yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • medya (0)

  1. Tüyleri uzattığı iddia edilen kremdir.

  3 temmuz 2014 03:26

  2. yeni tecrübelediğim krem. geçen gün gördüm. biraz araştırmasını yaptım, insanlar az çok kullanıyormuş bu mereti. kolları için özellikle. suratına bile kullanan varmış. (gizlinot: yuh, kimyasal yahu) benim de merakımı cezbetti. aldım denedim dün. ilk izlenim olarak gayet başarılı buldum. sarartıcı krem ve aktivitör olmak üzere iki tüpten oluşuyor. ama mucizevi bir sarartıcı değil, bildiğin renk açıcı. buram buram saç boyası kokusu var. karıştırıp sürüp bekletiyorsun 10 dakika falan. sonra yıkıyorsun. bitti gitti. ten rengini de açıyormuş biraz. porselen gibi gezdiğim için bende sıkıntı yaratmadı. sürekli kullanılmaz heralde, kimyasal olan her şeyden uzak duracaksın. kılları güçlendiriyor, uzatıyor vs diyeni de var internette, saçmalamayın diyeni de var. internette herhangi bir konu için yazılmamış herhangi bir yorum yok zaten henüz. neyse ben öyle bir durum olursa da editlerim. ama güzel bir acil durum yardımcısı olacağı kesin. kolundan rahatsız olup ama garip bir şekilde bir yandan da sistemin kölesi olmak istemeyenlere(ybkz: sanki çok farklı olay) tavsiyem olabilir ama kimyasal olduğu için bu sorumluluk altına girmek istemiyor da olabilirim.

  ha bana sorarsanız (gbkz: koldaki kılları almak)saçma. ben de kollarım için almadım esasen, sadece en harcanabilir kollarımı görüp denedim çünkü saçtaki dip gelme mevzusu bunda da oluyor yazan vardı, ürktüm. kıl aldırmaya hayır kapsamında daha da ileri gidip üst bacağa verilen paradan bu şekilde kurtulmayı planlıyorum arada. kaldı alt bacaklar. oraya da çözüm bulduk mu avrupaya gider rahat ederim, geri kalan kısım orada rahat. türk olmak çok zor sözlük.

  9 temmuz 2014 05:43

  3. belirli bir süre için tüy rengini sarartarak daha az fark edilir olmasını sağlayan krem. Tüyler uzadıkça bir süre sonra kendi rengine döner. Tüyleri azaltmanın aksine daha da uzatıp çoğalttığı söyleniyor. yani zaten göze bakan tüyleriniz daha da fena olacaktır. yapmayın, yaptırmayın bence. ağda veya epilasyondan başka çare yok yani.

  9 temmuz 2014 13:51 9 temmuz 2014 14:08


  4. tüyleri uzatma olayı şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa yayılmakta olan krem. oysa oksijenli sudan ya da oryalden bir farkı yok. hem öyle olsaydı saçını platine boyatanların çok gür ve hemen uzayan saçlara sahip olması gerekmez miydi?

  uzamış gibi görünmesinin nedeni de, daha uzama evresinde olan tüylerin hala uzamaya devam etmesidir. o yüzden de sanki krem tüyleri uzattı gibi düşünülüyor. o halde oryal de saçımızı uzatıyor? aslında uzatmıyor işte. tüy (ya da saç) hala uzama devresinde, ömrünü tamamlamamış.

  9 temmuz 2014 13:58

  5. 10 yıldır kullandığım ve tüy artışına sebep olmayan hede. sadece tüyler uzamaya başladıkça ucu sarı dibi koyu renk olduğu için insanlara gürleştiriyormuş gibi geliyor. halbuki dip boyası geldi cicişlerin korkmayın yani.ikiye bir oranında verilen kremleri karıştırıp max. 10 dk. sadece uygun bölümlere uygulayıp yıkıyorsunuz. yıkadıktan sonra tenin renginde de bir açılma oluyor ama korkmayın o anlık bir durum sadece. yani öyle yamalı bohça gibi kalmıyorsunuz. ben son bir kaç yıldır bir uzmanın önerisiyle sesu'dan vivet'e geçtim. aralarında fiyat hariç hiç bir fark yok. kollarımı alıp tavuk götüne benzeteceğime sarartmayı tercih ediyorum. gerçi "bağzılarına" göre bakımsızlık ve yivreçç fakat yapacak bir şey yok beni görürseniz kafayı az sola çevirin sorun kalmaz.

  9 temmuz 2014 14:04

  6. Yıllardır tüy sarartıcı krem kullanırım. Geçtiğimiz gün evde kalmamış,annem markete gittiğinde almış ama her zaman kullandığım marka değil "sesu" marka olanından almış.

  2-3 dakika durdu durmadı,sürdüğüm yer fosur fosur kabardı (evet bildiğiniz kabardı,içi su dolu kabarcıklar oluştu yaklaşık 10-12 tane)

  Ne kadar alelacele yıkamaya çalışsam da yanık içindeyim. Madecassol krem sürdüm 2 gündür iyileşmesini bekliyorum.

  Sesu sarartıcı krem almayın,aldırmayın süslüler !

  Ben yandım eller yanmasın (ciddi ciddi yandım yalnız :( )

  20 aralık 2014 00:28

  7. Kesinlikle doğuştan sarı tüyler gibi olmuyor özellikle güneşte parıl parıl parlıyor ben burdayım diyor resmen.

  Birde sürdükten sonra ciddi besliyor ve güçlendiriyor tüyleri. Dip boya gibi alttan sürekli koyu renk geliyor. Kötü yönleri var da var... Bu yüzden hiç önermiyorum.

  20 aralık 2014 00:51


  8. Kollarıma kullandığım krem. Eğer kolunuzda ufak tefek yara çizik gibi şeyler varsa biraz yakıyor. Tüyleri kısa sürede sarartıyor fakat etkisi çok kısa iki hafta bile dayanmıyor bende. Bir veya bir buçuk hafta diyebilirim. Tüyleri uzatmasına gelirsek sararttıktan bi süre sonra diplerinden siyah siyah tüyler çıkıyor. Araştırdığıma göre tüyler hep böyle uzar ama uçlarından kırılırmış.

  2 ocak 2015 11:05

  9. tüyleri hem sarartıp hem uzatan kremdir.

  2 ocak 2015 11:48

  10. Bi ben mi sevmiyorum güneş vurunca parıl parıl parlayan altın sarısı kılları. Bence normal kıl renginden daha çok dikkat çekiyo.

  2 ocak 2015 12:13