yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (2)
  • medya (4)

  1. Bu paleti kullanıp bir süre sonra (sevmeme rağmen) elim pek gitmemeye başladığı için elden çıkarmıştım. Paletin artıları ve eksileri mevcut. Bütün o kahvelerden, soğuk tonlardan vs sonra renkleri itibariyle çok cezbedici bir palet. Üstelik son dolar zamlarından sonra 100 lira bandında high end palet kalmadığı için şans verilebilir bir palet olduğunu düşünüyorum çünkü balm’ın paletleri gibi sürdükten bi süre sonra hepsi aynı renge dönüyo gibi durumlar yok. Eksileri de ; tam anlamıyla bi göz makyajı yapıyosanız bence tek başına yeterli bi palet değil(yani çantaya at çık yanına başka bişi alma diyemem) çünkü ben crease bölgeme hep mat far sürerim ama palette hepsi ışıltılı/simli. bir eksisi de bazı renkleri (pembe olanlar) diğerlerine göre daha iri simli. Ve uygulama esnasında göz altına dökülüyor. Cilt makyajımı sonra yaparım derseniz o da sorun değil tabiki. Paletteki farların tümünün yapısı aynı değil, dediğim gibi pembeler iri simliyken, mac club far benzeri olan renk ile kemik rengi ise cok güzel kayıyor resmen. Ukte sahibi (yazar: gingerpurr)

  24 eylül 2018 23:01

  2. urban decay'in naked serisindeki farları çok beğenmesem de afterdark, electric ve bazı tekli farları gerçekten çok iyi. metalik konularında bence kendini kanıtlamış markalardan.

  bu paleti de geçen yıl indirimde 100 liraya falan almıştım, güncel fiyatı indirimsiz 179 tl. muhtemelen pek talep olmadığı için artmıyor fiyatı, naked serisinin 480 olduğunu düşünürsek.

  aldığım dönem nasıl kullanacağıma emin olamayıp elimde kalsa da bu yılın başından beri çok severek kullanıyorum. renkli far paleti sevenlerin çok seveceği, uzak olanların ise başlamak için seveceği paletlerden biri. Çünkü hafif bir elle uygulandığında gerçekten palyaço olmak zor diye düşünüyorum.

  10 farın tamamı metalik, 3 tanesi yanar dönerli dediklerimizden, kalanı düz metalik. Ben bazsız kullanıyorum hepsini göz kapaklarım yağlı olduğu halde sorun yaşamadım, rengi akşama kadar kalıyor hepsinin. Yanında gelen fırça da çok iyi ayrı satsalar alınacak göz fırçalarından. Renk ve kullanım açısından açıklamak gerekirse,

  alter: panda hafif altın ışıltılı bir beyaz gibi dursa da sürüldüğünde altın yansımaları daha belirgin oluyor, sim sim durmuyor bu parçalar daha ziyade altın yansımalı aydınlatıcılar gibi. aydınlatıcı olarak kullanmak için fazla belirgin altın tonu ancak göz içi aydınlatmada ve bence tek başına kullanmada çok iyi. ben genellikle tek far olarak kullanıyorsam parmağımla sürüyorum, fırçayla da kullansanız dökülme sorunu falan olmuyor.

  scene: nars orgazm'ın güzel olanı diyorum ben buna. biraz da mac'in expensive pink'inin daha pembe ağırlıklı olanı. panda pembe duran sürdüğünüzde böyle bir angelic mi desem ethereal mı desem bir altın ışıltısı olan far. parmağımı dokundurup yayıyorum tamamına. maskarayla birlikte göz makyajı tamam. kahverengi gözlere yakıştığı gibi aslında mavi-yeşil gözlülere de çok yakışacak bir renk. allık olarak denemedim ama o iş için fazla parlak duracak bir far.

  supersonic: hafif hafif sürmesi zor olan renklerden biri. metalik bir kırmızı ama bakır ağırlıklı. bu palette bazı renklerde yaptığım gibi bunu da kendi fırçasının küçük tarafıyla göz altıma geçiyorum, üstünde kullanmam için çok uğraşmam lazım, hala renkli farlarda usta değilim. zaten kırmızı tonlarını kullanmak da zor, hele de bu kadar sıcak tonlu olanları. eliniz alışkınsa da bu yapı ve renkten sonra muadilini bulmanız zor olur ama bilesiniz, iç geçirdiğim farlardan yani.

  sinful: 24 ayar altın rengi bildiğiniz, ağır bilezik rengi. hafif kahve bir geçiş renginin üstüne tam ortaya bunu bıraktığınızda mini bir mısır kraliçesi havası oluyor. esmerlere, buğday tenlilere o kadar yakışacak bir renk ki. ben hafif hafif kullanıyorum veya göz pınarlarımı koyultma moduna girdiysem sürüyorum, kahverengi gözleri bir gizemli yapıyor diyeyim.

  off duty: her paletin rengi, ailemizin renklerinden. dümdüz bir metalik kahverengi. bunu da göz altına geçmek göz rengini açıyor, belirginleştiriyor. bir de gözün dış kısmına metalik sürmeyi seviyorsanız, koyuluk açısından cuk oturan renklerden.

  druggie: en az metalik renk paletteki. hafif metalik bir lavanta rengi. panda gözüken halini elde etmek için ıslak kullanmak lazım ama ben o uçuk lavanta halini sevdiğimden kuru kullanıyorum, yine kahverengi gözlere çok yakışacak renklerden. mor tonlarından korkanlar için güzel giriş rengi.

  backfire: sevip sevmediğime emin olamadığım farlardan, inglot'un 423'üne çok benziyor aslında ama daha bir simli. sıcak bir mürdüm ama metalik gibi de değil tam. simleri dökülebiliyor o açıdan kullanımı zor.

  lounge: yine ailemizin renklerinden yansımalı yeşil-mavi-kahverengi far. elbette tek başına sürüp dağıtıldığında ne çok uğraşılmış görüntüsü veriyor. wet n wild'daki veya mac'teki kadar metalik değil bence bu açıdan kullanımı benim açımdan daha kolay, diğerlerine göre daha sıcak bir ton.

  fringe: paletin en güzel farlarından ilk bakışta, koyu bir turkuvaz, yine göz üstü için kullanmayı beceremediğim bir far ancak göz içi ve kirpik dibine yayıp, fazla maskaralı bir göz makyajıyla yine bir çakma mısır kraliçesi havası alınabiliyor. iç taraflara da sinful... yani bilmiyorum deneysel renklerden biri tabi ki, herkese göre değil.

  paralyzed: koyu bir metalik lacivert. yine fringe gibi kullanması zor farlardan ama koyu olması sebebiyle göz kapağına da eyeliner gibi kullanılsa hiç sırıtmaz. hatta mavi maskaralarla falan da çok güzel durabilir diye düşünüyorum, fringe için de geçerli bu.

  genel bir özet olarak ben genellikle ıslak kullanmıyorum renkleri, henüz orada değilim yani. kaldı ki renk vermesi neredeyse hepsinin iyi, pek ihtiyaç olmuyor. dökülme sorunu bir far hariç yok. eğer geçiş renkli detaylı bir makyaj yapıyorsanız tek başına elbette yetmez ancak benim göz makyaj tarzıma çok uyuyor, tek başına ufak detaylarda kullanıp çıkıyorum veya eyeliner gibi dağıtıyorum. mavileri saymazsak bence kullanımı da kolay bir palet. elinizde renkli paletler varsa elbette almaya gerek yok, benim elimdeki tek renkli palet bu o açıdan çok severek kullanıyorum, yaz olduğundan bu deneysel çalışmalarıma da uyuyor. kışın turkuvaz için cesur değilim henüz. böyle sevdiğim bir palet olduğu için gözüm renkli palet de aramıyor açıkçası kaldı ki zor bir kulvar günlük kullanmak için. bu açıdan gözüm de doyuyor yani.

  indirimlerde falan 120'lere düşüyor, yakından inceleme şansınız olursa ve elinizde bu tarz renkler yoksa bakın derim.

  6 temmuz 2019 17:21

  5

  3. Bu paleti indiriminde yüz küsür TL (sanırım 125) ye urbandecay Online dan almıştım ve benim için f/p konusunda neden tercih edilir bir palet olduğunu size açıklayacağım. 

  Öncelikle adından da belli olduğu  üzere hava karardıktan sonra yapılacak şıkıdım makyajlar için kullanmalık, içinde tek bir tane bile mat far bulunmayan, dolayısıyla tek başına makyaj çıkarmaktan maalesef aciz bir palet, amma velakın malumunuz bizim vloggerlar ve makyaj kültürümüz bizi son zamanlarda yok gibi makyaj, doğal makyaj akımına yönlendirdiği için yabancı ülkeler ve firmalar gibi pigmentli, simli paletlere pek ilgi gösterilmiyor. En azından palette fıfty fıfty mat ve nude renkler bekleniyor. Bu paleti almanız için benim size verebileceğim sebep işe şu:

  Bu palet size urbandecay gibi bir markanın elinden çıkma ve her biri tek basına aldığınız zaman yine bu paletin fiyatına denk gelecek 10 uçuk kaçık rengin sizin için makyaj masanızda ışıltılı far paleti olarak yeralacak olmasıdır.

  Bakın şöyle  bir örnek vereyim. Ben Mac in tekli farlarından "club" İ çok istiyordum. Ona benzer bi de "Burmese beauty" var. Bilen bilir orgazmik metalik içinde yeşilimsi bakırımsı ışıltılar olan bir renk ikisi de. Bu tekli farların fiyatı 115 TL, refill de de 80 tl. 10 tane böyle pigmentli ışıltılı renk bir araya getirince kaça mal olduğunu söylemek istemiyorum bile siz hesap ettiniz. Halbuki afterdark paletindeki "lounge" rengi bu iki rengin neredeyse aynısıdır ve  beni mac kadar tatmin etmiştir. Böyle böyle 10 tane güzel renk sizin için hesaplı olacaktır. Dediğim gibi bakın bu palet tek başına makyajı zor çıkarır ama almak için böyle bir sebebim vardı benim. Ay gerçi ben 10.30 dersine bile pavyon şantözü gibi gidiyorum beni çok da referans şeyetmeyin :/

   İçinde iki tane yumuşak göz Pınarı aydınlatmalık da renk olan bu paleti çoklukla mat bir paletle gözümü kontürledikten sonra kullanıyorum gerekli rötuşlar için.

  Medyaya swatch ekledim.

  (link: https://www.suslusozluk.com/urban-decay-afterdark-far-paleti?tab=media&i=72457 Son görsele bakınız)

   Siz de #evdekal ın sıkılmamak için gerekirse benim gibi şantöz makyajı yapıp kumandayla banyo aynasına şarkı söyleyin.

  28 mart 2020 14:15 5 mayıs 2020 02:37