yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (5)
  • medya (2)

  1. markanin lekelerle savasan ve ayni zamanda iceriginde hylauronic asit bulunduran serumudur. sitesinde lekeli ciltlerin sabah ve aksam rutininde olmasi oneriliyor. ardindan (gbkz: the ordinary Azelaic Acid Suspension 10% ) ile beraber pamuk gibi isil isil bir cilde kavusmus oluyorsunuz. hiperpigmentasyon sorunu olanlara sonsuz oneririm.

  25 mayıs 2017 01:19

  2. şişeyi yeni bitirdim ve soluk güneş lekelerime hiçbir faydası olmadı. ne de pürüzsüzlük verdi. aynı rutinde azelaic acid suspension 10% ile birlikte kullanmıştım. maalesef işe yaramadılar. kalabalık rutinimde başka ürünler de kullanıyordum (layering) birbirleriyle anlaşamamış da olabilirler bilemiyorum. yakın zamanda tekrar şans veresim de gelmiyor. belki ileride sade bir rutinle, bir kez daha deneyebilirim.

  18 haziran 2018 12:58 18 haziran 2018 12:58

  3. güneş lekesi olmayayım diye aldım,bakalım sonuçlarını paylaşırım,çok da düzenli kullanamıyorum ama Ordinary ürünleri candır.yukarıdaki yorumların birinden azelaic ile kullanılsın süper oluyor okudum,deneyeceğim.

  2 ağustos 2018 13:48


  4. the ordinary siparişimi verirken hakkında güzel yorumlar okuyup sepetime dahil ettiğim ürün. kendisi ciltteki lekelerle savaştığını iddia ediyor.

  Retinol ya da asit kullanmadığım gecelerde ya da çok güneşe çıkmayacağım günlerde sabahları uyguluyorum. yüzümü kuturmuyor veya iritasyona sebep olmuyor ama çok güçlü bir etkisinin olduğunu da düşünmüyorum. gündüzleri asit kullanmak istemediğim ancak cilt tonumu eşitleyecek bir ürün kullanmayı tercih ettiğim için iyi bir alternatif olarak gördüm kendisini. yapısı fena değil, jel bir kıvamı var, çabuk emiliyor. diğer kremlerin ya da makyajın altında sorun yaratmıyor.

  18 mart 2019 20:09 20 mart 2019 01:11

  5. sivilce lekelerim için yaklaşık bir aydır kullanıyorum,çok hızlı etki etti bu serum. Devamını alabileceğim bir serum, indirimdeyken trendyoldan almıştım,sivilce lekeleri için asit vs ürünleri kullanmaktan çok daha iyi.

  26 mayıs 2020 21:36

  6. hakkında hislerimin karışık olduğu serum.

  çene bölgemdeki sivilce izleri için, yine the ordinary'nin niacinamide serumu ve glikolik asit toniğiyle beraber almıştım yurtdışından dönen bir arkadaşım aracılığıyla. toniği kullanmaya hemen başlamadım ama ürünlerin elime geçtiği aralık sonu itibariyle diğer ikisini bir ay kadar düzenli kullandım. lekelerimde bu ürün sayesinde bir açılma oldu mu çok emin değilim, bir düzelme var gibi ama bunda niacinamide'in de etkisi olduğunu düşünüyorum.

  yakın zamanda tekrar akşamları kullanmaya başladım, bu sefer niacinamide kullanmıyorum. bir değişme olursa burayı güncelleyeceğim.

  27 haziran 2020 15:03

  5

  7. maske kullanmaya başladığımdan beri yanaklarıma dolan sivilcelerin bıraktığı izleri hafifletmek için ürün ararken meşhur the ordinary'yi bir de ben deneyeyim dediğim ve karışık kuruyemiş sepeti gibi sitede hangi ürün stoktaysa aldığım bir alışverişte aldığım, yaklaşık bir aydır haftada 4-5 kez gece kullandığım leke açma vaadi olan serum. ben tüm yüzüme uygulamak yerine izlerin olduğu bölgelere uygulamayı tercih ettim, çoğunlukla da üstüne hyaluronik asit serumu kullandım. ürünü tek başına sürdüğünüzde sürülen bölgeyi hafifçe geriyor, içerdiği hyaluronik asitten olabilir diye düşünüyorum.

  etkisine gelecek olursam ben çok belirgin olmayan izleri yok ettiğini, belirgin izleri de biraz hafiflettiğini hissettim. bence bu kadar kısa sürede başarılı bir performans. tabi çok derin ve eski izler için mutlaka daha kapsamlı tedaviler gerekir ama uygun sayılabilecek fiyatlı bir kozmetik bir üründen beklentimi karşıladı. büyük olasılıkla bitince tekrar alırım.

  6 mart 2021 01:19


  3

  8. tanım: yüzümdeki koyu lekelerde pek etki etmeyen ama kalçamdaki sivilce izlerindeki etkisini beğendiğim bir serum.

  yüzümde de sağlıklı bir görüntü sağladı ama yine de bu fiyata daha etkili ürünler bulunabileceğini düşünüyorum. tekrar satın almam.

  15 mayıs 2021 18:30

  5

  9. yaklaşık bir aydır kullandığım serum. ciltteki ton eşitsizliklerini gidermeyi vaadediyor ve bence vaadini yerine getiriyor. hidrokinon yazdıramıyorsanız/yazdırmak istemiyorsanız bence gayet güzel bir alternatif. ben günde bir kez akşamları kullanıyorum. 

  hafif ve orta koyulukta lekeleri aydınlatıyor kesinlikle ama etkisini yavaş yavaş gösteriyor. hızlı sonuç bekliyorsanız ve(ya) lekeleriniz çok koyuysa sizi pek tatmin etmeyecektir ama kozmetik ürünler arasında kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün bu. tek diyeceğim, ürünün orijinal olmasına çok dikkat edin çünkü piyasada çok sahte ürün var.

  ha, bir de hyalüronik asit serumlarıyla birlikte kullanılınca pilling yapıyor, aklınızda bulunsun.

  28 kasım 2021 20:12