yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (113)
  • medya (11)

  113. lens kullanıyosanız asla ama asla kullanmamalısınız.

  25 eylül 2023 16:31

  112. bütün olarak değil tek tek takılanların daha doğal durduğu makyaj aksesuarı. bence bunu takıp kirpiklerinize zarar vermek yerine güçül maskaralar kullanmak her zaman daha mantıklıdır.

  21 eylül 2023 14:36

  111. bunun yerine güçlü maskaralar kullanıp düzenli kirpik bakımı yapmak çok daha mantıklı.

  14 eylül 2023 17:25


  110. İlk kez bu yılbaşında, dün gece taktım. Lens kullandığım için maskara sürmekten nefret ediyorum açıkçası. En az alerji yapanı bile gözümü bir süre yakıp sulandırıyor, kirpiklerime verdiği hissi de sevmiyorum. Maskara sürmeyince de göz makyajı çok çıplak kalıyor. Bu sefer de takma kirpik deneyeyim dedim. Kiss markasının ritzy true black ismindeki kirpiklerini aldım. Herkes çok zor olduğunu söylediği için öncesinde biraz prova yapayım demiştim ancak gerek kalmadı. İlk denemede şak diye taktım. İçinden çıkan yapıştırıcısı iyiydi. Şeffaf renkliydi ve bütün gece tuttu. Gözlerimde hiçbir ağırlık veya rahatsızlık hissetmedim. Saklama gibi bir çabam yoktu zaten ama annem dahil kimse takma olduklarını anlamadı. Bayağı doğal duran kirpiklerdi. Kendi kirpiklerimle birleştirmek için üzerine maskara sürmeme gerek kalmadı. Kendi kirpiklerim de gür ve siyah oldukları için birbirlerine kaynadılar sanırım. Belli olmuyorlardı alttan. Benim hoşuma gitti kısacası. Belki günlük hayatta da maskara sürmek yerine ara sıra teklilerden takmayı tercih edebilirim. En güzel kısmı gece 3 buçukta eve geldiğimde maskara temizleme derdi olmamasıydı.

  Güzel bir aksesuarmış kısacası.

  1 ocak 2022 17:05

  109. Bir türlü takamıyorum şunu ya. Kullananlara da ne kadar yakışıyor ne kadar özeniyorum anlatamam.

  Videolarda baktım anlayamadım. Bir de yapıştırıcıyı çok dibe sürünce göze zarar verir mi diye korkuyorum açıkçası

  Önerilere açığım video önerisi de olur

  28 aralık 2021 21:55

  108. """özgüven zedeler böyle ilaveler hanımlar. Kirpiğin azsa azdır. an gelir onsuz kendinizi kötü hissedersiniz.""

  Pardon? Ne alaka? 

  Sabah yüzünüze su çarpıp saçınızı tarayıp evden çıkmıyorsanız, yaptığınız her işlem zaten bir ilave. Tutup takma kirpik ve push up sütyene takıp bunun özgüvensizlik belirtisi Olduğunu söylemek kadar saçma bir şey duymadım. Ağır dumanlı bir göz makyajı yapmasanız bile takma kirpik takabilirsiniz (ki ben gerçekten bu kadar da fiyasko, 50 m. Öteden belli bir kirpik hiç farketmedim kadın halimle.) ve bir süslünün yazdığı gibi göz kenarlarına minik minik iki tane eklemek size pozitif bir enerji katabilir. Ayrıca C cup memelerime push up sütyen takıyorum ve takmaya devam edeceğim. Özgüvensiz olduğum için değil, yer çekimi denen malum kuvvete karşı toparlayıp duruşunu düzeltmek için. Dudağınızın çevresine çektiğiniz kalem bile anında dolgulu dudak etkisi yaratıyor, ya da gözünüze yaptığınız makyaj zaten çoktan sizi başka biri yapıyor. Ayrıca asıl itici duran şey benim kanaatimce kirpik değil, çünkü bazı makyaj videolarında gerçekten gözler cılız kirpiklerle iyi görünmüyor ve takma kirpik takıldığı anda "hah şimdi oldu." Etkisi yaratıyor. 

  Kullanılmayan günler elbette alıştığınız görüntüyü aynada bulamadığınızda sizi biraz keyifsiz hissettirecek, tıpkı her gün eyeliner çeken birinin sürmediği gün dışardan hastalanmış halsiz durması gibi.

  Hala kalıcı makyaj nefretini de anlamış değilim. Her gün makyaj yapıp silmek istemeyen yoğun bir insanın başvuracağı pratik bir yöntem.

  Modunuzu ne yükseltiyorsa hayatınıza onu ilave edip kötü yorumları çıkarmanız yeterli süslüler. Kimse babaanne sütyeni takıp kireç gibi mutsuz bir suratla gezmek zorunda değil, emin olun o zaman da bakımsız şöyle böyle diye lafını edecekler.

  Tanım: takmayı beceremediğim için kullanmadığım, kullananına go girl dediğim güzellik aksesuarı. 

  17 ağustos 2020 09:25

  107. Dün akşam özel bir davette golden rose 07 numarayı denedim. Hayatımda ilk kez takma kirpik kullandığım düşünülürse harikaa bir deneyimdi. İçinden yapıştırıcısı da çıkıyor. Çok doğal bir duruşu var yoğun kirpikleriniz varmış gibi. demediğiniz sürece "aa kesin takma kirpiktir" yorumlarını almanız imkansız. Fiyatı 23,5tl olması gerekiyor. 

  Not: Gecenin sonunda her şey iyi hoş da nasıl çıkaracağım diye düşünmeme hiç gerek yokmuş. Ilık suyla kirpikleri biraz ıslatınca hemen çıktı. 

  19 nisan 2019 13:16 19 nisan 2019 13:17


  106. Nişan dış çekimimde Nascita 77 numarayı taktım, kendi kirpiklerimlede bütünleşmesi için maskara sürdüm. Ancak 4 saat sonra falan kendi kendine çıktı, kullandığım yapıştırıcıda nascitaydı ayrı satın almıştım. Eve gelince temizleyip tekrar kullanırım dedim ama ılık sabuklu suda bekletince büzüştü ve bir daha kullanılmaz hale geldi. Sorun benden mi kirpikten mi bilemiyorum, en güzelini aramaya devam ediyorum. Bakışları çok değiştiriyor.

  22 şubat 2019 22:34

  105. Bir türlü takamadığım kirpik aparatı.

  Önce kullanmayı öğreneyim diye ucuz bir şey aldım. Youtube videolarını izleyerek takmaya çalıştım ama nafile.

  videodaki kadınlar cımbızla takıyor ki onu hiç beceremedim. Parmaklarımla denerken de ortasını denk getirsem de yanlar kavisli gibi olduğu için yukarı fırlıyor. El becerisi de sıfır anam.

  Şunu böyle tek tek gösteren varsa takılış aşamasını bir gösterse de ben de taksam.

  5 ocak 2019 19:48

  104. farklı markaların kirpiklerini denedim ama en beğendiğim kiss markasının oldu.

  biraz (gizlinot: biraz değil de fazla hatta bence) pahalı fakat uzun süre temizleyip kullandım. takması ayrı bi dert püf nokta bilen süslü varsa nolur mesaj atsın:(

  27 nisan 2018 08:58