yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (2)

  1. yves rocher ait adı gibi kepeği önleyen hatta bitiren şampuan. geçen sene kış aylarında saçlarımda inanılmaz bir kepek sorunu başladı. saçlarımı düzgün durulamama, şampuan değiştirmeme karşın durduk yere böyle bir sorun yaşadım. hayatım boyunca en nefret ettiğim şey de kepektir üstelik. artık elimi ne zaman saçıma atsam beyaz beyaz şeyler dökülüyordu.

  daha sonra yves rocher kepek önleyici şampuanı aldım. birden karşıma çıkıverdi. ilk yıkamamda saç derim kepeklerden tamamen arındı.

  23 ağustos 2016 20:33

  2. çocukluğumdan beri kurtulamadığım kronik kepek sorunumu bir kerede bitirmiş şampuan. market şampuanları, konazol gibi medikal şampuanlar, zeytinyağı vs kürleri çare olmamışken bir yıkamada kurtuldum inanamıyorum. kepeğe iyi geldiği söylenen vichy, dercos tarzı şampuanlar gibi pahalı da değil. mutlaka şans verilmeli.

  edit:üç aylık mutluluğun ardından kepek ve kaşıntılı saç derisi aynen geri geldi. çok üzgünüm. ilk fırsatta dermatoloğa gidiyorum :(

  15 şubat 2017 12:58 7 nisan 2017 08:47

  3. Başlığı görünce bende yazayım dedim. Benim gibi seboreik dermatit problemi olanlara çok etkili gelmeyecektir. Şöyle söyleyeyim, silip süpürmesede büyük ölçüde kepeği temizleyip rahatlatıyor. Ben maalesef çok kurutsada vichy ile yoluma devam edeceğim çünkü ciddi bir kepek problemim var. Onun dışında vichy kadar kurutmaması bir artı. İçinde parfüm olmasına rağmen kokusu kötü maalesef, ot gibi kokuyor. Hafif kepek problemi olanlara geçiş şampuanı olarak tavsiye edebilirim.

  15 şubat 2017 13:41


  4. geçmeyen mevsimsel kepek sorunu yaşıyorum ben, havalar da sürekli değiştiğinden sürekli bir kepek problemim oluyordu(gizlinot: swh). indirimde denk gelip aldım ve ilk kullanımda kepek sorunumu çözdü bu şampuan benim, çok memnunum, kepek sorunu olanlar bir şans verebilir.

  4 mayıs 2017 15:49

  5. bu kadar az girdi girilmesine şaşırdığım şampuan.

  çünkü harika bir performansı olduğunu düşünüyorum. Bundan birkaç ay önce bir türlü geçmeyen kepeğim vardı. head&shoulders kullanmıştım, işe yaramamıştı. sonra araştırma yapıp bu ürünü aldım, iyi ki almışım. ilk kullanımdan itibaren kepeği geçirdi, hala da geri gelmedi. herhalde 3 kutu bitirdim, sonra gerek olmadığından yves rocher'nin başka bir şampuanına geçtim.

  kepek sorunu olanlara kesinlikle tavsiye ederim. saç kremi de kullanırsanız sertlik ya da kuruluk sorunu da yaşamazsınız.

  ilgili medya:
  1
  22 aralık 2018 21:03 22 aralık 2018 21:10

  6. bir akşam şampuan almam gerekiyor diye öylesine alelacele aldım, beklentim çok düşüktü. İki yıkama sonrası artık kepeğimin olmadığını farkettim. Hemen hemen bir aydır kullanıyorum. Bir ilgisi var mı emin değilim fakat saç dökülmemde sıfıra yaklaştı.

  18 şubat 2019 23:32

  7. Bende kabuk kabuk dökülen aşırı miktarda kepek vardı. Üç yıkamada azalttı. artık kabuk kabukluk kalmadı ama toz halinde hala azıcık geliyor kepekler. Yıkadıkça azaldığını gözlemliyorum. Büyük ihtimal bir kaç yıkamadan sonra tümden geçer.

  düzeltme: bir aydır kullanıyorum %95 oranında geçirdi.

  20 haziran 2019 00:58 8 temmuz 2019 13:33


  8. eşim ortalama 4 aydır kullanıyor. kendisinin seboreik dermatiti var sürekli medikal şampuan kullanır fakat eczane şampuanlarının hiçbirinden , bu şampuandan memnun kaldığı kadar memnun kalmadı. kepeklerde gözle görülür derecede azalma var , henüz kepeği tamamen bitirmiş değil, fakat orta dereceli kepekli saça çok iyi gelecektir.

  20 haziran 2019 10:51

  9. Bendeki seboreik dermatite çare olamamış şampuan. Beklentim de fazla yüksek değildi aslında davines'in kepek şampuanından sonra(gizlinot: Davines purify şampuan çok başarılı bu arada ).

  Başta cidden kepeği temizliyor ama 1-2 hafta içinde eski haline dönüyor kepekler. Ee sürekli saç yıkayıp üstüne üstlük tozlu omuzlarla gezmek biraz sinir bozucu olabiliyor. Yani saç temiz ama kepekli. O yüzden yoluma vichy ile devam ediyorum.

  Eski versiyonu bilmiyorum ama şu anki yeni versiyonun Kokusu cidden güzel bu arada.

  Sonuç olarak dermatit nedenli kepek sorununuz yoksa çözüm olabilir ama dermatite etkisi biraz zayıf.

  11 aralık 2019 23:46 11 aralık 2019 23:48

  10. Ah bu ne güzel şeymiş böyle. Saçımda dönem dönem kepek olur ve 1 aydır azmış vaziyette idi. Daha bugün kullandım ilk defa, çok taze. Ama etkisi mü kem mel! Resmen dün saçımın dibinde gördüğüm büyük kepekler yok oldu. Şaşılacak şey doğrusu. İnşallah böyle devam eder.

  Edit: yeni şişesinin resmini medyaya attım.

  2 haziran 2020 18:37 2 haziran 2020 18:38