yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1.

  Ben de çoğu süslü sözlük yazarı gibi snapchatte birçok youtuber ve bloggerı takip ediyorum. Ve maalesef neredeyse her gün en az bir youtuberın "acizsiniz, hadsizsiniz, işsizsiniz" tarzında söylemlerine maruz kalıyorum. Saçma sapan kalitesiz bir youtube kanalı veya bir blog açıp, çoğu içeriğini yabancı youtuberlardan veya diğer türk youtuberların alışveriş videolarından çalıp en kalitesiz markanın bile para için reklamını yapan insanlar nasıl başkalarına işsiz deme hadsizliğinde bulunabilir? Gelen seviyesiz yorumları aldırış etmemek veya bireysel olarak cevaplamak yerine snapchatte mağdur rolüne bürünüp kendisini eleştiren herkesten intikam almak gibi bir yola başvurmuş biri nasıl başkalarına aciz diyebilir? Bu benim işim deyip, bu işten para kazanıp " istemeyen takip etmez yeaa" ayağına nasıl yatılabilir? Nasıl vasıfsız insanlar hem eliti hem de elitisti oynarken bir yandan türkçe youtube kanalı üzerinden para kazanmaya utanmadan devam edebilir?

  Youtubeda yerli yabancı onlarca kanala aboneyim. Bu kadar saygısızlık ve kendini bilmezlik türk youtuberlar haricinde başka hiçbir youtuberda yoktur.

  Maalesef iş ahlakı, insana saygı vb şeylerden nasibini almamış, üslubu bozuk insanlar tarafından bu sabah yine sinirlerim bozuldu. Sadece canım sıkıldığında bakayım diye eklediğim insanlar boş zamanlarımda canımı sıktı. Snapchat üzerinden bu hadsiz insanları takipten çıkıyorum.

  Peki neden bunları yazdım? Çünkü insanlara yapılan saygısızlık katlanılamayacak durumlara gelmiş halde, çünkü herkesin aklında aynı soru. Siz kimsiniz yahu!

  20 ağustos 2016 15:46

  2. Sadece makyaj içeriği üretmiyorlar. Farklı kategorilerde çok iyi içeriğe sahip üstelik gelen soruları bir saatlik videolarda yanıtlayan kanallar da mevcut.

  Biri bunu doldursun:

  (Bkz: ilhan berat yılmam)

  20 ağustos 2016 15:49

  3. kendi adıma eskisi kadar izlemiyorum. sanırım youtube ve video yüklemenin de eski havası kaçtı artık. hem çok fazla youtuber var hem de hep aynı içerikleri görüyoruz. eski video sıklığını da göremiyorum. sanırım youtuberlar da sıkıldı. farklı bir yola evrilmediği sürece kısa bir zaman içinde bitecek gibi geliyor bana. ben duygunun da bu sebeple bir marka kurduğunu düşünüyorum. insanlar yıllar boyu favoriler, bahar makyajım, koyu ruj makyajım gibi videoları izler miydi? ben şahsen izlemiyorum uzun bir süredir. takip ettiğim türkler: duygu özaslan, görkem, aşkım irem ve ılgındı. duygunun makyaj videolarını izliyorum, görkem'in son videolarının hiçbirini izlemedim, ılgın ise az yüklüyor ama seyahat vloglarını seviyorum. bunun dışında ilgimi çeken olmuyor türklerden. ha arada çok konuşulan bir video varsa takip etmesem de bakıyorum ama yeni video yüklemiş mi bir bakayım dediğim pek kimse kalmadı. kısaca artık piyasadan silinmemek için video yüklediklerini düşünüyorum. zaten eski heyecanları da yansımıyor artık bu yüzden.

  6 temmuz 2017 23:48

  4. Yaratıcılıktan uzaktalar.. makyaj videosu çekenler için sözüm. aynı tarz içerikler beni sıktı açıkçası. Bitenler,favoriler, tamamı zaradan yapılma alışveriş videoları, gizliden reklam yapma çabaları vs vs.. ve sonuçta bu bomboş içeriklerlerle köşeyi dönüp rahatça yaşayabilmeleri sinirimi bozuyor. Benim belki bir maaşımdan bile fazla etiket fiyatı olan çantalar ayakkabılar üstlerinde, bizim çok uzun zaman düşünüp, bir süre para biriktirip alabildiğimiz çoğu ürün bedelsizce önlerinde.. ve bunların karşılığında ürettikleri hiç bir şey yok, okul desen okumuş olanı youtube dışında hiç bir iş yapmıyor, kimisi okumuyor bile. (Aksi durumda olanlar vardır genel anlamda konusuyorum) .Bırak bize bir şey katmasını kendilerine de en ufak bir artıları yok şu hayatta. Bir de tek işi bu boş videoları çekmek olan kızlarımızın düzenli bir video akışı dahi yok, isterse bir ay ortada yok, ondan sonra da eleştirilince köpürüyorlar. Hakkı ve layıkıyla bu işi yapan veya yaptığını düşünenlere lafım yok tabii. Ama benim izleriklerim arasında genel gözlemlerim bu yönde maalesef..

  7 temmuz 2017 13:04

  5. Valla artık pek takip etmiyorum, ama yazın sosyal medyayla alakalı bir start up firması için blog yazıları yazıyordum, işlediğim konulardan biri de Türk influencerlar'Dı. Konuyla alakalı bilgi toplamak için yaptığım stalkların sonunda hepsiyle alakalı 10 saatlik gıybet materyali toplamıştım nsjnsj vay efendim Meriç küçük'ün sugar daddy'si aman efendim duygu özaslan kuran fırlatmış ooooo polina chursanova YouTube'dan önce ünlü olmak için neler yapmış :o

  Reklam çekmiş. Gördüğünüz üzere polina gibi click bait yaptım nsnjbsns

  27 kasım 2017 20:37 28 kasım 2017 00:37

  6. Kanalı makyaj, güzellik ve modayla ilgili olanların hepsi favorici oldu. Bıktım sizin favorinizden ürünü anlatırken yüzlerine falan sürseler bari yok ama doldur kutuya bas favoriyi bi de demezler mi bu ay geç kaldım ay bitiyor diye. Çekme o zaman? Zaten makyaj kanallarından markalardan gelenler ve favorileri çıkarınca geriye ne kalıyor, bu da böyle bi isyandı agshsj

  28 kasım 2017 19:48

  7. duygu özaslan, görkem karman'ı ve diğerlerini es geçiyorum ama meryem can 1.4 m abonesi var süslüler.

  az önce iphonex aldım diye bir videosunu gördüm,açtım (gizlinot: oha diyerek ) ilk bir dakikasını izledim. altında arabayla iphonex almaya gidiyor ya, bende burda acaba önümüzdeki hafta iki parça kıyafet alırsam ne kadar aç gezerim diye düşünüyorum.

  hayat adil değil biliyorum, teşekkürler.

  ay bir de kaza yapmasına rağmen hala araba kullanırken vlog çekiyor. hani hepimizin bildiği 'trafik canavarı' vardır ya heh o bu işte!

  28 kasım 2017 20:42 28 kasım 2017 20:50

  8. Cehalet ve vehamet dolu insan ordusu, tabi ki kültürlü, kendini geliştirenleri bir yana bırakıyorum. Bu da 2 ya da 3 kişi malesef.

  Öncelikle dunyadaki diğer esdegerlerinden daha haksız kazanç elde ediyorlar çünkü emek yok. Tüm videolar neredeyse kopya ve boş içerik. Pardon da okul makyajı uygulaması, üniversite giyim kuşam videoları çekmek nedir! Dalga geciyor bunlar herhalde diyorum.

  En azindan yurtdışındakileri izlediğimde yeni bir teknik yol yordam öğreniyor, daha gerçekçi yorumlar dinliyorum. Özellikle erkekler çok başarılı bu konuda.

  Zaten bunların videolarının altındaki yorumlardan belli seviyeler. Abla öpücük at, abla nolur seni seviyorum yaz, abla nolur kalp bırak. Ogk!

  28 kasım 2017 21:39

  9. Artık gına getiren boş içerik üreticileri.

  Kesinlikle türkiye'de bir içerik sıkıntısı var. Mesela ayakkabımı şekilli şukullu boyamak istiyorum. Aramaya ayakkabı yenileme, boyama tarzı şeyler yazıyorum ve sıfır içerik. Ne bir custom var ne bir dıy projesi. Aynı şeyi dıy shoes yazarak arattığımda milyonlarca fikir çıkıyor. Gerçekten türk youtuberların içerikleri bommmboş.

  Bir bellemişler makyaj da makyaj. Artık herkes makyaj yapmayı öğrendi neden her gün yeni bir makyaj kanalı türüyor? Az çok herkesin yapabileceği bir şey bu sanki çok matah bir iş yapıyorlarmışcasına veba gibi yayılıyorlar.

  Biraz farklı alanlara yönelseniz diyorum? Yok gülmeme challenge, 5 liralık ve 5000 liralık hamburgeri karşılaştırdım, yok bu gün ne aldım. Yahu yeter ya. Ne boş adamlarsınız.

  5 ağustos 2018 21:27

  10. Başlıkları aradım taradım ve buraya içimi dökmeye geldim. 2016 yazında makyaj videoları ve vlogları izlemeye başladım. Samimi bulduklarımı günümüze kadar takip etmeye devam ettim, başlarda daha fazlayken zamanla üç dört kişiye kadar indi. Izlemekten vazgeçmemin sebepleri arasında önceliği video çekmeyi sevdikleri için çektiklerini söyleyenlerin aslında vakit geçtikçe parayı sevdiklerini belli etmeleri ve neredeyse reklamsız video çekmemeye başlamaları alıyor. Ikinci olarak bir iki isim dışında markaların paket paket yolladıkları ürünleri deneyip fikirlerini belirteceklerini söyleyip o ürünlerin sırra kadem bastırdığını düşündürtmelerini sayabilirim. Madem bize üründen fayda mı zarar mı gördün anlatmıyorsun, neden anlatacağım diyorsun? Şikayetçi olduğum üçüncü konu da lansmanları gezerek aldıkları veya eve gönderilen ücretsiz ürünler dışında paralarına kıyıp da yeni çıkan fakat adını sanını sadece yabancı kanallarda gördüğüm ürünleri almamaları. Siz makyaj, güzellik, bakım kanalı olduğunuzu iddia ediyorsanız evde armut piş ağzıma düş diye beklemek yerine araştırıp yeni çıkan ürünlerden hangilerini tavsiye edebilirim diye düşünmeniz gerekir. Önüne gelen stil, makyaj, moda içerikli kanallar açarsa olacağı bu. Baktılar para akıyor, ben de cebimi kolay yoldan doldurayım diyen okulu bırakıp Youtube'a sardırmış. Eskiden bu platformu izlemek daha zevkliyken şimdilerde saçma başlıklı videolar yüzünden keyifsizleşmeye başladı. Öyle geliyor ki makyaj kanallarının da popülaritesi yavaş yavaş sönüyor. Umarım bir gün tamamen söner çünkü ortalık bayağı sinir bozucu bir hal aldı. Dün nereden geldiğini unutup bizden biri olduğunu ima ederek konuşmalar yapanların tez zamanda kendilerinin de vazgeçilmez ve dünyaya katkı sağlamış insanlar olmadıklarını hatırlamalarını umuyorum. Yorucu, meşakkatli bir iş yaptıklarını savunan insanlar nedense asıl mesleklerini yaparken de o işten vazgeçmeyi göze alamamışlar. Youtube olmasaydı işlerinden ayrılmayı yine göze alabilirler miydi? Izlemeye devam ettiklerimde de ultra farklı konular dönmüyor, ama en azından muhabbetleri yetiyor. Zaten bizden biriyken başka dünyalara aitmiş gibi davrananların düşüşü de umarım yükselmeleri gibi olur.

  9 ekim 2018 13:53

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar