yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (8)
  • medya (3)

  1. İçerisinde cilde nem vermesi için hindistan cevizi sütü, parlaklık vermesi için gül özleri, uzun süre kalıcılık, nemi hapsetme ve daha aydınlık bir görüntü için hyalüronik asit içeren kapatıcı.

  Şimdi gelelim benim deneyimlerime. Özel günler harici fondöten kullanan biri değilim, kapatıcı üzerine mac studio fix pudra kullanıyorum yıllardır. Fondöteninin methini çok duyduğum için yurtdışına çıkmışken kapatıcısını alayım bari dedim, açıkçası alırken çok bir fikrim yoktu ürün hakkında.

  Kapatıcılığı orta (daha yoğun olmasını beklerdim açıkçası), kremsi bir yapısı var, kolay dağılıyor, göz altlarında çok doğal bir görüntü sağlıyor ve kalıcılığı çok iyi. Şaşırtıcı bir şekilde göz altlarım gün boyu nemli, hiç kurumuyor. Sanırım en sevdiğim özelliği de bu. Uzun süre kaldığında çizgilere çok hafif dolduğunu görüyorsunuz ama ben henüz çizgilere hiç dolmayan bir kapatıcıya rastlayamadım o yüzden bu kapatıcı benden geçer not aldı.

  Göz altlarında belirgin morluk problemi olmayan herkesin üründen memnun kalacağını düşünüyorum.

  13 ekim 2016 23:45

  2. Gerçekten merak ettiğim ama bi türlü fırsat bulup alamadığım ürün

  14 ekim 2016 21:43

  3. Morluklarda etkili olan çok likit kapatıcı. Bu kapatıcının kıvamı çok sıvı dolayısıyla çok kolay sürülüyor. Çok kıvamlı olmamasına rağmen, çok az miktarla istediğiniz sonuca ulaşabiliyorum. Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz altına mutlaka iyi bir nemlendirici uygulamanız gerekiyor çünkü gün içinde pul pul bir görüntü oluşabiliyor. Nemlendiriciyle harika.

  21 mart 2018 22:03


  5

  4. Kapatıcılığı güzel olan concealer. Gün içinde grileşmiyor. Çizgilere biraz doluyor ancak çabuk sabitlenen bir yapıda olduğu için sürdükten sonra bir kez çizgilerin içerisinden alırsanız dolma sorunu tekrarlanmıyor. Memnunum yani ancak dolar böyle iken bittiğinde yeniden alacağımı sanmıyorum, 28 dolara almıştım, şu an kaç lira yaptığını hesaplamak bile istemiyorum. (gizlinot: :()

  26 mayıs 2018 18:25

  5. Geçen sene bu zamanlar almıştım. Hala yarılamadım bile. Bu ürünü neden çok sevemediğimi bilmiyorum. Tam kapatmıyor bana kalırsa. Ya da ben yanlış renk aldım bilmiyorum. Gözaltlarına çok dolma yapmıyor, pul pul olmuyor güzel nemlendirilirse fakat sürmeyi sevemediğim bir ürün oldu kendisi. Sıradan bir kapatıcı bence.

  9 ocak 2019 15:58

  6. ben  multi use sculpting olan versiyonu için kullandığım en güzel üç kapatıcıdan biri olduğunu söylemek için geldim. diğer ikisi it cosmetics bye bye under eye ve glossier strech concealer

  bu kapatıcının bir de ince, daha hafif kapatıcılığı olan versiyonu var. ben o versiyonunu pek sevemedim, onun yerine maybelline fit me concealer tercih edilebilir bence. bitişlerini benzetiyorum çünkü. 

  gelelim neden bu kadar beğendiğime, ben nemli bitişli ama yoğun kapatıcılığa sahip kapatıcıları seviyorum. en azından orta kapatıcılık bekliyorum kapatıcımdan ama bunun yanında kuruyan, kendiliğinden sabitlenen kapatıcılar benim kuru gözaltlarımı daha da kurutuyor. bu sebeple en azından pudra istemeyen bir kapatıcı da bile kurutmamasını bekliyorum. anlayacağınız en zor şeyi istiyorum kapatıcılardan. ten ürünlerinde en iyi performansı kapatıcılardan beklerim. 

  bu kapatıcı pudralamaya gerek hissettirmedi, bendeki rengi snow rengi tam istediğim aydınlıkta ama tenimle uyum içerisinde. grileşmiyor. kapatıcılığı ortadan yükseğe doğru, ben çok memnun kaldım. kalıcılığı sabitlemediğim halde yerindeydi, çok pigmentli bu sebeple tarte shape tape'e benzetenler olabilir ancak bitiş olarak çok daha nemli ve dağıtılması çok daha kolay bir kapatıcı. benim gibi tarte shape tape'i fazla kuru bulanların seveceğini düşünüyorum. 

  bu bahsettiğim üçlü ile uzun bir süre daha kapatıcı arayışında olmayacağımı düşünüyorum. bu kapatıcının vaadi de doğru sadece gözaltımda değil burun üstümde kaş aramda çenemde çok iyi duruyor, kuruluklarımı belli etmiyor. 

  13 eylül 2019 19:54

  7. göz altlarımı aydınlatma amaçlı aldığım concealer. herkes yapısı ince demiş ama bence kalın bir yapısı var. çok hızlı sabitleniyor bu yüzden hemen dağıtmak gerekiyor. gün içinde pudralandığı halde çizgilere dolduğunu gözlemledim. grileşme olmadı. en güzel sonuç ıslak süngerle sürüldüğünde alınıyor

  20 aralık 2019 18:24


  8. kesinlikle mükemmel. gözaltlarım çok mor ve şuana kadar en iyi kapatan kapatıcı bu oldu. çok övülen tarte shape tapeden bile daha iyi olduğunu düşünüyorum. yapısı yoğun olduğu için çok az bir miktar bile yeterli oluyor. üstüne pudrayla sabitlediğinizde bütün gün asla yerinden kıpırdamıyor.

  25 aralık 2020 03:13

  9. Açık ara kullandığım en doğal durup en iyi kapatan concealer. 

  Diğer iyi kapatan concealerlardan farkı (bkz: Estee lauder double wear) (bkz: Mac prolong wear) göz altını hiç kurutmaması, az nemlendirmeye rağmen gün sonunda gerim gerim germemesi :) fondötensiz bile ciltle iyi bütünleşmesi, gerçekten sarı alt tonuyla daha iyi nötrlemesi ve 16 ml'lik dev ambalajıyla gelmesi. Bittikçe tekrar alacağım :)

  25 aralık 2020 19:27

  5

  10. Bende super coverage versiyonu bulunan kapatıcı serisi. Nemli hissettiren ve o kapatıcılığa sahip muadillerine göre çok daha ince yapılı doğal bitişli, pudrayla kalıcılığı arttırılabiliyor. Ben uyguladıktan sonra bir süre sabitlenmesini bekleyip sonrasında süngerle dağıtmayı tercih ediyorum ki kapatıcılığı daha da artsın. Üst üste uygulandığında kapatıcılığını arttırabiliyorsunuz. Nemli olmasından dolayı çizgilere doluyor en azından benim genetik derin göz altı çizgime doluyor. Açıkçası kullandığım en iyi kapatıcı özellikle günlük olarak çok uğraştırmadan cildimle bütünleşmesi verdiği yeterli kapatıcılık vs muhteşem. Ben makyaj yaptığımda fondöten sürmektense cildimin merkezine (T bölgesi, göz altları...) kendi ten rengimde veya yarım ton açık bir kapatıcı sürmeyi tercih ediyorum, bunun için biçilmiş kaftan gibi hissediyorum. Uygun fiyatlı muadili olarak Fit me'nin daha kapatıcı ve bir tık daha kalıcı versiyonu diyebilirim bu kapatıcı için. Fiyatı yüksek ama 15 ml olduğunu da göz önüne alırsak uzun süre götürür. Genel olarak beğendim ve sephora'nın indirimlerinde denk geldikçe alırım.

  1 mayıs 2021 13:54