girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (780)
  • medya (11)

780. Kızlar biliyorum eksiye bogacaksiniz ama bana o kadar kötülük yapan birine " yaaaa sonuçta Serhan onun kocası yazık Merve'ye" demem. Oya'yı haksız bulanları anlamıyorum. Oya da bu hayatta hiç kimsenin de olmadığı gibi 'melek değil'. Fazla iyilik bekleniyor ondan.

Serhansa sonuna kadar haksiz. Karısının hiçbir kötülüğünü görmediği halde sürekli onu itip kakan bir erkek.

Zaten bu hayatta erkekler yeni kadın bulduktan sonra tribe giriyor. Sen şöylesin sen böylesin. Eeee bu vakte kadar aklın neredeydi ?

dün 20:59

779. burcu bu bölüm merveyi filan bayaa solladı yuuhh dedim

dün 16:40

778. ----------spoiler----------

burcu ile yapılacak olan konuşmayı hemen bu bölümde vermeleri iyi oldu. bölüm ha bitti ha bitecek, öbür haftaya kalacak diye diken üstünde oturdum resmen.

bir de burcu-mehmet-serhan üçlüsünün, şüpheler arzu'ya çekilirken, dışarıda bir mekanda masadayken birbirlerine bakış sahnesi uzadıkça ben de kaptırdım aynı bönlükte ekrana bakar oldum. kendilerine benzettiler ya sonunda. halbuki ileri sarıyordum ben o sahneleri.

merve-tunç hoca-burcu valla tahmin edemiyorum, iyice karışacak işler herhalde.

bir de oya'nın şikayetçi olmamasına kimse akıl, sır erdiremedi herhalde.

----------spoiler----------

dün 14:49


777. dizide oya kimdir?

en yakın bildiği arkadaşları tarafından iftiraya uğrayıp ailesi ve sevgilisi dahil kimseleri masum olduğuna inandıramayan, bu iftira yüzünden okuldan atılan ve çareyi intihar etmekte bulan, ölmeyip hayatına devam edip tıp fakültesini kazanan yalnız ama ayakları üstünde durabilen bir kadın.

Peki merve kim?

onun bunun hayatına burnunu sokan, insanların açıklarını ve sırlarını çoğu zaman katakülleyle öğrenen veya dolaylı yoldan kulağına gelen her şeyi koz olarak kullanan, eşini bile sahtekarlıklarla tavlayıp adamın mutsuz bir evlilik yapmasına neden olmuş, akşama kadar o parti senin bu kokteyl benim, zengin dertlerini dert edinmiş ( okul aile birliği toplantısı, bu birliğin müdürü olmak, sitenin yönetiminde söz sahibi olmak gibi) boş beleş yaşayan bir kadın.

bu ikisinin olayını incelediğimizde merve'nin sürekli "oyacık" tanımlamasıyla oyayı eziklemesi, oyanın evlenememesi "yalnız" kadınsın ifadesiyle sen eksik bir kadınsın mesajını iletmeye çalışması, çoğu zaman iyi niyetli olan (serhanla olan ilişkisini göz ardı edersek) bu oya'ya karşı sürekli bir yalnızlaştırma, "ne olacak senin bu halin oya?" sözleri, bir "olmamışsın sen oya" damgası vermeye çalışmasını görüyoruz.

peki ben sözlükte ne görüyorum? dizide sürekli merve tarafından eziklenen oya'nın bence bir algı yanılgısı nedeniyle eziklendiğini görüyorum. bu şey değil mi bir ortamda güçlü karakter daha doğru adını burda öğrendim "alfa" olan kişi sessiz ve genelde efendi birisini sürekli ezikleyince yardakçıları da onu eziklemeye başlar.

kimseye kişisel bir şey söylemiyorum, acaba bu durumu farketmeyen, fakat yapan birileri var mı diye yazmak istedim. sonuç olarak bir dizi ama gerçek hayatta da çok karşılaştığım bir olay bu.

dün 14:10 dün 14:12

776. spoiler***

kamera görüntülerinde karardı diye görüntü olmaması, oya'nın geldiği görünüp burcu'nun görünmemesi saçmalık.

edip kantine gidince odaya doluşan doluşana, iyi ki çabuk dönecekti.

herkes gibi oya'nın bön bakışlarından sıtkım sıyrıldı.

merve'nin serhan'a olan güveni burcu'ya tepkisinde gözümüze sokuldu bence. "serhan demişse suçlusundur" dedi. bu yüzden merve oya-serhan aşkını öğrenince yıkılacak belki.

belli etmese de merve bu cinayet teşebbüsünden korktu gibi geldi. tam bu sebeple tunç ile burcu'yu birbirine kırdıracak planı anında yaptı. beklemedeyim.

olayı uzatmayıp, sonraki bölüme sarkıtmadıklarına sevindim.fakat oya'nın evinde toplandıkları sahneyi gereksiz uzatmaları fenalık geçirtti. (gizlinot: televizyona terliği fırlatıyordum az daha)

****

burcu'nun gelinliğini beğendim :)

dün 14:08

775. vallahi bu burcudan bana gına geldi, senaryo ve ana hikaye dört kadın üzerine kurulu ama kaç bölümdür yırtık dondan fırlayan burcunun yaptıkları üzerinden dönüyor olaylar. ben peloyu bile özledim ya, burcuyu göstermekten ve mehimeğğğttt demesinden illallah geldi. napayım ben turunçgil mehmetle armut suratlı plates topunu, bana taytayı verin, meloyu verin hatta merveyle racheli bile verin ve şu burcuyu artık gönderin pls.

dün 12:57

774. Son bölümden güzel bir detay da nilayın babasının üzerine panter gibi depara koşup saldırmaya kalkmasıydı. Arzu niye tutuyorsun kızı biz savaş istiyoruz kan istiyoruz. Oranj mehmet yaptıklarının cezasını çekmeli. Bu konuda nilayın tavrı çok önemli, tabi annesine burcuyla arasının iyi olduğunu söylemesini de unutmadık ama iş ciddiye binip bebeği öğrendikten sonra nilayın aklı başına geldi ki düğüne katılmadığını hepimiz gördük. Dizideki kadınların hepsi entrikacı ama lütfen nilay karakterini de onlara benzetmesinler. Nilay her zaman bilinçli ve etik anlayışı güçlü biri olsun lütfen.

dün 12:36


773. serhan aksak bile çözemediyse bu hatunu daha da kimseler çözemez.ben eridim ekran karşısında seni biraz ısıtalım lafından sonra yahu.kızım oya senden bir cacık olmaz.

dün 10:24

772. Son bölüm bir nebze olsun daha iyiydi. Tabi yine puhutv'den atlayarak izledim ama bu sefer daha keyifli geldi. Arzunun "ben yapmadım" diye çırpınırken flashbackle oyayı göstermeleri mükemmel bir detaydı. Burcu öyle güzel rol kesti ki bir an şüphelendim "acaba burcu değil mi yapan" diye.

oyanın ise double mal olduğu konusunda fikrim hala sabit. serhan aksak gibi adam karşısında "enfes görünüyorsun, seni ısıtmak istiyorum, hastanızım" vs. türü laflar ama oya hala aval aval bakmaya devam.

dün 09:53 dün 10:19

771. bakışmalardan gına getiren dizi.

spoiler

resmen artık bizim zekamızla ve karakterlerin zekasıyla dalga geçiyor. ulan madem doktor raporu getiricem diyor ki getircek ve inanılcak ona sanırım madem öyle neden o kadar kanıt veriyorsunuz? yok bileklik , yok oranj mehmet'le doktora gitmemeler falan.. çok anlamsız ya. gerçekten dün o sahnede aşırı sıkıldım.

edit: sonunu izleyememiştim belki merve, tunç ve burcu'yu ortadan da kaldırabilir. ama kaldırmayabilir de.

spoiler

dün 09:11 dün 09:22