0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (0)
  • medya (0)

1. Dinlendirici tonik olarak satılsa da, cildimi rahatlatmayan, aksine kaşındırıp yıkama isteği uyandıran, rahatsız edici gereksiz tonik.

24 temmuz 2016 23:10

2. the body shop aloe vera serisinin toniği. yorumum losyon ve tonik üzerine olacak.

bu seri aloe vera'nın yatıştırıcı etkisiyle hassas ciltler için pazarlanıyor. şu an türkiye sitesinde ambalajları değişik görünüyor, bendekiler (link: https://www.thebodyshop.com.vn/media/catalog/category/ALOE_1.jpg şunlardı).

cilt bakım rutinimde asitler, bu aralar asitli pedler falan olduğundan bir de bunun gibi sakinleştirici özellikli bir şeyler bulunduruyorum hep aktif içerikli toniklerden ziyade. bu seriden 3-4 kez aldım sanırım ama en son kullanışımda bu ürünlerin bayağı kötü reaksiyona sahip olduğunu fark ettim. cildim asitleri falan kaldırabiliyor yani aşırı hassas değil. fiziksel peeling, sls gibi şeylere ise genelde tepki verir. en son cildimde "rash" diye geçen şeyden oldu minicik minick kabarıklar şeklinde. tırnağımla üstünden hafifçe geçince çıt çıt patlar gibi oluyorlardı yani çok yakından baktığımda mikrosivilce gibi oldu diyebilirim. ancak bu şekilde anlatabildim. bazen yaşadığım bir reaksiyon bu cildimde. son zamanlarda retinol, yüksek alkol içeren pedler(gizlinot: peter thomas roth) falan derken şüpheleneceğim en son şey aloe veralı tonikti ama bundanmış. açıkçası tonik mi losyon mu çözemedim tam ama losyondan şüpheliyim en çok (gizlinot: çözmek için bir daha kullanacak cesaret yok swh)

duruma da (link: https://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=94291/Aloe-Calming-Toner/The-Body-Shop/Toners makeupalley yorumlarına) bakarken uyandım. çoğu kişi benzer şeylerden bahsetmiş. bir kaç gün cildim kötü olunca detaylı araştırdım her şeyi. bunları attım, şimdi her şeyi kullanıyorum rahat rahat, hiç de bir şey olmuyor.

aloe vera'yı bitki formatında da kullanıyorum sorunsuz. bunun içeriğinde neyin sorun yarattığını çözemedim. içerik şöyle; Aqua/Water (Solvent), Pentylene Glycol (Solvent), Sorbitol (Humectant), Butylene Glycol (Humectant), Glycerin (Humectant), Propanediol (Viscosity Modifier), Polysorbate 20 (Emulsifier), Caprylyl Glycol (Skin Conditioning Agent), Aloe Barbadensis Leaf Juice (Skin Conditioning Agent), Citric Acid (pH Adjuster), Sodium Hydroxide (pH Adjuster).

içinde hah işte şu diyebileceğim bir şey bulamadım, bin tane cilt bakım ürünü kullandığım ve nadiren sorun yaşadığım da düşünülürse.

yani benzer sorunu yaşayan o kadar insanı görünce kesinlikle uzak durun diyeceğim ürünler oldu bu ikili. temizleyicisi de duruyor ama onu denemem daha. hassas ciltler için dense de özellikle onlar almasın. anlattığım reaksiyona benzer şeyleri başka ürünlerle yaşamış olanlar da dikkat.

4 nisan 2017 15:27