yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (13)

  124. 9 ay önce korka korka randevu alıp steril bir yerde yaptırdığım, kulağın tragus bölgesine yapılan piercing. tek kullanımlık iğne ve titanyum piercing kullanıldı. delinirken canım tatlı olduğu için ben ısrarla uyuşturucu sprey istedim. uyuşturucu spreye rağmen ömrümden ömür gitti. kanamadan temiz bir şekilde delimi hallettirip eve geldim. durup dururken bile ısrarla devam o ağrı, acı ve sıcaklık hissi bende 1,5 ayda geçti. o sürede teramisin ve batikon kullandım. 1,5 aydan sonra hem önde hem arkada bül oluştu ve gittikçe büyüyordu. bunu çözmeye çalışırken burun spreyi kullanıldığını öğrendim ve hemen denedim. sıkıp uyuduğumun ertesi sabahı piercingimin etrafı dümdüzdü. gel zaman git zaman ben bu ilk delim yapılan piercinglerimle 7 ay sorunsuz yaşadım. sonra cerrahi çelik bir piercingle değiştirdim ve 2 ay sorun yaşamadım değiştirilen gün dahil. ta ki bu sabaha kadar. büyük bir acıyla uyandım ve kulağımın tragus bölgesi tamamen şişmişti. hemen çıkarmak istedim ama kendi kendime çıkaramayınca soluğu bir piercingçide aldım. ağlamam eşliğinde çıkarıldı piercing. şimdi güzel bir şekilde iyileşmesini sağlamaya çalışıyorum. keloid vb olmaması için önerisi olan deneyimli süslüler varsa mesaj kutuma büyük bir minnettarlıkla beklerim.

  27 haziran 2023 14:52

  123. 2 hafta önce yaptırdım, bu benim ilk piercing'im ve herkes en acısız diye bahsetttiği için burdan başlamak istedim, gerçekten bu kadar acısız olacağını bilseydim bu kadar ertelemezdim. İğnenin geçme sesi rahatsız etmiş bazılarını ama arka kısmı korumak amaçlı abeslang koydu tam kulağımın içine bişey de duymadım ya da heyecandan farketmedim bilmiyorum(gizlinot: Swh) sadece 2-3 gün yanlışlıkla dokunduğumda ağrısı oldu ve 2-5. Günler biraz şişlik vardı, onun dışında varlığını bile unuttum. Bakımı için 3 gün tentürdiyotla sildim 2 gün de ab'li krem sürdüm. Şu an üzerine yatabiliyorum elleyebiliyorum tamamen ağrısız. Sadece kulak içi kulaklık takamıyorum o biraz üzücü. Burdan cesaretle tüm kulağımı yukarıdan aşağıya deldirme isteği geldi bakalım (gizlinot: Swh)

  28 ekim 2022 17:58 28 ekim 2022 18:18

  122. İki kulağımı da deldirdim. 

  Bu yaptırdığım 6. Piercingim. Ya benim canım yaş aldıkça kıymetlendi ya da acımıyor hiç diyenlerin acı eşiği yüksek. Gayet canım yanıyor delinirken de çok acıdı tamam saniyelik sürüyor ama acıyor yani. 

  12 ekim 2022 16:21


  121. 1 ay önce deldirdim ve delinirken hiç acımadı. bakımına gerekli özeni göstermediğimden 2. haftası iltihap kaptı şişti ve çok acıdı, öyle bir acı ki kulağım değil de beynim deliniyordu sanki. çıkarmamak için direnip 1 kutu antibiyotik bitirdim (cipro yazdı doktor genelde kıkırdak iltihaplarına iyi geliyor) ve bu süreçte fucidin krem + batikon + tuzlu su gibi bakımlar da yaptım. ve mutlu son, çıkarmama gerek kalmadan 10 gün gibi bir sürede tamamen iyileşti şu an üstüne de yatabiliyorum. gerçekten çok tatlı duruyor aynaya baktıkça keyifleniyorum. yaptıracak olanlara tavsiyem gerekli bakımı ihmal etmeyin ve mümkünse piercingleri kış aylarında yaptırın yaz sıcaklarında enfeksiyonlara daha meyilli oluyor.

  6 eylül 2021 23:44

  120. Bimbambooom çok şükür dostlar benim de artık bir piercingim var. yıllardır yapmak istediğim ama yan etkilerini okudukça içim ürperdiği için sürekli ertelediğim bir piercing türüydü. Ama dün bir anda kafama esti ve sonunda yaptırdım. 

  Öncelikle kesinlikle hiçbir acı hissetmediğimi söylemeliyim. Ben heliximi bundan 10 sene önce ne yazık ki tabancayla deldirme gibi bir gaflette bulunduğum için tragusu tabi ki iğneyle deldirdim. (gizlinot: Helixim 1 senede anca iyileşmişti korkunçtu gerçekten ama şimdi çok mutluyuz ) delimden önce krem sürüldü ve dikkatle en uygun ve görece en yumuşak bölge arandığı için işinin ehli bir yerde olduğumu hissederek güven duydum. Yalnızca delim esnasındaki o kıtırt sesini herhalde ölsem unutmam. Bakımı hakkında bana yalnızca baticon sürmem önerildi. Piercingle oyna, antibiyotikli krem sür, deniz suyu ile temizle vs gibi önerilerde bulunulmadı ve ben de delimden sonra ki çocuksu heyecanımdan dolayı sormayı akıl edemedim. Lütfen bakım konusunda oldukça emin ve gerçekten yardımcı olabilecek süslülerim bana mesaj atabilir mi? Helixte yaşadığım ızdırabı bu minnoşta yaşamak istemiyorum çünkü aşık oldum kendisine. hep benimle kalsın istiyorum.

  Edit: bakım işini sevgili süslülerim önderliğinde mükemmel bir şekilde hallettim. Deldireli tam 5 hafta oldu ve hiçbir şişlik, kızarıklık, akıntı vs gibi sorunlar yaşamadım. Bakımı: her gün sabah ve akşam olmak üzere kulak çubuğu yardımıyla önce baticonla bölgeyi güzelce temizledim, sonra da yine kulak çubuğu yardımıyla fucudin kremi sürdüm. Kulağımın üzerine hiç yatmadım ve duştan sonra asla ıslak bırakmadım hemen peçete ile güzelce kuruladım. Şimdiki bakımlarım nasıl devam etmeli hiç bilmiyorum ama şu an hiçbir ağrısı sızısı problemi yok. Çok güzel duruyo bir de

  7 haziran 2021 01:57 28 ocak 2022 00:11

  119. İki yılımı dolduracağım piercingimdir. Deldirirken çok acımadı ancak kıkırdaktan iğne geçerken o vıjjtt sesi beni huylandırmıştı (gizlinot: Swh) hiç iltihaplanmadı çünkü bakımını 1-2 ay çok iyi yaptım. Şişliği de 2 haftada filan inmişti. Çok memnunum çok güzel duruyor. Asi havasını seviyorum.

  25 ağustos 2020 13:37

  118. çok uzun süredir istiyordum ve sonunda deldirdim. biraz acıdı evet ama sonrasında hiç acısı kalmadı ve 1 ay içinde iyileşmiş izlenimi verdi bana. bunun üzerine (malesef) özen göstermeyi bıraktım ve bakımlarını aksattım. sonuç olarak orası iltihap kaptı, şişti ve hastanede pansuman yaptırarak çıkarttırmak zorunda kaldım.

  bu entrynin sonucu yaptırmayın asla değildir- yaptırın ama bakımını 3 ay boyunca filan sakın aksatmayın.

  25 ağustos 2020 09:31


  117. Vücudumda herhangi bir yerimi deldirme fobim olmasa kesin yaptırırdım. Çok güzel duruyor ya görünce sapık gibi hep bakasım geliyor. hele minik halka takıyorlar ya bayılıyorum.

  10 ağustos 2020 15:09

  116. Uzun zamandır yaptırmak istediğim ama hep ertelediğim (gizlinot: Korkudan) bir şeydi. Sabah uyandım ve bugün iş çıkışı halledeceğim bu işi dedim. Öncelikle hiç korktuğum gibi olmadı. Soğutucu sprey kullanarak iğneyle deldirdim ve hiç bir sıkıntı çıkmadı. Çok fazla oynamama ve maskeyi indir kaldır derken sürekli maskenin lastiğiyle temas halinde olmasına rağmen çok hızlı iyileşti. 1 hafta günde 2 kere batikon sürdüm, sonrasında piercingimi tek taş piercinglerle değiştirdim ve istediğim minimal görünüme ulaştım. Şu an çok iyi anlaşıyoruz kendisiyle ve bana başka piercingler yaptırma konusunda da cesaret verdi.

  10 ağustos 2020 01:00

  115. oncelikle kendi yaptigimiz hatalari baz alarak yanlis bilgi vermememiz gerektigini dusunuyorum.

  piercingi hareket ettirmek yapismasina ve sismesine engel olur ama bu cevirmek degil ileri geri hareket ettirmek suretiyle yapilmalidir. krem surulmesine gelirsek de piercingin yapilmasi esnasinda meydana gelmis bir iltihap ihtimaline karsi (gozumuzle gormemize gerek yok bunun icin) kullanilmasi gerekir ve kulak cubuguyla yedirilerek surulmesi olumsuz bir nemlilige sebep olmaz. doktorlarin tavsiyesi de bu sekildedir.

  tanim:kulagin tragus bolgesine yapilan piercing cesidi.

  5 haziran 2020 21:19