yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. kepek karşıtı şampuan. birkaç sene önce yaşadığım kepek ve kaşıntı sorunu sonucu pek çok şampuan denedim etkili olanlar vardı fakat sürekli kullanımda genelde etkisini kaybetti şampuanlar. Bir tek vichy den memnun kaldım. Hala haftada bir iki defa kullanıyorum. İlk iki üç yıkamada hemen etkisini gösteriyor kepek, kaşıntı kalmıyor saçta. Eksi yanı fiyatı. 200 ml şampuan için 40 lira fazla.

  30 mart 2015 14:11

  2. Kuru kaşıntılı baş derisi için şampuan. Kür halinde altı hafta kullanıp tüm saç derisi problemlerinden kurtulabilirsiniz. Çok hassas kafa derimdeki dönem dönem gerçekleşen döküntü kaşıntı ve kızatıklıkları geçiren tek şampuan.

  28 mayıs 2015 14:08

  3. kuru ve yağlı saçlar için olmak üzere iki çeşidi var.

  zaman zaman oluşan ve nedenini hala çözemediğim kepeklenme problemim için kullandığım şampuan. tam kepeklenme de denemez aslında resmen kafa derim soyuluyor. 2-3 kullanımda etkisini gösteriyor. geçtikten sonra kullanmayı bırakıyorum.

  17 kasım 2015 02:04


  4. saç derimde tıkanmalar, kabuklanmalar ve kaşıntılar olduğunda beni kurtaran canım şampuanım. yağlı saçlar için olanını kullanıyorum. eksi yanı fiyatı evet, ama zaten her duşta kullanmıyorum. haftada 2 defa kullanmak bile yeterli oluyor benim için. öyle olunca da uzun süre gidiyor. ancak eczaneden alırken oradaki görevlinin söylediğine göre bu şampuanı kullanırken aynı zamanda herhangi bir market şampuanı dediğimiz ucuz ve sağlıksız içerikli ürünler kullanırsanız pek verim alamazsınız. ya da şikayetleriniz gittikten sonra vichy i tamamen bırakıp diğer bahsettiğim ürünlere geçerseniz şikayetleriniz geri gelebilir. o yüzden ben bitkisel ve daha masum içerikli şampuanlar kullanmaya dikkat ediyorum. tamamen masum olanını henüz bulamadım tabii, orası ayrı. örneğin duşta saçlarımı 2 defa şampuanlıyorsam ilkinde otacı veya tresan kullanıp ikincisinde vichy kullanıyorum ve saç derime iyice yedirip biraz bekletiyorum etkisini iyice göstermesi için. aslında eczanedeki bayan tek başına vichy i bir kez kullanmanın bile yeterli olacağını, çünkü zaten çok derinlemesine temizlediğini söylemişti. ama tabii karar bize ait. dediğim gibi çok sık kullanmıyorum, ona rağmen benim için yeterli oluyor. saç derimin dengesini yerine getiriyor.

  17 kasım 2015 14:11

  5. Seboreik dermatitli saç derisini bu dertten azad eden ender şampuanlardan olduğunu duyup sevindikten sonra vichy nin şampuan içeriğini değiştirdiği ve artık bir işe yaramadığını duymamla yaşadığım hayal kırıklığı...

  19 aralık 2015 09:15

  6. kepekli, kaşıntılı, seboreik dermatitli saç dersine sahip olan arkadaşlara kesinlikle 'bir de bunu deneyin, belki işinize yarar..!!' diyebileceğim bir üründür kendisi.

  ilk bir kaç kullanımdan sonra saç derisi kaşıntılı halini terketmeye başlar, kepekte de ciddi azalış olur. yakın çevremde kullananlarda da sonuç olumlu oldu, umarım sizlerde de öyle olur.

  çeken bilir çünkü bu tür bir saç derisiyle yaşamanın zorluğunu, karşıdan anlamak mümkün değildir...

  9 mart 2016 12:45

  7. 2 yıldır geçmek bilmeyen egzamamı 3 yıkamada bitiren şampuandır kendisi. Resmen aşk yaşıyorum

  14 ekim 2016 05:16 4 temmuz 2017 20:33


  8. Yıllardır seboreik dermatit denen hastalıktan mağdur olmuş ve drugstoredan yağlardan tutunda high end markaların şampuanına kadar almış ben, bu şampuanla 1 haftada saçımdaki bütün dertlerden kurtuldum. Seboreikliler o çaresizlik hissini bilir ne deneselerde saçlarını 5 dakika önce foşur foşur yıkamış olsalarda ellerini saç derilerine attıklarında o yağ ve kabuk kabuk dökülen derileri görünce herhalde ölene dek böyle yaşayacağım derler. Araştırmadığım denemediğim ve gezmediğim forum sitesi kalmamıştı ta ki en son bir tavsiye üzerine bu şampuanı aldım hemde sınırlı sayıda 400 ml şampuanı 200 ml fiyatına alma kampanyasıyla. Bu şampuana şans verin, dediğimi anlayacaksınız. Pişman olmayacaksınız. Evet kokusu dokusu kötü ama o illetten kurtulmak için bunları göze almaya değer.

  21 ocak 2017 20:15

  9. kullandığım ilk zamanlar bana da iyi gelen, ama maalesef zamanla seboreik dermatit'in içindeki maddelerin üstesinden geldiği şampuan. bu hastalıkta devamlı şampuan değiştirmek gerekiyor, en başta en iyi gelen şampuan dahi zamanla etkisini yitiriyor. ama problemi bununla kalıcı olarak çözülen çok insan var. kesinlikle denemeye değer.

  21 ocak 2017 20:21

  10. Formülü değişti vs. duyumlarına aldırmadan inandım aldım ve sonuç muhteşem oldu. Eylül ayından beri kullanıyorum, berbat durumdaydı saçlarım seboreik dermatit yüzünden. Cansız, uzaması durmuş, mat, kaşınmaktan yaralar oluşmuş, yer yer kırmızılıkları olan, asla koyu renk bir şey giyemediğim saçlarım vardı. O dönem her banyoda kullandım yaklaşık 3 hafta. Zamanla haftalık kullanımını 2-3 kereye düşürdüm. Haftada bire düşürdükten sonra aralık başında tamamen kestim kullanmayı ve hiçbir tekrarlama yok. Bu şekilde azaltarak kullanmanız faydalı olacaktır derinizi alıştırmamak için. Erkek şampuanlarına benzer bir kokusu, çirkin turuncu bir rengi var ama kokusu kalıcı değil, ben önce temiz içerikli bir şampuanla (yves rocher bitkisel seri) yıkayıp en son bunu sürüp biraz bekleterek kullandım.Kulak arkasında olan kabuklanmaya da tuhaf şekilde iyi geldi. Saç dökülmesini maalesef yapıyor, ben kullandığım diğer şampuana çam terebetin katarak bir nebze engellemeye çalıştım, dermatiti yenmek için değer diye düşünüyorum kızlar. Burun bölgemdeki dermatit içinse bulduğum çözüm sarı coresatin.

  26 ocak 2017 22:47