yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Çağımızın hastalığı...

  13 kasım 2015 12:41

  2. 14 yaşımdayken 25 sanılmakla başlamıştı. 17 yaşımdayım yine 25 diyorlar. Umarım 45 yaşındayken de 25 derler de... :P

  13 kasım 2015 15:37

  3. bu benim ya. hof :/ en buyuk etkeni de kalipli olusum. surata bakilinca tam yasim gosteriyorum,makyajliyken 5-6 yas fazla ama butunde bakildiginda fizigimden midir gemi gibi omuzlarimdan midir kilomdan midir yuruyor gidiyor allahsiz yas.

  13 kasım 2015 18:50


  4. Benim de her acıdan dahil olduğum mesele. Hem erkek gibi ellerim, omuzlarım, kafam iri tabi bunlar dışında yüzüm hiç yumuşak hatli degil nasil desem göz altlarim bile 50-60 :(

  13 kasım 2015 19:59

  5. kiloyla direkt olarak alakalı olan durum. geçen sene yaşımı gösterirken, son bi senede aldığım on küsur kiloyla birlikte daha büyük göstermeye başladım. çevremden bu yönde bi şey duymadım ama ben bunu kendimde çok net görüyorum.

  13 kasım 2015 23:18 13 kasım 2015 23:18

  6. Kiloyla ilgisi olmadığını düşünüyorum. En azından doğrudan yok bence. Ben de fazla kilolarımdan muzdaribim ve durum bu (no:166068).

  14 kasım 2015 14:13

  7. Bir insanı olduğundan yaşlı gösterebilecek her türlü yüz/vücut özelliğine sahip olduğumdan yıllardır muzdarip olduğum konu. Örnek vereyim: vücuduma oranla kalın bir bel (yağlı olduğum için değil, vücut şeklim elma/dikdörtgen maalesef), kaç kilo olursam olayım gitmeyen gıdım (küçük çenemden ötürü), kalkık ve doğal olarak kavisli kaslarım, yüzüme göre büyük olan burnum, hafif erkeksi ve damarlı kocaman ellerim ve ayaklarım.

  Dolayısıyla koyu renkli ruj olsun, hafif klasik giyim olsun, saçta hafif eski moda duran gölge/balyaj olsun, biri veya hepsi hop 10 yaş ekleyiveriyor görüntüme.

  Ha mutsuz muyum, kesinlikle hayır, bol bol spor yapıyorum, sağlıklı besleniyorum, gamsız tasasız bir insanım, ve yaslandığımda elbet bir noktada yaşımdan genç görüneceğime dair umudum hala var :) Ayrıca kadınların üzerinde yaşından genç görünmek gibi bir baskı varsa erkeklerde de olsun veya kimsenin üzerinde olmasın. dimi ama?

  6 haziran 2016 20:42


  8. sert yüz hatlarım ve orta kiloda,fakat kıvrımlı bir fiziğim olduğundan,sence kaç gösteriyorum dediğimde yaşımdan dört yaş büyük söylenir(gizlinot: ergenlikten yeni çıkmış olduğumu anladınız)

  ha ayrıca,ablalarımız için kötü bir mevzudur genelde.yapmayın ablalar.sevin kendinizi.

  6 haziran 2016 22:41

  9. 6.sınıfa giderken lise kaç diye sormaları

  8.sınıftayım,gözü kör olan bir abla annemin arkadaşının bebeğini havuz kenarında oynatırken 'ayy seninmi allah bağışlasın' demişti (gizlinot: valla buna ben bile sok oldum )

  yine 8.sınıftayım yengemin arkadaşları ne bölüm okuyorsun,kaçıncı sınıf diye sormaları

  suan 18 yasındayım,kaç gösteriyorum diyince 23-24 diyen bile oluyo

  eve gelen yaşlı teyzelerin orta yaş bunalımına girmiş oğullarına beni gelin olarak almak istemelerini söylemiyorum bile

  6 haziran 2016 22:50

  10. Benim bu. Hatta babamın öldüğü güne dair bir anım var. Babam acil servisteydi, sabah 10'da kalbi durmuştu ve sonradan tekrar çalıştırmayı başarmışlar fakat bizi içeri almıyorlardı. Bir güvenlik görevlisi sağolsun halimize acıdı ve sadece bir kaç saniyeliğine içeriye girebileceğimi söyledi. Deli gibi ağlıyorum, üstümde tam 2 günlük uykusuzluk vs. Ablam da içeriye girebilir mi diye sordum bir kaç saniye o da görsün babamı. Güvenlik görevlisi arkadaşın verdiği tepki şu oldu : " Ne? O senin ablan mı? Küçük olan sen misin? Yok artık...( beni aşağılayıcı bir göz süzme ve gülme)"

  Birden afalladım, babam orada ölüyor adamın dediklerine bak diye düşündüm. Neyse bize yardım ettin de bişi demedim, sayende babamı ölmeden önce son kez görebildik.

  Bu ablamdan büyük gösterme olayını hayatım boyunca yaşadım ve sanarsın 5-10 yaş büyük gösteriyorum gibi tepkiler veriliyor. İnsan içten içe " Lan yoksa cidden bu kadar mı çöktüm, bu kadar yaşlı mı gösteriyorum harbiden?" diye düşünmeden edemiyor.

  Oldum olası iriydim fakat ablam da fıstık gibidir, sporunu aksatmadan yapar, benden 10 kilo zayıftır, daha minyondur vs. Bunlar sıralanınca benim büyük göstermem normal. Fakat öküz gibi tepkiler verilmesine de gerek yok, insan mutsuz hissediyor kendini öyle denilince.

  4 kasım 2016 15:37