yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (100)
  • medya (13)

  1. eğer bi yere giderken, toplu taşımalarda filan, kulaklık çok takıyorsanız kesinlikle önermeyeceğim zahmetli piercingtir. yaklaşık bir ay içersinde benim piercingimin olduğu yer birazcık şişti(gizlinot: geç fark edilcek derecede zira arkadaşlarım söylüyordu da inanmıyodum)ve kızardı ben de haliyle paranoya yapıp kıkırdak kopacak sandım(gizlinot: bu aslında komik ahhaha) ve çıkarttım.

  ama çok severim o ayrı:)

  10 ekim 2014 03:11

  2. geçen hafta negatif tattoo'da taktırdığım tatlış aksesuarım. kulağın iç tarafındaki kıkırdak bölgenin sterilize edildikten sonra iğne ile delinmesi ve uygun boyutta tercihen titanyum pirsingin geçirilmesi ile elde edilir. 2-3 gün antibakteriyel sabun ve bepanthol sürerek bakımını yapar ve kulaklık takarken, kazak giyerken falan dikkat ederseniz kesinlikle bir sorunla karşılaşmazsınız. kesinlikle kulak memesi deldirir gibi tabancalar ile yapılmaması gerekmektedir, (gizlinot: aslında hiç bir piercing o tabancalarla yapılmaz, sakın ama sakın o şekilde deldirmeyin bir yerinizi) benim anlattığım şekliyle yaptırırsanız ve gittiğiniz yer işinin ehli, hijyenik bir yerse (gizlinot: kadıköyde negatifi ve eksi iki tattoo yu bu anlamda tavsiye ederim) neredeyse hiç acı da duymuyorsunuz. (gizlinot: gerçi benim acı eşiğim yüksektir swh)

  10 ekim 2014 11:17

  3. Çok gereksiz bulduğum, hiç sevmediğim piercing türü. kendi canım acıyomuş gibi hissediyorum, hiç de estetik durmuyor bence

  28 kasım 2014 16:02

  4. Saçımla oynamayı bıraktığım zamanlar değişim istediğimde genellikle oramı buramı deldiririm. Dün yine öyle bir gündü ve sağ kulağıma iki helix bir tragus deldirdim.

  Acısından çok korkuyordum hatta korkmaktan ziyade inanıyordum kendimi hazırladığım bir acı vardı ama hiçte öyle olmadı.

  Hatta kulak kepçesindeki kıkırdak daha çok acıdı, acımaya da devam ediyor. Ama tragus öyle mi? Normal bir küpe delimi gibiydi ve şu an da hiç problem çıkarmıyor. Çarpınca hafif bir sızı var ama bu kesinlikle acı değil. Delim sırasında aldığım bilgiye göre tragus bölgesi daha sulu olduğu için travmayı daha rahat absorbe edebiliyormuş. Deldirmek isteyenler varsa kesinlikle korkulacak bir şey yok, durduğunuz kabahat.

  Görselini de ekliyorum hemen.

  31 mart 2016 20:58

  5. korktuğum ama bi o kadardır yıllardır istediğim piercing türüdür.sağ kulağımda beş (2si kıkırdakta olduğu için onun da acısını da biliyorum.)sol kulağım 2 delik,bi de göbek piercingim oduğu için acısını biliyorum,e acı eşiğim de yüksek ama sürekli metrodayken kulaklık kullanıyorum,ayrıca laptobum da dışarı ses vermiyor o yüzden kulaklıkla yaşıyorum da denebilir.internette okuduğuma göre kulaklık kullananlara mutlaka sorun çıkarıyor diyenler olmuş.bu yüzden hala tırsıp deldiremedim henüz. daha önce özellikle de ankara'da yaptıranların deneyimlerine de çok ihtiyacım var tabi.

  19 mayıs 2016 19:18 19 mayıs 2016 19:54

  6. 4 senedir bayılarak kullandığım ve gören herkesin de bayıldığı canım piercingim. deldirdiğim günden beri sadece değişik piercingler takmak için çıkardım yani kısacası hep benimle. özellikle nokta şeklinde üstünde minik pırıltılar olanları takınca çok tatlı duruyor. deldirdikten sonraki iki hafta boyunca düzenli olarak fucudin pomad ve batikon kullandığım için sonraki dönemde hiçbir ağrı sızı sıkıntı çekmedim.

  4 kasım 2016 17:07

  7. yaklaşık 10 yıldır benimle birlikte olan caaağnım piercingim. ben çok seviyorum ve 10 yıl içerisinde asla sıkılmadım kendisinden. deldirirken kesinlikle acımamış olup, delme işleminde sadece katır kutur sesler çıktığı için (malum kıkırdak) beni şaşırtmıştır ama altını çiziyorum acımamıştır.

  4 kasım 2016 21:47

  8. Cildim cogu seye reaksiyon gostersede tragus piercingte sikinti yasamadim. Begeniyo ama korkanlardansaniz iyi bir yere igne yontemiyle yaptirabilirsin. Kikirdaktan daha az aciyor

  4 kasım 2016 22:40

  9. Görsellerine uzun Zamandır iç çekerek baktığım, ama gidipte yaptırmadığım piercingti. Bugün sabah kalktım, sosyal medyada bu piercinge sahip olan birisini gördüm ve elde edilmesi kolay olan arzularımın peşinden neden gitmediğimi sorguladım. Sonra hazırlandım, arabaya atladım ve hemşire bir arkadaşımın da önermesi ile kadıköyde bulunan piramit body arta gittim.

  Hoş sohbet bir bey amca taktı piercingi. Serum takılan enjektörler'in en kalınından bir incesini kulağımı cımbız gibi birşeye benzeyen şeyle önce sabitleyip ardından soğutucu sprey sıktı ve iğneyi geçirdi. Hissettiğim tek şey basınçtı, konuşmaya dalıp iğneyi bir iki dakika kulağımda bıraktı sonra piercing taktı. Soğutucunun etkisi geçmesine rağmen acımadı arkadaşlar, yani sızlamadı bile şuan 6 saat oldu, kulağımın normal deliklerini deldirdiğimde bile krem sürerken canım acıyordu kremimi de sürdüm ama sanki senelerdir takıyormuş gibi rahatım. Ucuna top olanlardan değil de, böyle pırlanta gibi görünen ama çok kibar olan bir piercing taktırdım. Öyle çok marjinal piercingler taktıracak birisi değilim ancak, tekrar birşey yaptırmak istersem direk buraya giderim.

  26 ocak 2017 23:57

  10. kaş burun helix piercingim olmasına rağmen senelerdir özenip özenip cesaret edemediğim, cesaret ettiğimde de yakışıp yakışmayacağından emin olamadığım piercing. olan süslüler yeşillendirirse çok sevinirim.

  27 ocak 2017 18:21