yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (5)
  • medya (1)

  1. Svr markasının yağlı ve akneli ciltler için olan yüz yıkama jeli. Svr uygun fiyatlı bir dermokozmetik markası. La Roche Posay'ın ayarında bir Fransız markası. Ama benim cildime ondan çok daha iyi geldi. Cildi güzel temizlemekle kalmıyor, yağlandırmayı da kontrol altına alıyor. Aynı serinin nemlendiricisini de kullanıyorum. Ürün açıklamasında siyah noktaları azaltır falan yazıyor da ben öyle bir şey gözlemlemedim. Kaldı ki dışarıdan kullanılan hiçbir ürünün bu sorunu çözemediğini düşünüyorum.30 yaşından sonra cildimi sivilceler bastığı için cilt bakımı konusuna kafayı takmış biri olarak uygun fiyatlı ve bereketli olan bu ürünü cildi karma/yağlı/akneye eğilimli süslülere tavsiye ederim. Eczanelerde satılıyor mu bilmiyorum ama adı dermo ile başlayan çoğu sitede satıldığını biliyorum.

  14 aralık 2016 17:06

  2. güzel bir temizleyici, bir aydır kullanıyorum ve gayet memnunum. tek eksisi parfümlü olması. kokusu kötü değil ama çok yoğun, buram buram kokuyor.

  4 mart 2017 23:50

  3. bu benim ilk dermokozmetik jel temizleyicim. eczanede %50 indirimle 30 tl civarında bir fiyata almıştım. gerçekten temizlediğini hissediyorum ama nedense içime sinmedi ya. bunu kullandıkça cildimin temizlenmesine rağmen kötüye gittiğini hissediyorum. gözeneklerim açıldı son zamanda, yüzüm pütürlendi. sebebi bu olmayabilir ama ben nedense pek verim alamadım bu üründen. başka dermokozmetik jel deneyimim olsa daha sağlıklı değerlendirebilirdim aslında, bundan sonra avene denemeyi düşünüyorum belki o zaman editlerim bu girdiyi.

  24 nisan 2018 20:14


  4. çok memnun kaldığım yüz temizleme jeli. öncelikle karmadan yağlıya dönük, dönemsel olarak da yağlı bir cilde sahibim. cildimin yağlı olduğu dönemlerde de alnımda ufak ama birçok sivilce çıkıyor. bu konuda da bir dermatologla görüştüm ve kullandığı not defterinin üstümde kocaman bir svr logosu gördüm sonrasında da işe bakın ki bana bu markanın jelini tavsiye etti. basmışlar kadına parayı o da bana zorla tavsiye ediyor diye düşünmeme rağmen yine de satın aldım. ve belirttiğim gibi çok memnun kaldım. günde 2 kere sabah ve akşam kullanıyorum. yıkadıktan hemen sonra verdiği temizlik hissi bir sonraki yıkamaya kadar olmasa da uzun süre devam ediyor. cildimdeki yağı, kiri çok güzel temizliyor. sivilcelerimin de görüntüsünü hafiflettiğini gözlemledim. kokular beni rahatsız etmediği için de bu jelin kokusu beni rahatsız etmiyor. bittikçe alırım.

  ilgili medya:
  1
  18 mayıs 2019 00:46 18 mayıs 2019 00:47

  5. Çok çok memnun kaldığım yüz yıkama jeli. Cildim yağlı fakat aslında kuru, yağı çeken her şey genellikle cildimi geriyor ve asıl kuruluğunu ortaya çıkarıyor. Bu jel yağdan arındırıyor ama cildimi kesinlikle kuru hissettirmiyor. Parfüm kokusu beni rahatsız etmedi cildimde reaksiyona da sebep olmadı, temizlik hissini artırdı gibi. Oldukça bereketli. Çok seviyorum, tekrar tekrar aldığım bir ürün, bence dermokozmetikte gramajına göre fiyatı da uygun, artık hiç macera aramıyorum.

  24 haziran 2019 01:06

  6. Yıllardır kullandığım yıkama jelidir kendisi. Alnımda çıkan sivilcelerden bıktığım bir dönemde arkadaşımın yönlendirmesiyle gittiğim bir eczanedeki marka uzmanı önermişti. O zamanlar serinin adı lysalpha idi. Hala o serinin daha etkili olduğunu düşünüyorum, limonlu bir kokusu vardı, cildi arındırdığını hissediyordunuz. Ayrıca serinin diğer ürünlerini de kullandım jelin yanında. 2 ay gibi bir süre içinde cildim düzeldi. O kadar umutsuzdum ki bana mucize gibi gelmişti. Ürüne gelirsek, adı değiştikten sonra içerik de değişti sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam içerisinde laktik asit var, salisilik asitli ürünlere göre daha nazikçe temizliyor. Bittikçe alıyorum ve severek kullanıyorum ben.

  20 ağustos 2019 21:19

  4

  7. Yüzümü yıkadığımda gerçekten temizlik hissi verdi. Ama baya gerdi ve kuruttu. Cildim hassas değil o yüzden hassas ciltlere yorum yapamayacağım ama kuru ciltler pek memnun kalmayabilir. Kullandığım dönemde sivilcelerim vardı. Kurutmasına ve germe hissine rağmen sivilcelerime bir etkisi olmadı. Siyah noktalarıma yüzde yüz olmasa da etki ettiğini söyleyebilirim ama. Kokusunu da gerçekten çok sevdim çünkü ağır ya da belirgin bir kokusu yok. Temizlik hissini arttırıyor bende kokusu öyle söyleyeyim. Yağlı ve yağlıya dönük ciltlerin seveceğini düşünüyorum. 

  26 ağustos 2019 21:11


  5

  8. Aşağı yukarı bir aydan fazladır kullanıyorum. Parfümlü bir jel ama kokusu rahatsız etmiyor. Azıcık alsam bile bütün yüzüme yetiyor ama yinede çabuk azalıyor pek fazla köpürmediği için. Yüzdeki fazla yağı gayet güzel alıyor. Verdiği temizlik hissi gayet iyi. Yazın kullanmaktan çok daha memnun kalacağımı düşünüyorum çünkü bu aralar soğuktan dolayı t bölgem fazla yağlı değil bu yüzden aşırı kurutup kaşındırıyor. Karma ciltler kullandıktan sonra nemlendirme ihtiyacı hisseder mutlaka.

  1 şubat 01:20

  9. İlk yüz temizleyicim, sivilce çıkarmaya 17-18 yaşında başladım ve bu jeli o zamanlar kullanmaya başladım. Yağlı cildimi gayet iyi temizleyen ama nedense hızlı bittiğini hissettiğim bir temizleyici. İçinde gluconolactone yanı bir tür poli-hydroksi asit (pha) bulunduruyor. aha ve bha içeren temizleyicilere göre hassas ciltlere daha uygun olduğu söyleniyor ki bence de öyle. hızlı bitmesini ve pek köpürtemediğimi göz ardı edersek sivilcelerimi azalttığına şahit öldüğüm gayet iyi bir temizleyici. Yeni temizleyici denemezsem geri dönüp kullandığım yağlı ciltlilere önerdiğim bir yıkama jeli

  29 mart 20:57