yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. İnsanı küçücük bir oturağa oturtarak hayatında hiç durmadığı kadar dik durmaya zorlayıp tüm bunları yaparken de başı tuhaf bi şekilde yana doğru eğip yüze gülmekle gülmemek arası bir ifade vermeye çalışmak eylemi. Bu nasıl bir eziyet.

  24 şubat 2016 20:53

  2. bütün vesikalık fotoğraflarda evrim teorisi bende tersinden gerçekleşmiş gibi görünüyorum. istisnasız hepsinde. 'biraz gülümseyin' ve 'dişlerinizi görebilir miyim?' diyen her fotoğrafçıyı da öldürmek istiyorum.

  korkulu rüyam.

  24 şubat 2016 21:46

  3. arttırıyorum ve biyometrik fotoğraf çilesi ve çirkinliği diyorum.

  24 şubat 2016 21:49


  4. Bir keresinde kardesim vesilalik fotograf cekilirken fotografcinin disleri göreyim istegine hayir diyerek karsilik vermisti. Cekim de kısa surdu.

  yok diş miş.

  bir de biyometrikte kulaklari acik cekme israri var. Gerek de yokmus aslinda nedir bu kulak fetişi?

  24 şubat 2016 21:52

  5. Zaman zaman çeşitli başvurular için çektirdiğimdir. Güncel fotoğraf istiyorlar biliyorsunuz. Senede bir çektiririm ben de. Yalnız son çektirdiğimi kullanmak zorunda olduğum yerlere gönderip kalanları imha ettim. Zira bana bir fotoşok uygulamışlar aklım durdu.

  Mahallede yeni açılmış bir yere gittim yakın diye. Dışı da gayet hoş görünüyor zümrütvari ahshhsw. Aynı gün içinde aldım fotoğrafı bu da güzel. Fakat saçlarıma oryal atmışlar, verdikleri blur efektinden gülümsemem gitmiş yerini eblek bir ifadeye bırakmış. Dudağıma -bakın burası önemli- barbie pembesi lipgloss sürmüşler. 2015'in sonlarında lipgloss süren yok gibi.

  Bunu neden yaptıklarını ciddi anlamda sorguladım. Anlamaya çalıştım. Ben sadece 6 adet vesikalık almak istemiyle gittim. Oryal bir yana "yalnız fotoğrafı biraz düzeltin olur mu" dahi demedim. Bu yönde hiçbir talepte bulunmadım. Hayır düşünüyorum gereği var mıydı diye o da yoktu. Aknem yok suratımda iz yok zaten ciğer döven roaccutane kullanmışım ne mana blur efektini basıyorsun yüzüme? 20 yaşında genç kızım, tamam süper taze bebeksi değilim ama bu kadar müdahaleyi hak etmediğimi düşünüyorum vesikacı bey.

  Bir de orta boy magnet yapmışlar o resmimle, fotoğrafların yanında verdiler. Ellerim titreyerek aldım.

  24 şubat 2016 23:00

  6. kaçıncı defa çektirmiş olursanız olun, her gidişinizde kendinizi kurbanlık gibi hissetmenize neden olan fotoğraftır. bir de resmi bir başvuru için lazım olan vesikalık fotoğrafa "zümrüt pozları" verdirmeye çalışan fotoğrafçılar vardır ki tam sopalıktırlar.

  ilgili bir durum için sizi (link: http://www.dailymotion.com/video/x14melq_leyla-ile-mecnun12-bolum-leyla-vesikalik-fotograf-cektiriyor_tv şuraya) alalım. (ybkz: swh)

  edit:sevgili (yazar: tomris)'in girdisini okumadan yazmıştım, pişti olmuşuz. "zümrüt" kalp biz. (ybkz: swh)

  edit 2: kardeş niye eksiliyorsun benim de var zümrüt pozum, ağaç önünde hisli hisli uzaklara filan bakıyorum.

  24 şubat 2016 23:15 24 şubat 2016 23:46

  7. düşük omuzlu veya straplez bir bluzla çekilmemesi gereken fotoğraftır.

  lise kayıtlarında istemeyerek bu hataya düştüm. iki koluda düşük bir bluz giymiştim fotoğraf çektirmeye giderken. okul müdürüne verdim fotoğrafı dosyaya yapıştırmak için kafa ve omuzlar kalacak şekilde kesti fotoğrafı. ben kaldım cıbır. adam fotoğrafa baktı, bana baktı. git usturupluca tekrar çektir gel dedi. bu da böyle bir anımdır. saçmalamam bu kadar.

  24 şubat 2016 23:30


  8. Resmi evraklarda kullanılan , lisedeyken hatıra olarak arkadaşlara dağıtılan fotoğraftır.

  Her gün makyaj kasan bünyemin allığı azaltıp , gözlerde tek eyeliner ve nude (!) rujla çektirdiğidir. Murphy gerçekten ayıp ediyosun ya.

  Ölü benizli bir fotoğraf bekliyorum.

  22 mart 2016 10:46

  9. yarın çektirmeye hazırlandığım ve üzerimde gerginliğini taşırken burada da karşıma çıkan fotoğraf türü. bir önceki vesikalık fotoğrafımı çeken abla sağolsun fritözle çekip, a4'e basmış ve rötuşları da paint'te yapmış olmalı ki nefretimden yenisini çektirmeye karar verdim. zaten onu çektirirken yeterince gerilmişim, şimdi tekrar aynı gerginlik. ben gülerken gözlerim çok küçülüyor, eyeliner da sürdüğüm için çizgiye yakınsıyor. göz çevrem de oldum olası gülümserken kırışır. bir yandan gözlerime dikkat etmeliyim, bir yandan dişlerimdeki teli göstermemeliyim, bir yandan bilgisayarda çalışmaktan iki büklüm olmuş omurgamı dimdik tutmalıyım. aynı zamanda kafamı belli bir açıyla çevirirken, başka bir açıyla yukarıya doğru kaldırmalı, hatta diğer yandan da başka bir açıyla aşağı indirmeli(?) ve hem ciddi hem de çok da ciddi olmayan bir gülümsemeyle poz vermeliyim. allah kahretsin bu ne ya? yetheerr.

  19 ağustos 2016 21:29

  10. En son kimlik yenileme için çektirdiğimde bildiğin sırıtmış olduğum fotoğraf.annemden bir ton azar yemiştim böyle kimlik fotoğrafı mı olur instagramlık fotomu çekiyorsun diye.aslında haklı 32 diş gülmüşüm ama napayım donuk durmak istememiştim.

  19 ağustos 2016 22:07