılan ve raf ömrü uzun ürünlerin makul ölçüde(gizlinot: bu benim için 4-5 adet) stoklanmasını açıkçası doğru buluyorum. çok uzun zamandır renkli kozmetik alışverişi yapmıyorum ve açıkçası makyaj malzemelerini vaktinde stoklamış biri olarak şu an bana mantıklı gelmiyor.

  benim stokladıklarım şöyle;

  -şampuan

  -duş jeli

  -diş macunu

  -ped

  -deodorant

  20 mart 11:46

  483. ben nerede indirimde ped ve deodorant görsem stokluyorum. micellar su kullanırken micellar ve pamuk da stoklardım, artık yağ bazlı temizlik yöntemlerine geçtiğim için bunları almıyorum. şampuan, duş jeli, diş fırçası ve diş macunu da ucuz buldukça alırım. malum bir aldığımızı ertesi 30-40 tl zamlı almak durumunda kalıyoruz, yeri olan stoklasın ana ihtiyaç kalemlerini bence.

  20 mart 11:06 20 mart 11:26