yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  1. Gerçekten yağlı bir cildiniz varsa ve uygun fiyatlı matlaştırıcı etkili bir nemlendirici arıyorsanız kesinlikle almalısınız. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve şu zamana kadar denediğim zibilyon tane nemlendiriciden çok daha iyi. Tabiki de cildin bir süre sonra yağlanmasının önüne geçemiyor ama minimum düzeyde bir yağlanma yapıyor. Dermoeczanemden aldım ve sağolsunlar aynı serinin yüz yıkama jelini de sample olarak göndermişler. 2 si 1 arada cildim resmen rahatladı ve sakinleşti. Klinik ürün kullanan ve yağlanmadan ve sivilceden muzdarip süslüler buna şans vermeliler.

  12 ekim 2016 14:02

  2. Yaklaşık 3 aydır her sabah kullanıyorum. İlk kutu bitmek üzere ve bitince tekrar alacağım bir ürün.

  Benim aşırı yağlı ama nemsiz bir cildim var. Genelde yağlandırmama vaadi olan kremlere şüpheyle yaklaşıyorum, çünkü yeterli nemi vermiyorlar ve bu kez de hem makyaj cildinde kötü duruyor hem de nemsiz olduğu için cildim cansız gözüküyor. Bu ürün ekstra yağlandırmadan güzel bir şekilde nemlendiriyor. Cildi hafif yağlı ya da karma olanlarda belki yağlanmayı engelleyebilir ama benimki gibi aşırı yağlı bir cildin yağlanmasını engellemedi. Ekstra yağlandırmadığı ve güzel bir makyaj bazı olduğu için sevdim.

  Asıl sevme nedenimse kullanmaya başladığımdan beri gözeneklerimde farkedilir bir küçülme ve siyah noktalarımın azalmasını sağlaması. Tabiki mucizevi bir etki değil bu. Ama maske yaptıktan sonra temizlenen cildimin, bir sonraki maske yapana kadar yeni maske yapmışım gibi temiz kalmasını sağlıyor.

  Paraben içermiyor.

  Benim için tek olumsuz yanı cruelty free olması. Bu bilgi yanlışmış. Marka cruelty free'ymiş. Yanlış bilgilendirme için özür dilerim.

  9 mayıs 2018 08:54 15 mart 2019 15:34

  4

  3. 40ml miktarı küçük gibi görünse de bereketli bir ürün. sivilceye yatkın cildim için nemlendirici olarak almıştım çok da memnunum. yağlandırmadan ve pürüzsüz bir nemlendirme sağlıyor. sabahları güneş kremi sürdüğüm için sadece ihtiyaç duyduğum akşamlar kullanıyorum benim için yeterli oluyor

  ilgili medya:
  1
  31 mayıs 2018 12:35


  4. 1 senedir gündüzleri kullandığım nemlendiricim. Geçmişte sivilce problemleri yaşadım ama artık sadece regl doneminde nadiren çenemde 1 tane çıkıyor. Fakat genel olarak yağlı/karma bir cildim var. ben bu ürüne bayildim. Çok duru, sahiden mat ve güzel bir nem veriyor cilde. Svr bence çok underrated bir marka ve fiyat/performans olarak kullandıklarım arasında en iyisi diyebilirim.

  23 ağustos 2019 08:03 27 ağustos 2019 09:10

  5. Yağlı cildiniz varsa ve özellikle kapalı komedonlardan şikayetçiyseniz harika bir krem. Kullandıktan sonra kapalı komedon problemim tamamen bitti. Tek problem makyaj altına kullanamamak çünkü yüzümde soyulma yapıyor.

  19 kasım 2019 01:04 20 kasım 2019 17:16

  5

  6. Zaten yağlı olan cildim yazın iyice kötü bir hal alınca edindiğim matlaştırıcı etkili krem.

  Daha öncesinde de nice matlaştırıcı krem denedim istediğim etkiyi alamadım. Bunu kullandıktan sonra uyandığım ilk sabah cildimde bariz farkı görünce aradığım kremi sonunda buldum.

  Kesinlikle ciltteki fazla yağı alıyor alnım artık daha mat. Gün içerisinde makyaj yaptığımda yine yağlanma yaşıyorum ama aşırı yağlanma sorunum ortadan kalktı güneş gibi parlamadığım için mutluyum.(gizlinot: Swh)

  Sivilcelenmeye müsait cildimde gözeneklerimi küçülttüğünü gözlemledim.

  30 ocak 2020 13:32 30 ocak 2020 13:33

  4

  7. sözlükteki yorumlara bakarak denediğim krem.

  cildim oldukça yağlı, çok olmasa da tek tük ama sık sık sivilcem çıkar. yüzümü yıkayıp, tonikleyip nemlendirdikten 1 saat sonra tüm gözeneklerimden yağ salgılandığını gözle görebiliyorum.

  bu kremi kullanmaya başladığım ilk seferden beri uzun süreli matlık sağlıyor.

  sabah uyandığımda ya da akşam eve döndüğümde parlayan yüzümle karşılaşmıyorum.

  12 şubat 2020 13:55


  8. burnumu ve t bölgemi neyle yıkarsam yıkayayım ne sürersem süreyim asla yağlanmasını ve parlamasını durduramıyordum, bu ürünü kullanalı henüz 3 gün oldu ve burnum parlamıyor ve yağlanmıyor. Harika bir ürün, fiyatı da çok uygun.

  29 nisan 2020 00:33

  3

  9. parlamayı ciddi anlamda önleyen ve cildi matlaştıran bir krem. içeriğinde %4 oranında gluconolactone bulunuyor. bu madde cildi nazikçe soyuyormuş. daha fazla bilgi için (link: https://karmacildim.blogspot.com/2017/09/gluconolactone.html böyle bir açıklama buldum.)

  ben evde olduğum şu süreçte sabahları kullanıyorum ve öğleden sonraya doğru anca yüzüm parlamış oluyor. yalnız hassas ciltlerin dikkat etmesi gerekir bence çünkü ben sürdüğüm zaman yüzümü birazcık yakıyor ve burundan yanaklara doğru olan kısmı kızartıyor. karma/yağlı cildimi biraz kurutup geriyor. yani hassas ve kuru cildi olanların tamamen uzak durması gerektiğini düşünüyorum. biterse tekrar almam. şu ana kadar kullandığım sebiaclear serisinden hiçbir ürünle yüzümün tam anlamıyla anlaşamadığını belirtmek isterim.

  17 mayıs 2020 13:47