yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  aqua(water), propanediol, glycerin, magnesium gluconate, manganese gluconate, zinc gluconate, peg60 hydrogenated castor oil, peg-7 glyceryl cocoate, tamarindus indica seed gum, saccharide isomerate, sodium hyaluronate, 1.2 hexanediol, citric acid, pentylene glycol, sodium citrate, sodium lactate, sodium benzoate, fragrance(parfum)

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (2)
  • medya (1)
  3

  1. (gbkz: svr) markasının tam olarak ismi hydrating concentrate hydraliane essence olarak geçen, aydınlatma ve nemlendirme etkisi olan esansı. bazı yerlerde serum olarak da geçiyor, fakat yapı olarak bu ürün tonik, hatta su kıvamında olduğu için essence demek sanırım daha doğru. ayrıca ürün 200 ml'lik bir ambalajda geliyor ve kapağıyla falan tıpkı bir tonik şişesi gibi. pompalı bir şişede olmasını açıkçası pratik olması açısından tercih ederdim.

  öncelikle marka eczanelerde ve dermokozmetik sitelerde satışı olan köklü bir fransız markası. araştırdığım kadarıyla sade ama etkili içeriğiy ve daha çok çözüme yönelik ürünleri olan bir marka olması nedeniyle dikkatimi çekmişti ilk olarak. içerik listesini biraz incelediğimdeyse genel olarak basit ve güzel bir içeriği olduğunu gördüm. paraben ve alkol olmadığı gibi renklendirici de yokmuş mesela. bunlar ilk etapta birer artı benim için. parfüm de son sırada mesela, bu da güzel bir detay.

  bunun yanında magnezyum glukonat ve çinko glukonat gibi içeriklerin nispeten üst sıralarda olması, ek olarak ilk sırada propanediol içermesi nemlendirme adına güzel bir şey. bir de sakkarit izomerat bulunması nemlendirme ve kırışıklık oluşumunu engelleme konusunda faydası olan hem de çeşitli doku hasarlarına iyi gelmesi açısından etkin bir içeriğe sahip olduğunun kanıtı aslında. nemlendirme amacıyla üretilen birçok krem ve serumun içinde mineral yağ görmeye o kadar çok alıştık ki, sakkarit izomerat görünce bir şaşırmadım değil. bu arada sakkarit izomerat, şeker pancarından elde edilen doğal bir içerik aslında en basit ifadeyle bahsetmek gerekirse.

  tekrar esansa dönersem, yapı olarak su gibi. yani benim daha önce kullandığım esanslardan biraz daha sıvı ve akışkan yapıda, özellikle de kore ürünleriyle kıyaslarsam. onun için ben bunu direkt elime bir miktar alarak cildime uyguladım, öyle pamukla falan kullanmak pek mantıklı değil. cilt tarafından kolayca emilen, son derece hafif kıvamlı bir ürün olduğundan, üzerine nemlendirici sürmek için pek fazla beklemenize gerek de kalmıyor böylece. yalnız her ne kadar hızlı etki etse de, uzun süreli bir nemlendirme sağladığını düşünmüyorum. cilt yüzeyinde nemlendirici öncesi güzel bir his oluşturuyor demek daha doğru. çünkü tek başına cildi neme doyuracak bir ürün değil.

  tek başına öyle yoğun bir nem verme kapasitesi olmadığı için, sanırım bu yüzden her cilt tipine uygun olduğu bilgisine yer veriliyor. karma ciltli biri olarak benim için yeterli, böyle doyurucu bir nemlendirme göremedim. kuru ciltlere daha da yetersiz gelecektir yüksek ihtimalle. bunu belki yağlı ciltler sevebilir ama. bazı esansların yapış yapış ve biraz yoğun yapılı oluşundan hoşlanmayanlar için varlığıyla yokluğu bir çünkü. onun dışında cilde güzel bir yumuşaklık ve aynı zamanda da pürüzsüz bir his veriyor jel dokusu sayesinde.

  bu arada çinko glukonat benim sevdiğim ve kullandığım ürünlerde bulunmasına dikkat ettiğim bir içerik maddesi. çünkü akne eğilimi olan ciltler için bir nevi kurtarıcı gibi. ürün bunu manganes glukonat ve magnezyum glukonat ile birlikte kullanarak güzel bir ürün bileşimi oluşturmuş.

  nemlendirme etkisi böyleyken, aydınlatma etkisiniyse pek göremedim. aydınlık bir cilt vaadini bir yana bırakıp, bu tür ürünleri mutlaka nemlendirme kapasitesi yüksek bir kremle destekleyerek kullanmak gerek bana kalırsa.

  özetle içeriğini gerçekten beğensem de, beklediğim performansı alamadığım bir esans oldu. önceden farklı esanslar ve asitleri cilt bakımıma dahil etmemiş olsaydım, belki daha memnun kalabilirdim. kötü bir ürün asla değil, ama beklenti farklı olunca sonuç da ona göre pek tatmin edici olmuyor. yalnız ciltte ağırlık yapmayan, kolay uygulanan ve buna bağlı olarak çabuk emilen, irritasyon yaratmayan hafif bir ürün istiyorum, içeriği de iyi olsun diyenlere önerebilirim. fiyatı da indirimde 110-120 lira civarına düşüyor çünkü. ben de öyle bir indirimle almıştım hatta. yalnız benim gibi biraz daha yoğun bir nem isteyenler için sanırım kore ürünleriyle devam etmek şimdilik daha mantıklı.

  içerik bilgisi

  aqua (pURIFIED WATER), PROPANEDIOL, GLYCERIN, MAGNESIUM GLUCONATE, MANGANESE GLUCONATE, ZINC GLUCONATE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, TAMARINDUS INDICA SEED GUM, SACCHARIDE ISOMERATE, SODIUM HYALURONATE, 1.2-HEXANEDIOL, CITRIC ACID, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM CITRATE, SODIUM LACTATE, SODIUM BENZOATE, FRAGRANCE.

  ukte: (yazar: komplex).

  ilgili medya:
  1
  24 ocak 19:34

  4

  2. Bir aydır kullanıyorum. Yüzde onu ancak bitti. Sanırım benle kardeş olacak çok bereketli bir ürün. iki damlası tüm yüz ve boynuma yetiyor. Daha önce essence deneyimim olmadığı için kıyas yapamıyorum. Kullanması çok keyifli. Bu olmasa bile cilt bakımımda bundan sonra mutlaka essence olacak. Ürünün vaadleri nemlendirme ve aydınlatma. Aydınlanmadım henüz ama  cildimi daha nemli hissediyorum. Çabucak emiliyor. ayrıca bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri nemlendiriciyi daha ince bir tabaka halinde sürüyorum

  26 ocak 18:59