yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. türkiye'de yaşamak istemek için bir sebep bulamama olabilir. en önemlisi kadınlara, çocuklara, hayvanlara ve doğaya değer verilmemesi, saygı duyulmaması, zarar verilmesi. ve bunların çoğunlukla din adı altında yapılması, cezasız kalması.

  ukte:(yazar: femme)

  14 eylül 2017 14:15 14 eylül 2017 14:16

  2. dayın yoksa git dayı bul, bir şeyin ucu bana dokunmuyor mu oh bin yaşasın anlayışı. kısaca her alanda köprüyü geçene kadar, ayıya dayı demek zorunda kalınan zihniyetin her hücremizi sarması. ben ne dediysem o, en çok ben bilirim, liyakat mi o da ne bir şehir adı falan mı şeklinde düşünen insanlara sırf sizden önce orada vardı diye katlanmak zorunda kalmak.

  en önemlisi de her şeyin başının adaletsizlik olması. kadın cinayetleri de, çocuk evlilikleri de, bitmek bilmeyen skandalların olması da cabası. can güvenliği diye bir şeyin sadece lafta kalması gibi çoğaltılabilir tabii.

  aslında sadece isteme nedenlerini yazsak daha kolay olur ya işte..

  14 eylül 2017 14:35

  3. ben de delirip söylüyordum eskiden öyle şeyler, sebeplerim vardı ama sonra farkettim ki ben türkiye'de yaşamayı seviyorum. ülkemi çok seviyorum. bu ülkenin taşına toprağına, birbirine aşkla bağlı insanlarını kutuplaştıranları, düşman edenleri sevmiyorum. ben bu ülkeden gitmek istemiyorum. onlar gitsin istiyorum. benim ülkemde bana değer vermeyen, dini, siyaseti kendi çıkarı için kullanıp aptal insanları kendi kardeşine düşman eden para uğruna çocuğunu satıcak tiplere vatanımı bırakmak istemiyorum. ben ırmağının akışına ölürüm derken gözlerim dolduğu sürece bu ülkeden gitmiyorum.

  14 eylül 2017 16:31 14 eylül 2017 16:31


  4. insanlık dışı vergiler.

  alım gücünün düşük olması. üç kuruş maaşla köpek gibi çalışmak. herkesin buna alışmak zorunda kalması ve kanıksaması.

  14 eylül 2017 17:15

  5. Asgari ücretin bi halta yaramaması ve özelde başlayan her çalışana bu ücreti veriyor olmaktan mutsuz işverenler. Eşim benden kat kat fazla çalışıyor ve yoruluyor. Yerini bilmediğiniz küçücük  bi şehirde yaşıyoruz, ev kiraları 900 lerden başlıyoruz ki allahtan kirada değiliz. Kredi kartlarını saymıyorum. Bebek bekliyoruz , ailelerimiz yakın ama haliyle 3-5 yıl bizimle yaşayamayacaklarından bakıcı işine giricez, bakıcı fiyatlarının 800 tl olduğunu öğrendim. Yani eşimin maaşının yarısı gitti , e bu adam sigara içiyi, 400 de ona yaz , kaldı 400 , onu bez parasına yaz. Daha şimdiden adam çocuğa çalışmış oluyor. Şimdi düşünüyorum yaşadığımız şehir aynı tek maaşla nasıl geçiniyor bu insanlar , nası yetirip artırıyor, nelerden kısıyorlar. Normal maaşları geç de kiranın 700-800 lerden başladığı bir ülkede asgari ücret çok yetersiz

  14 eylül 2017 18:03

  6. Tam olarak şu an canım veronicamın kına güzeli kevimin çaycı hüseyin oluşu dizimden elini çek ey yapımcı 

  14 eylül 2017 20:57

  7. Sokakta yürürken bile tedirgin olmamak için. Sokağı geçtim evinde şortla gezen kadın şikayet edildi bu ülkede.

  İnsanların birbirine saygılı olduğu bir yerde yaşamak istiyorum artık. (gizlinot: Din, millet, cinsel yönelim Vs. )

  Kalabalık bir yerde bulunurken acaba şu adam bomba mı taşıyordur diye düşünmek istemiyorum. Evet şu an dünyanın her yerinde terör eylemi olabiliyor ama bu Türkiye'nin terör cenneti haline gelmesi gerçeğini değiştirmiyor.

  Pahalı, her şey çok pahalı. Benzine verilen parayı gördükçe içim acıyor valla.

  Vergilerimizle sırf gösteriş için milyon dolarlık saray yapılıyor. Zamanla böyle şeyler normal karşılanıyor.

  Edit: Daha çok şey yazılır buraya ama yazdıkça içim daraldı, moralim bozuldu. Her şeye rağmen bu ülkenin eninde sonunda güzel günler göreceğine inanıyorum.

  14 eylül 2017 22:02 14 eylül 2017 22:08


  8. Bugün son noktayı koydum

  otobüste ki oldukça boş bindim telefonum çaldı erkek arkadaşım bir iki bişey söyle minik kıkırdadım

  tam önümde oturan boğazına kadar sakallı amca bir bakış baktı bana sonra yanındaki kadın eşimidir kızımıdır yere kadar kapatmış başı sürekli önündeydi tesettürlü kadının kolundan bir çekip başka bir yere oturması vardı.

  neymiş ben kıkırdamışım

  nasıl bir ülke olduk biz

  ben adama noluyor birader desem otobüstekiler üstüne atlıcaklar çünkü çoğu kişi modern giyimli belli ediyor kendisini

  bu insanlar ne istiyor artık kadınlar gülmesin konuşmasın sadece ot gibi yaşasın size kadınlık ki kadınlığın anlamı yatak ve yemek evini temiz tut hepsi bu

  ben ata'mı çok özledim ya

  düşünüp düşünüp ağlıyorum

  biz nereye gidiyoruz

  benim çocuğum yok ve bu şükür sebebim olmamalıydı

  20li yaşlardaki gençleri gördükçe içim parçalanıyor çünkü onlara hakettikleri ülkemi bırakmıyoruz

  onlar güzelim ülkemizden kaçmak gitmek daha iyi şartlara kavuşmak için buraları terk etmek istiyor

  bu böyle olmamalıydı

  14 eylül 2017 22:41

  9. şaka maka bana ülkeyi gerçekten terk ettirmiş sebeplerdir,

  sokakta, kamuya açık alanda sevgi gösterisinin her türlüsünün ayıplanması bu baba-çocuk olur, iki sevgili olur, iki iyi arkadaş olur. hiç fark etmez sanki dünyanın en kötü şeyini yapıyormuşsunuz gibi bakışlar size çevrilir.

  ancak aynı mekanda bu kişiler birbirlerine şiddetin herhangi birini uygulasa "aman aile işine burun sokulmaz" iki yüzlülüğünün oynanması.

  15 eylül 2017 02:15

  10. Saygısızlıktan bıktım. İnsanların gereksiz şeylere her fırsatta burunlarını sokup gerekli olan yerde susmalarının ikiyüzlülüğünden bıktım. Istediğim gibi giyinenememekten bıktım ve bu kadar basit bir şeyi namus bekçiliğine götürmelerinden bıktım. Istediğim şeyler için aman sen kız başına yapamazsın başaramazsın otur oturduğun yerde laflarını duymaktan bıktım. Kadınları savunmaktan değilde aynı şeyleri tekrarlamaktan bıktım. İnsanların eğitimsiz olmasından çok öğrenmeye kapalı olmalarından bıktım. Ahlak bekçiliği yaparken kendi ruhlarının çirkinliğini görememelerinden bıktım. Sokakta dilenci kadınların çocuklarına gülerken annelerine baktığımda gözlerindeki o umutsuzluğu görmekten bıktım. Her fırsatta müslümanız denilen ülkede Kadınların çocukların tecavüze uğramasından öldürülmesinden bıktım. En kötüsüde onlar için Hiç bir şey yapamamaktam bıktım.

  15 eylül 2017 21:08