girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (2)

1. en sevdiğim walt disney çizgi filmidir.

minnoş ayı winny,kaplan tigger, pembe domuz piglet, bahçıvan tavşan ve tembel eeyore'un maceraları üzerine kuruluydu. winny hep bal peşinde koşar ve çok yemek yerdi. piglet aşırı korkaktı. tigger yaylı kuyruğuyla zıplayarak gezerdi. tavşan bahçesiyle çok ilgilenirdi, temizlik düşkünüydü. aklımdan sinirlenince kulaklarını tutup aşağı çekişi gitmiyor. eeyore da sürekli uyuması ve kopan kuyruğuyla aklımda kaldı.

çocuk christopher, kanguru ve baykuş da katılıyordu arada maceralara.

ana karakterlerin hepsinin peluş oyuncakları var bende. bu yaşımda utanmadan seviyorum arada onları. sağım solum winnie the pooh karakterleriyle dolu.

günümüzde winny ve piglet arasında geçen diyaloglar capslerle yaşatılıyor.

ukte : (yazar: femme )

3 şubat 2016 22:45

2. Çocukken en severek izlediğim çizgifilmdi. Şimdi olsa yine izlerim. Karakterlerin her biri tatlılıktan ölecek olsa da ben en çok winnie'yi severim. winnie'li bi dosyam var arkadaşlarımın yoğun baskısına rağmen hala kullanırım. (gizlinot: yaş 22) (gizlinot: swh)

Bir de ben bu tatlılıkta bizdeki dublajın büyük etkisinin olduğunu düşünüyorum çünkü bir ara özlemlerime dayanamayıp internetten altyazılı izlemiştim ama aynı zevki vermemişti, özellikle winnie'nin sesi çok farklıydı (gizlinot: :(( )

3 şubat 2016 22:53 3 şubat 2016 22:53

3. trt'den içinde domuz olduğu (?) gerekçesiyle yayın için izni çıkmayan güzelim çizgi film. hatta yanlış bilmiyorsam önce montajlamaya çalışmış gerizekalılar, sonra "abi bu domuz başrol ya, olmuyor montaj" diye tamamen vazgeçmişler. ulusal bir gazetede yayınlanmıştı bu haber, bilmiyorum ne kadar doğru. ama trt'den bahsediyoruz, kesin doğrudur.

aynı zamanda polonya'da da yasaklanmış. karakterler don giymiyormuş yarı çıplak geziyormuş da, cinsiyetleri belli değilmiş de. ha?

edit: aklıma şu (link: http://www.uslanmam.com/attachment.php?attachmentid=80937&d=1355230453 karikatür) geldi. zavallı pigletim. talihsiz yavrum.

bu arada bu satırları yanımdaki kocaman eeyore'la yazıyorum. gece birlikte uyuyoruz. yaşım 26. teşekkürler. (ybkz: swh)

3 şubat 2016 22:57 3 şubat 2016 22:59


4. Onedio ' da bir galeride winnie the pooh karakterlerinin her birinin bir uyuşturucuyu temsil ettiğini okumuştum. Bana pek inandırıcı gelmedi yine de paylaşayım istedim sizinle.

eeyore adındaki eşek, hiçbir şeyi umursamıyordu, tepkileri fazlasıyla yavaştı, motivasyon eksikliği vardı ve sürekli depresifti. yani, marijuanaya ait belirtiler.

piglet her şeyden korkardı ve sürekli takip edildiğine dair paranoyası vardı. bu da, magic mushroom.

tigger hiçbir zaman sakin kalamazdı ve sürekli hareket halinde olmasına rağmen asla yorulmazdı. ecstasy'nin etkileri.

ve asıl karakter olan winnie, tatlı olan balı aşırı severdi ve dehşet bir hayal gücüne sahipti. bunlar da lsd'ye ait belirtiler.

bir de christopher robin adındaki ana kahraman çocuk vardı ve hayvanlarla konuşabiliyordu. halüsinojenlerden kaynaklı.

son olara da bir baykuş vardı, kimin yardıma ihtiyacı olsa ona giderdi. yani bildiğiniz, uyuşturucu satıcısı.

Kaynak (link: http://onedio.com/haber/cizgifilmler-hakkinda-bilmediginiz-18-sey-360992 tık)

3 şubat 2016 23:10