yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  1. gerim gerim geren üzüm üzüm üzen aktivitedir. öğrenciliğim sonrası 3 yıl boyunca çeşitli şirketlerin çeşitli lojmanlarında devam ettim hayatıma. fakat hayat buna -bir dur- dedi. durdum. bir telaştır aldı gidiyor, ev bulundu şimdi eşya derdi başladı, ikealar koçtaşlar teknosalar kapılarını ardına kadar açtı. o eşyalı bedavalı lojman devri bitti. kiralı aidatlı hayatım başlamak üzere. aslında taşınmak değil mevzu, bu yaştan sonra eve çıkmak. hadi bakalım.

  10 mart 2015 22:34

  2. Benim için çok çok çok zor olan durum. Bebekliğimden 7 yaşıma kadar izmirin bayraklı ilçesinde yaşadım. Sonra bornovaya taşındık. O dönem bile çok zorlanmıştım. Çünkü tüm çocukluk arkadaşlarım her şey bayraklıda kalmıştı. Şimdi 97'den beri bornovada aynı yerde oturuyoruz. Bi aralar ev bakma muhabbeti olmuştu. ailecek gidip bakıyoruz, o an bile benim içimde bi burukluk oluşuyor. Yeni evi değilde şimdiki evimizi düşünüyorum. Neredeyse 18 yıl oldu bu evde. annem, babam, ben ve kardeşim çok çok mutlu olduk, bazende çok zor şeyler yaşadık. ne yaşarsak yaşayalım bu evin çatısı altındaydı. başkalarının bu evde yaşaması düşüncesi bile bi garip geliyor bana. Sanırım ben kafayı yemişim ev konusunda evi kıskanıyorum ya. her şeyin hayırlısı.

  11 mart 2015 00:51

  3. devamlı ilçe, şehir hatta ülke değiştirdiğimden benim için anlamını yitiren kavram. Az eşyayla yaşamayı öğrenip, taşınma esnasında nelere dikkat etmen gerektiğini iyice tecrübe ettikten sonra pek bir zorluğu kalmıyor.

  12 mart 2015 00:08


  4. hayatımda bir kere taşınarak, onuda şehirler arası yaparak nefretimi kazanmış eylemdir.

  hele de tamamıyla yabancı, tanıdığınız bir kişi bile yoksa, neredeyse her gününüz mutsuzlukla geçer.

  5 sene olacak, alıştık alıştık.

  12 mart 2015 12:53

  5. çok sevdiğim eylem. en çok da yeni eve gittikten sonraki yerleşme anına bayılıyorum.

  12 mart 2015 23:00

  6. Annemin 14 kere yaptığı şeydir. Bende 8 kere taşındım . 5 senedir taşınmıyoruz biraz gariplik hissediyoruz biz. Seneye taşınacağız gibi gözüküyor uzun zamandır aynı evde oturunca bize bir garip gelecek gibi.

  12 nisan 2015 18:30

  7. 19 yaşındayım,küçükken (gizlinot: 3-4 yaşa kadarki zaman hariç ) 10 küsur sene aynı evde yaşadık.taşınmamız gerekti ama o evden sonra hiçbir yerde tutunamadık desem daha doğru olur.en son şu an oturduğumuz evde 4 yıllık kiracıyız lanet ötesi bir ev sahibimiz var annem liseyi bitirip üniversite kazanmamızı bekliyordu ama bu sene nasip olmayacağından artık kira da çok uçtuğundan mecburen senenin yarısında da olsa taşınacağız.aslında çok ani bir karar oldu ve taşınacağımız yer hayatımızın geçtiği yerlere çok uzakta,bu önemli değil.

  Önemli değil diyorum çünkü hayatımdaki çoğu şeyden -sanırım taşınmaların tam deli ergenlik dönemime gelmesinden kaynaklı- çok çabuk vazgeçebiliyorum.örn evler,eşyalar,çok yakın değilse arkadaşlar,hatta saçlarım...gider bu böyle.neyse ya gelelim asıl konumuza.ev bulup çıkmak için 15 günümüz var :/ bu süreç içinde yapılacaklar:

  -ev araştır,gez

  -ev bulup sahibiyle anlaş

  -faturaları üstüne al

  -nakliyecilerle anlaş

  -evdeki eski,ağır,gereğinden fazla ve büyük olan eşyaları sat yada takasla.yenilerini al

  -bu evdeki cam eşyaları yıkayıp sarıp kolile,kitap vb kolilik eşyaları topla kolile

  -öteki evi temizle,eksiğini gediğini gider

  -önden kolileri götür

  -halıları süpür,kıvır hazırla

  -tüm kişisel eşyaları hazırla

  Ve taşın.

  Tabi burada çok önemli olan 2 nokta var:biri ev bulma,diğeri eşyaları ayıklama

  Çok iş var sözlük çok...

  26 ocak 2016 03:16


  8. Önümüzdeki yıl bahar aylarında ya da yaz başında yapacağımız eylemdir.

  Çok korkuyorum süslüler; evlendiğimden beri ilk gelin gittiğim evi saymazsak, sadece bir kere taşındım, gelin gittiğim ev de şu an oturduğum ev de kiralık. Nasipse kendi evimize taşınacağız ama aynı zamanda şehir de değiştireceğiz. Gerçi taşınacağım mekanı çok iyi biliyorum, iş dolayısı ile kısmen orada yaşıyorum diyebilirim, yani çok yabancı bir yere gitmeyeceğim.

  Beni asıl geren nokta; bu kadar eşyayı nasıl derleyip toplayacağım? Mobilyalar, perdeler, halılar falan değişecek, kalan mobilyalar satılacak ya da ihtiyaç sahiplerine verilecek; bazıları depoya gidecek. Ivır zıvır bir sürü kırılacak eşya, özel eşya derken canım çıkacak. Haftalarca şu mu bu mu, şöyle mi böyle mi olayı sürecek. Torbalar dolusu çöpe gidecek eşya çıkacak (gizlinot: en çok hoşuma gidecek tarafı bu olacak, bir nevi detoks), temizle, ilaçla, sil, yerleştir... Off, şimdiden bunaldım. Taşınacağım için mevsim temizliği olaylarına da pek girmiyorum (gizlinot: 13 aylık yeni yeni yürüyen bir pıtırcıkla zaten istesem de yapamıyorum orası ayrı), bir tek yazlıkları kaldırıp kışlıkları çıkarma olayına gireşebileceğim sadece, bahara da taşınma olursa Allah kerim.

  Bir de bende bulunduğu mekana bağlanma durumu var, yeni bir mekana alışmak zor gelir. Eski düzenimi ararım bir süre.

  Yok mudur bunu kısa sürede en iyi şekilde atlatmanın yolu? Deneyimli süslülerin önerilerini beklerim.

  4 ekim 2016 14:41 4 ekim 2016 15:45

  9. Son 7 yıldaki 5. taşınmamı yarın gerçekleştireceğim. Aslında taşınmaya alışık olmam lazım ama ilk kez ailem yardıma gelmeden, tek başıma taşınıyorum ve her şey çok zor. Son 3 haftadır iş yerinde de felaket bir yoğunluk söz konusu. Stres had safhada.

  4 gün içinde bir Kistik sivilce, bir uçuk, 2 tane de kocaman sivilce çıkardım.

  Of!

  27 mayıs 2017 00:13

  10. Bir yere kök salarcasına bağlanıp, o denli alışınca çok daha zor olan eylem. kaybolan ve kırılan eşyalar, kolilerle kaplı bir mekanda belli bir süre yaşamak, her açılan koliden acaba kaybolan bir şeyim çıkar diye soran gözlerle bakmak olmasa hayli eğlenceli bir iş.(gizlinot: swh ) taşınalı bir ay oldu ama eski düzenimi hala oturtamadım, her şey sil baştan olunca epey zor oluyormuş. kitaplarımın bir kısmı, en sevdiğim parfümüm, ve makyaj çantam gibi birkaç parça eşya hala kayıp mesela. bir yerden çıkacakları günü iple çekiyorum, ama bir aydır bulamadım gitti umudum tükeniyor artık.

  27 mayıs 2017 01:22

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar