yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  1. netflix'in yeni dizisi. piyasadaki çoğu korku/gerilim filmlerini izlemiş biri olarak neredeyse hepsinden başarılı olduğunu söyleyebilirim. dün gece gözlerim kapanana kadar izlemeye devam edip sabah kalktığım gibi izlemeye devam ettim. gerilim sevenler için harika bir seçenek, muhakkak izleyin.

  19 ekim 2018 14:32

  2. netflix'in yeni dizisi.

  ilk ekşide başlığını gördükten sonra ''hmm korku dizisi şuna bir bakayım'' demiştim.burada da övüldüğünü görünce dayanamayıp hemen başladım

  spoiler vermeden konuyu anlatmam gerekirse,bir ailenin başına gelen paranormal olaylarla başlıyor.

  bu tarz korku dizisi sanırım benim için bir ilk.american horror story'i başka bir kefeye koyuyorum çünkü.bu bildiğimiz her şeyiyle alışık olduğumuz paranormal korku filmlerini andırıyor fakat çok daha fazlası.daha önce bu tarz bir dizi izlememiştim açıkçası.o açıdan bana göre yenilikte aynı zamanda,ki şuan dizi yeni çıktı bir süre sonra çok daha fazla kişinin bahsedeceğini düşünüyorum çünkü gerçekten çok iyi bir dizi.

  şuan 4. bölümdeyim ve gerçekten çok güzel ve heyecanlı gidiyor.bir sonra ki bölümü gerçekten merak ediyorsunuz.

  filmin dram kısmı da çok iyi.ciddi ciddi duygulandığım sahneler oldu.aynı şekilde korku unsuru da çok iyi.son zamanlarda 6 7 korku filmi izledim(gerçi izlediklerim çoğunlukla slasher türüydü o sebeple karşılaştırma doğru olmaz) ama bu kadar gerildiğimi hatırlamıyorum.bazı sahneler de ciddi anlamda tırstım hatta.

  korku filmlerin de en sevmediğim şey genelde yapmacık jumpscare,ses efektleri ve kötü görüntü efektleriyle korkutuculuktan ziyade komik gelen yaratıklar,canavarlar falan.bunda hiç bunlar yok her şey tam olması gerektiği gibi,gerçekten ürkütücü görünen ve asla yapay durmayan şeyler(?) var.bu sayede sahnenin içine daha çok girip daha çok geriliyorsunuz.

  konu itibariyle klişemsi ama işlenişi asla klişe olmayan bana göre gerçekten yaratıcı bir iş.kurguda,oyunculuklar da başarılı. hatta kurgu dizinin en başarılı kısmı diyebilirim.diziyi daha çok duyacağız gibi geliyor.yeni dizi arayan,bu türe özellikle meraklı herkes başlamalı.

  21 ekim 2018 03:56

  3. Bir hafta da izleyip bitirdiğim dizi. Korku filmlerini ve dizilerini çol severim. Baya da izledim. Diziyi de beğendim. Oyunculukları baya iyi. İşleniş şekli bazı bölümlerde konuyu çok çok uzatmak gibi şeyler yapıldığı için gereksiz olmuş. Konusu da tipik gibi geldi. Aşırı derece de etkilenmedim. Aslında evde olan olayları açıklıyor ama neden öyle olduğunu açıklamıyor. Yani evin geçmişi konusu çok açıkta kaldı. Sanırım bitti ama belki 2. Sezon yapıp bu konuyu işlerler.

  21 ekim 2018 11:23


  4. Komple bir pazar günümü kendisine hibe ederek bitirdiğim dizi. 

  Hibe etmek derken yanlış anlaşılma olmasın bu durumdan son derece memnunum. Diziyi gerçekten çok beğendim. Benim gibi korku/gerilim hayranı bir insanı korkutmaya yetti diyemesem de fazlasıyla tatmin ettiğini söyleyebilirim. Gerek konusu, gerek oyunculuklar son derece başarılı. İşleniş çok iyi. Dizi veya film izlerken kafamda birçok soru işareti olmasını ve merak unsurlarının tavan yapmasını çok severim. Bu bakımdan beklentiyi fazlasıyla karşılıyor dizi. Son bölüme kadar olay örgüsü tam anlamıyla çözülmüyor. Konusunu okuduğunuz zaman tam bir perili ev ve mağdur aile klişesi diyebilirsiniz fakat izlerken öyle düşünmüyorsunuz. 

  Öte yandan Son bölümdeki diyaloglar çok iyiydi. İzlerken düşündüren, hayata dair güzel mesajlar içeriyordu. 

  Özetle, Türü sevenlerin kaçırmaması gereken bir dizi. Birkaç sahnede sıçrama garantili. 

  22 ekim 2018 14:08

  5. korku konusunda 1.sezon ilk 4 bölüm çok başarılıdır. fakat ben neden depresif ruha haline girdim orası muamma

  23 ekim 2018 23:44 23 ekim 2018 23:44

  6. Netflix' in bu sene bitmeden bize sunmuş olduğu/olacağı korku dizilerinden sadece bir tanesi.

  Aynı zaman da gece saat 21.00' da başladığım kapkaranlık bir odada tek başıma ilk dört bölümünü izlerken aşırı korktuğum ve arada bir telefonun flaşı ile odayı kontrol etme ihtiyacı duyduğum tek dizidir şuana kadar.

  Ilk dört bölüm kendimi o kadar kaptırmış korka korka izlemiştim ki sonra ki bölümler büyük hayal kırıklığı oldu. Korkmayı geçtim sıkıldım, bölüm bitse de uyusam havasına girdim.

  Aşırı uzun diyaloglar, aynı konuyu/olayı temcit pilavı gibi paragraflık cümlelerle anlatmalı ve açıkçası bütün sezon boyunca gizemini koruyan kırmızı kapılı odayı aşırı klişe ve daha önce yapılmış bir şekilde açıklamaları beni biraz sinir etti.

  Evin içindeki varlıklara hiç bir açıklama getirilmedi neden öyle oldu o ev tam bir muamma.

  Ancak... yine dr izlemek isteyenlere tavsiye ederim. Oyuncular aşırı kaliteli ve asla yapmacık bir oyunculuk görmüyorsunuz. Bayılarak izlemeseniz bile severek izlersiniz.

  24 ekim 2018 00:14

  7. 24 saatte bitirdiğim korkunçlu netflix dizisi. netflix dizilerini pek tutmam ama korku dizisi olunca bir şans vermek istedim. of off iyi ki vermişim! senaryo,atmosfer, oyunculuk, kurgu, görüntü gerçekten çok çok iyi.

  6. bölüm ahhh o 6. bölüm! şov yapmışlar resmen 20 dakika boyunca!

  Açılış sahnesiyle başlayıp hiç kesmeden 20 dakika devam ediyor sahne (plan sekans). 18 sayfalık sahne çekmişler 20 dakikada. haftalarca prova yapmış tüm ekip o bölümiçin. tiyatro gibiydi. kamera takibi, ışıklar, oyuncuların ahengi, sahne trafiğinin yönetimi... sırf bu bölüm için bile oturup izlenebilir.

  burada o bölümle ilgili bir video var (link: https://www.youtube.com/watch?v=YuFFcnki_MY spolier içerir)

  ayrıca genç luke ve genç nell'i oynayan yavrucaklar! sizi gebertirim! sizi öpmek, yanaklarınızı göbekklerinizi ıssırmak, sizinle boğuşmak istiyorum! sizden daha tatlı ve masum çok az şey gördüm gerçekten!

  velhasıl; izleyin, izletin...

  24 ekim 2018 11:59


  8. Bayıldım... Korku türünde nadir iyi işler yapılır, american horror storyden sonra güzel bir yapım gördük, hele de başrol carla gugino sağolsun gözümüz gönlümüz açıldı o ne güzel bir varlıktır, hele de sesi ve aksanı eşsiz.

  24 ekim 2018 21:01

  9. Korku dizisi diye başladık helak olduk ağlamaktan

  ---spoiler----

  Nell ve luke'un çocukluklarına bayıldım öncelikle ve theo,olivia afet gibilerdi.beni en çok şaşırtan olay abigailin gerçekten gerçek olması oldu,clara ve eşine bu sebepten çok üzüldüm hele son sahnede clara ölürken eşinin onu eve getirmesi,çocuklarıyla birarada kendilerini görmeleri beni çok etkiledi.diğer etkileyen sahne nellin öldükten sonra bile kardeşlerini düşünüp onları kurtarmasıydı,küçük nellin luke'a ısrarla git demesi...babasının bunca zaman hiçbir şey anlatmaması ve çocuklarının onu düşman bilmesi beni sebepsizce depresif yaptı,adam hep onlar için uğraşmıştı ama farkında değillerdi tabi en sonunda gerizekalı steve olayı anladığında babaları yine onlar için kendini feda etti,bi yandan bunca zaman sonra babalarını anladıktan hemen sonra böyle bir şeyin olması üzdü bi yandan da babaları her zaman aşık olduğu karısının ve kızının yanında ev var olduğu sürece olacak.yalnız abi babanıza bi yas falan tutsaydınız bari ya.

  luke ve nelli oynayan oyuncular o kadar iyi oynamış ki o kaybolmuşluğu ve çaresizliği çok iyi yansıttılar belki de o yüzden bu kadar etkiledi.steve ve shirleyi hiç sevmedim ve çok çok gıcık oldum.

  ---spoiler---

  Ve evet theo angelina jolieye çok benziyor

  28 ekim 2018 01:50 28 ekim 2018 01:51

  10. Genelde korku filmlerini ve dizilerini sevmeyen biri olarak arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım. Artık pms'den mi yoksa benimle mi alakalı bilmiyorum da hayatımda hiç 4.cü bölümde ağladığım kadar ağlamamıştım. Tavsiye ederim, güzel bi dizi.

  Not: Benim gibi tırsaksanız geceleri izlemeyin.

  28 ekim 2018 15:00