sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (2)
 • oylar (0)
 • medya (1)

1. tam adı "sunday riley- good genes all-in-one lactic acid treatment" olan, markanın (bkz: sunday riley luna sleeping night oil) ile birlikte oldukça meşhur hale gelmiş asit ürünü.

öncelikle ürünü az önce sadece ikinci kez uyguladığımı, buna rağmen dayanamayıp yorum yazdığımı ekleyeyim. kesinlikle bir ay sonra ek girdi yazacağım gibi duruyor; yani yorumumun ne kadar güvenilir olacağına siz karar verin. ben bu iki kullanımda ciddi anlamda fark gördüğüm için heyecanla yorum ekliyorum. daha önce böyle bir hızla karşılaşmadım zira.(gizlinot: swh)

ürünün içeriğindeki starlar laktik asit, meyankökü(gizlinot: cilde aydınlık veriyor), limon otu(gizlinot: astringent), arnika(gizlinot: cildi yatıştırıyor) ve aloe. laktik asit diğer alpha hydroxy asitlerine göre çok daha nem veriyor ve cildi irrite etme şansı daha düşük; özellikle kuru ve olgun ciltlere öneriliyor.

ben the ordinary dahil başka markaların daha uygun fiyatlı laktik asit ürünlerine sahibim. benim için bu ürünü diğerlerinden farklı yapan kısmı anında sonuç almam oldu. ürünün kutusunda 3 dakika içinde cildinizin daha iyi görüneceği yazılmış ve -gerçekten- öyle oldu! bu üründe nasıl bir formülasyon ve ne derece kaliteli içerik var bilmiyorum ancak diğer laktik asit ürünlerinden çok ama çok farklı. marka "purified lactic acid" kullanıldığını belirtmiş; bu ne anlama geliyor, diğer markaların ürünleri yeterince saf değil mi bilmiyorum.(gizlinot: swh)

şimdiden sivilce lekelerimde gözle görülür açılma, cildimde büyük miktarda aydınlık&berraklık var. gidip aynaya bakıyorum sürekli(gizlinot: swh), çünkü bariz bir "glow" var birkaç gün önce olmayan.

benim için 2017'nin cilt bakım ürünü oldu kendisi. aralara (bkz: biologique recherche lotion p50) sıkıştırarak haftada birkaç gün kullanacağım. diğer asit ürünlerinden ayrılan başka bir özelliği de kurutma yerine nem veriyor olması. ben asit ürünlerimden sonra nemlendirici sürmek için dakika sayarken, bu asit sanki aynı zamanda nemlendirici sürmüşüm gibi yumuşak yapıyor yüzümü. kesinlikle gerginlik ve kuruluk bırakmıyor ardında.

olumsuz tek yanı fiyatı oldu. gerçekten çok ama çok pahalı, insan almadan önce tereddüt ediyor. 30 ve 50 ml şişelerde geliyor ve ben 50 ml şişesine vergi ile birlikte 170 dolar ödedim.(gizlinot: wut :/) amerika'da ürün iade edip, paranızı geri alma şansınız olduğundan koymuyor tabii. etkisini gördükten sonra ise kesinlikle değdiğini düşünüyorum. sonraki kullanımlarda da etkisi devam ederse alacağım tekrar tekrar.

edit: bazı fashion showlar öncesi mankenlerin yüzlerine aydınlık katması için uygulanıyormuş birkaç dakika bekletilerek, şimdi okudum.

26 haziran 2017 23:12 26 haziran 2017 23:15

2. bana başlık altına ikinci girdimi yazdıracak şişelenmiş sihir.

marka bir süre önce good genes lactic acid'in kız kardeşi glycolic acid'i çıkardı. şişe, dizayn tamamen aynı; üzerindeki küçük yazıları okumazsanız karışıyor resmen.(gizlinot: swh) aradaki fark ise lactic acid versiyonu daha kuru-hassas ciltlere yönelik iken glycolic acid'in normal-yağlı ciltleri hedefliyor olması. ilk versiyonu benim için olmazsa olmaz bu ürünün ikinci versiyonunun önce küçük boyunu, daha sonra da tam boyunu edindim.

birkaç aydır cilt-akne sorunları ile debeleniyorum, uçak yolculukları ile başlayıp aylarca çözüme ulaşamadığım akne ve kapalı komedonlar kabusum olmuştu. sivilcelerin birçoğu iz bıraktı, ve kullandığım her makyaj ürününün kapalı komedonları artırdığı garip bir dönemden geçtim. bir süre keto-carnivore diyete ağırlık verdim beslenme ile bir ilişki bulabilmek için hatta. en son tca peeling, profesyonel cilt bakımı- lazer denerim, daha da olmazsa 16 yasında kullanmış olduğum roaccutane'e döner jübilemi yaparım diyordum. bunları yazıyorum ki durumun can sıkıcılığı anlaşılsın.

sanırım ilk versiyonu yaz aylarında bitirdim, yeni versiyonu ise bu ay kullanmaya başladım. üst üste kullandığım 3 gün içinde kapalı komedonlarımın %70'i geçti, sivilce lekelerinin kırmızılığı tamamen bitti, ve görünümleri hafiflemiş durumda. ben elimden gelebildiğince içerik okumaya, bir kimyasal bileşenin neyi ne kadar düzeltebileceğini araştırmaya-anlamlandırmaya çalışırım. ancak bu ürün beni tabiri caizse dilsiz bırakıyor. yani, bir asidin ciltte ne kadar iyileşme sağlayabileceği az çok açıktır, marka-üründen bağımsız olarak beklentinizi sabit tutabilirsiniz düzgün formüle edilmişse. ancak good genes'e gelince ben bir açıklama yapamıyorum, gerçekten ortada farklı bir şey var. şaka gibi, beni roaccutane kullanmaktan kurtardı resmen. ne kadar sürecek bu durum göreceğiz tabii.

ürün oldukça pahalı. ancak aldığım sonuç profesyonel yaklaşımlar ile aynı seviyede, acımıyorum açıkçası. mesela çok daha fazla para harcayıp, etkisi bir hafta sürecek hydrofacial yaptırmaktansa, bu serumu alıp 4-5 ay kullanmak bana çok daha mantıklı geliyor. daha ne kadar fangirl olabilirim bilmiyorum, ama bir temizleyici, güneş kremi, ve good genes ile yaşayabilirim herhalde.

aklında ürünü denemek olanlara bir tavsiye: ben ilk seferinde fiyat açısından daha karlı olduğu için 50 ml şişesini almıştım. ancak elinizde uzun süre kalırsa bir süre sonra bozuluyor, ve ilk etkisini göstermiyor. bundan sonra 30 ml versiyonunu çok bekletmeden bitirip taze yeni şişelere geçiş yapacağım.

14 şubat 13:39 14 şubat 13:41