yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. Akışta bu kadar çok şehir görünce bir tane de ben yapayım dedim. Hiç gitmedim görmedim merak etmedim ama espiri konusu şehir işte. Zaytung olsun sosyal medya olsun.

  En güzeli için (link: https://www.youtube.com/watch?v=qsn8s1ktYbg leyla ile mecnun)

  30 mayıs 2016 11:31

  2. gitmedim, görmedim ama benim de anım olan bir şehirdir. (:

  bir arkadaşım viyana'da okuyor. kız arkadaşımla beraber ona yakın başka bir ülkede iken ziyaret edelim dedik. yol bilmeyiz iz bilmeyiz, online baktık puanı yüksek ortalama bir otele rezervasyon yaptırdık. metro filan derken oteli bulduk. ama gerek metroda gerekse otele yürürken sağda solda türkçe konuşanlar, epey şaşırdık. neyse ertesi gün onunla buluştuk. dedim "ya her yer türk, tamam türklerin yoğun olduğu bir ülke ama bu kadarını düşünmemiştim". nerede kaldığımızı söyleyince türklerin en fazla olduğu bölgedeki bir oteli bulduğumuzu söyledi. neyse yozgat'a gelicem şimdi. o kadar çok yozgatlı varmış ki orada, viyanalılar yozgat'ı bildiğiniz başka bir ülke zannediyorlarmış. arkadaşım epey uğraşmış açıklamaya, göbeğim çatladı ay diye anlatmıştı. yozgat'ın ne zaman bahsi geçse aklıma türkiyeden bağımsız bir ülke gelir. bir de bunu açıklamaya çalışan arkadaşım. evet, bu da böyle bir anımdır. arz ederim. (:

  (bkz: viyananıların ülke zannettiği şehir yozgat)

  30 mayıs 2016 12:05

  3. Bir dünya markasıdır.

  İlkokulda, ortaokulda ve hatta lisede bir tane bile yozgatlıya rastlamamam ile insanların uzaylı mı lan bu bakışlarına maruz kalırdım, hatta yozgat diye bir şehir olduğunu sayemde öğrenenler bile oldu:)

  Ancak hayatımın son üç dört yılında hiç karşılaşmadığım kadar yozgatlıyla karşılaştım. Gizli yozgatlılar kimliklerini mi açıkladılar yoksa daha fazla boynu bükük yalnız kalmam istenmedi mi nedir:)

  Not: gerçekten yozgatlıyım.

  30 mayıs 2016 17:00


  4. Ankarada yozgattan çok yozgatlı var :)

  Ciddi anlamda bana göre güzel bi şehir hayatımda hem erken kalkıp hem bu kadar dinç olduğumu hatırlamıyorum,

  yazları bile soğuktur, mutlaka bi ceketle oturursunuz, bir kısmı gelişmiş bir kısmı hala gecekondu tipi evlerden oluşur, ve her evin çamlık manzarası vardır, ayriyetten genç nufusu fazla üniversite öğrencileri, polis okulu öğrencileri şehre neşe katıyor.

  31 mayıs 2016 09:20

  5. şu anki valisi ohal süresince alkollü mekanları kapatmıştır, durumla ilgili tepki alınca uygulamadan da sansasyonel bir açıklamayla yaptığı uygulamayı açıklamıştır: "(link: http://www.birgun.net/haber-detay/yozgat-valisi-bir-bakima-elektrik-verdik-herkes-kendine-gelsin-129814.html bir bakıma elektrik verdik, herkes kendine gelsin)"

  gerekçe, alkollü mekanların etrafında artan suç oranı!!! güvenliği ve denetimi sağlamaktansa kökünden kapatalım gitsin. e eyvallah, o zaman bence ülkeyi komple kapatıp iltica edelim biz!

  30 eylül 2016 09:33

  6. Kaldığım dört gün boyunca beni rezil eden insanların yaşadığı şehir. otel ve lokanta yemeklerinden iki kez zehirlendim. etlerin midemi rahatsız edebileceğini söyleyip etin türünü sormama rağmen dana eti olduğuna yemin ettikleri keçi etinden zehirlendim, hatta keçi eti bile olmayabilir. Yarım günüm tuvalette, gecem de hastanede geçti. hastaneden çıktığım gün otele döndüm, hastanede olduğumu haber verdiğim halde, üstelik üniversite benim yerime odanın parasını 4 gecelik peşin yatırdığı halde uyanıklar oteldeki odamı "kalmıyor" diye boşaltmışlar ve eşyalarımı emanete koyup odamı başka birine vermişler. Otelde kalmak istemedim, Günlük ev tutayım dedim fakat resmi bir kılıkta olmama ve boynumda üniversite temsilcisi kartı asılı olmasına rağmen emlakçı elbisemden görünen bacaklarıma bakarak bana "yollu" muamelesi yaptı. Başka bir otelden oda tutayım dedim, resepsiyondaki hanzo bıyık altından gülerek internette verdikleri fiyatın 1.5 katını söyledi. Üniversitede yetkiliyi aradım, karşılayacaklarını söyleyince oradan oda tuttum. Sabah sınav görevine gittim, akşam üstü odaya döndüm ki odam temizlenmiş, giysilerim, makyaj malzemelerim karıştırılmış ve içlerinden bir iki tanesi de eksik. Polisi aradım, başımdan geçen her şeyi anlattım ve şikayetçi olduğumu söyledim "hocağnım abartmışsınız yeuv" diye bir tepkiyle karşılaştım. Avukat arkadaşımdan rica ettim, parayı gözden çıkardım ve hepsine ayrı ayrı dava açtım, özellikle gittiğim lokantanın denetlenmesi isteğinde bulundum fakat lokantanın sahibi milletvekili akrabası çıktı. Gördüğüm en yoz ve yobaz insanların yaşadığı şehir, bir daha sınırından geçmem.

  Edit: dava sürecinde oldukları için lokanta/otel vb. işletmelerin ismini özellikle belirtmedim.

  25 ocak 2018 15:40 25 ocak 2018 15:45

  7. aşağıdaki viyanayla ilgili girdiyi görünce ben de bi anımı anlatayım dedim süslüler. yaklaşık 3 yıl önce annem ben ve annemin bir arkadaşı viyanaya tatile gittik. sokakta yürüyoruz, büyük bir klasik müzik konseri varmış onun biletlerini satan viyanalı bir çocuk bizi çevirdi anlatıyo işte konseri. sonra biz aramızda gidelim mi gitmeyelim mi diye türkçe konuşmaya başladık. çocuk türkçe konuştuğumuzu duyunca kırık bir türkçeyle türk müsünüz diye sordu. biz şaşırdık evet siz nerden öğrendiniz türkçe dedik, kız arkadaşımdan öğrendim siz türkiyenin neresindensiniz diye sordu. aslen yozgatlı olduğumuzu söyledim çocuğun gözleri kocaman açıldı benim sevgilim de yozgatlı adı ayşegül size yozgatlı indirimi yapıcam bir bileti de bedava vericem dedi ve o konsere gittik. teşekkürler ayşegül...

  25 ocak 2018 22:28