yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (11)
  • medya (1)

  1. urban care'ın biotin ve kafein içeren saç kökü güçlendirme ve hızlı uzamaya yardımcı olma gibi vaatlerle satışa sunulan şampuanı.

  bu şampuanı en az iki aydır kullanıyorum, alıştığım şampuanlardan çok farklı, kremsi ve içinde doğal tuz kristalleri var. lush'ın bu formda şampuanları varmış sanıyorum ama ben onları deneyimlemedim hiç, onları kullanmış olanlar için herhangi bir karşılaştırma yapamayacağım ne yazık ki.

  ürünün şampuanlama öncesinde kullanılması önerilmiş ama benim saçımı yeterince temizlediği için ayrıca şampuan kullanmıyorum. şampuandan mis gibi bir koku bekleyenlerdeniz bu şampuan sizin için doğru bir tercih olmayacaktır çünkü çay ağacı yağı içeriyor ve baskın kokusu bu, ama saçlarınız kuruduktan sonra çay ağacı yağı kokusu duymuyorsunuz.

  200 gramlık bir ürün, ilk aldığımda gözüme çok az gelmişti "üç kullanımda biter bu" demiştim ama avuç avuç kullanılacak bir şampuan değil kesinlikle. yüzüme peeling yaparken kullandığım peeling miktarından azıcık daha fazlası saçımın en yağlı olduğu günde bile temizlemeye yetiyor. dediğim gibi en az iki aydır kullanıyorum, saçlarımı iki günde bir yıkıyorum ama kutunun yarısına ancak gelebildim.

  gelelim etkilerine, tuz kristallerinin peeling etkisini çok hissettiğimi söyleyemeyeceğim çünkü saç derime masaj yaparken kristaller saçlarımın arasından kayıp düşüyor, saç derimde bir peeling etkisi hissedemiyorum buna rağmen saç derimin temizlenmiş ve ferahlamış olduğunu hissediyorum. kuaförüm tarafından bile hissedilip "sen saçına ne yaptın?" diye sorduracak kadar yumuşattı saçlarımı, öncesinde siyahtan bakıra geçişte saçımın yanmış ve uçlarının yoluk yoluk olduğu düşünülürse hiç kestirmeden bu sonuca ulaşmamda bu şampuanın etkisi büyük diye düşünüyorum, çünkü kullandığım diğer saç ürünlerini değiştirmedim bu süreçte. saçım zaten hızlı uzadığı için bu konuda ekstra bir etkisi oldu mu emin değilim ama saçlarımı güçlendirdiği kesin. yer yer lastik gibi uzuyorlardı, şu an gayet sağlamlar.

  ben indirimden 23.90 tl gibi bir fiyata almıştım şu an 30.90-39.90 tl arasında bir güncel fiyatı olmalı. özellikle indirimde yakalarsanız denemenizi öneririm.

  ilgili medya:
  1
  7 mayıs 2018 19:20

  2. Daha önce 2 defa kullandığım şampuan. Fındık boyutunda almama rağmen peeling şeklinde bir süre saçıma masaj yaptığımda normal bir avuç şampuandan daha fazla köpürdü. Haftada bir kullanmak gerekiyormuş. İlk yıkamada etkisini de gördüm. Saçlarımı kuruttuktan sonra eskisinden daha da hacimli ve yumuşak gözüktüğünü gözlemledim.

  13 mart 2019 19:00

  3. Kullandığım spreyler tam temizlenmiyor korkusu ile arındırıcı şampuan kullanıyorum. Kullandığım şampuanı bulamayınca bunu denemek istedim. 

  İçinde çok iri tuz (sanırım) taneleri var ama yıkarken hepsi dökülüp gidiyor. Köpürmesi ve temizlemesi çok iyi.. hatta sonrasında başka şampuan yapmasam bile olur.. 

  Yaklaşık iki aydır haftada bir kullanıyorum ve daha bitmedi, çok az kullanmak yeterli oluyor. Öyle çok süper süper bir yumuşaklık olmadı saçlarımda, ama nem ve temizlik hissini sevdim. 

  Gelelim sevmediğim kısmına... 

  Bu nasıl kötü bir koku anlatamam.. bana resmen kimyasal kokuyor gibi geliyor.. hatta bozuk mu diye tereddüt bile ettim. Saç ürünlerinde ve duş jellerinde çok parfüm kokusu sevmem ve aramam ama bununki de ne böyle yaa dedirtiyor bana.. 

  19 mayıs 2019 10:58


  4. Ben bunu selin yağcıoğlu(balarısı) ve duygu özaslan önerdiğinde görmüştüm. Saç diplerim de kabuk kabuk kalkmalar oluyor diye ben de indirimde satın aldım. Saçı iyi arındırdığı için saça hacim kazandırıyor. Ferahlatıyor da  saç diplerini. Ancak  kabuklara çözüm olmadı. Onlara ne yapabilirim bilmiyorum.

  19 mayıs 2019 16:01

  4

  5. Beni oldukça şaşırtan ürün. Geçenlerde girdiğim Eveshop'ta saç ürünlerinin olduğu bölümü gezerken gözüme çarptı ve indirimli öldüğünü görünce sepete attım denemek için, belki zayıf ve ince telli saçlarımı  bir umut güçlendirir diye. Dün saçlarımı yağladıktan sonra onunla yıkadim arkasında önerildiği üzere ve sonrasında da tekrar başka bir şampuanla yıkadim kötü kokusundan ötürü. Beklediğim gibi yahut söylenenler gibi saç diplerimde bir ferahlık ya da yumuşaklık hissetmedim ancak saçlarımı tararken fark ettim ki, saç derimde egzamadan kaynaklanan soyulmalardan eser yok. Birçok ürünün fiyasko yarattığı saç derime böyle hoş bir sürpriz yapan bu peeling-şampuanı kullanmaya devam edeceğim, umarım iddia ettikleri gibi saç dökülmesine de iyi geliyordur.

  24 haziran 2019 14:59

  6. Geçen gün satın aldım, henüz bir kere kullandım, dökülme açısından bir fark yaratmadı ama hem saç diplerimi gıcır gıcır temiz hissediyorum hem saçım accayip yumuşak. Saçı yaktığımdan beri hiç bu kadar yumuşak hissetmemiştim. Banyo sonrası kendi çapımda fön çektim, kabarmayı da bir tık azaltmış görünüyor.

  7 temmuz 2019 11:44

  4

  7. Şu sıralar görkem karmanın önermesiyle baya ünlendi. Ben de tüm seri ( peeling, şampuan ve tonik) var. Hepsini beraber kullandım. Öncelikle içinde iri deniz tuzu taneleri var. Haftada bir-iki kere kullanımı öneriliyor. Saç diplerine yedirip masaj yapmak gerekiyor. Saçıma şampuan kullanmadan ilk peelingi kullanıyorum arkasından mutlaka şampuanla yıkıyorum çünkü saçları sertleştiriyor gıcır gıcır bir his veriyor. Saç derinizin temizlendiğini hissediyorsunuz. Ferah bir his bırakıyor. Normalde ilk şampuanlamada şampuanlar çok fazla köpürmez ama peeling şampuan da öyle birşey yok çok fazla köpürüyor. Saç dökülmemi azalttı ama tamamen bitirdi diyemem.Saç derim temizlendiği için de saçlarım daha çabuk uzadı. Öyle mucizevi bir fark yok ama etkisini hissediyorsunuz.

  7 kasım 2019 13:07


  5

  8. Mevsim değişikliği ile birlikte iyice artan saç dökülmemi azaltan peeling şampuandır.

  Ben önce bu ürünü uygulayıp 2-3 dk bekletip üzerine de normal şampuanımı (gizlinot: Bioblas) uyguluyorum. Saç diplerini iyice temizliyor hatta gıcır gıcır yapıyor, saçlarım yağlı yapıda olduğu için bu durum beni rahatsız etmiyor. 30 tlye almıştım, bitince tekrar alacağım bir ürün oldu.

  12 aralık 2019 19:17

  5

  9. Ürünü bitirdiğime göre artık yorum yapabilirim, Dökülme problemim yok bu konuda bir şey söyleyemem. Ben şampuanı peeling etkisine tav olup almıştım ve kokusu bana muhteşem gelmişti. Saçlarım kuru olmasına rağmen daha fazla kurutmadı. Hem kullanım sıklığından ötürü hem de biraz suyla karıştırıldığı için oldukça uzun süre gidecek bir ürün . Saçlarımı her şeyden arınmış gibi hissetmek istiyorum diyenlerin kesinlikle denemesi gereken bir ürün durulama sonrasında gıcır gıcır hissediyorsunuz ve kullanırken ürünü tek bir noktaya bırakmayın parça parça alıp saç köklerinize dağıtın.

  24 aralık 2019 20:53

  10. Bu ürünü ilk kez dökülme karşıtı olması sebebiyle yazın almıştım. Ürün gerçekten peeling şeklinde, tanecikleri biraz büyük ama deriye zarar vermiyor. Çok güzel temizlik sağlıyor, tüm yağ kirden arındığınızı hissediyorsunuz. Ayrıca yumuşacık da yapıyor.

  Ben bu şampuanı başka bir şampuanla dönüşümlü olarak kullandım. Çünkü dediğim gibi fazla bir temizlik sağlıyor ve saçıma zarar vermesinden korktum. İçerik olarak ikinci sırada zaten sles bulunuyor, bunun etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama dönüşümlü kullanınca bir sorunla karşılaşmadım ve ürün uzun sürede bitmedi. 

  Bir eksisi ise isminde vadettiği gibi dökülmeyi engelleyici bir işlevi yok. 

  28 aralık 2019 23:47