yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (15)
  • medya (2)

  1. Karma ciltler için, siyah nokta-hafif sivilce problemi yaşayanlar için "hemen koşun alın!" diyebileceğim bir ürün. Sivilcelerime sayesinde elveda dedim. 4 aydır kullanıyorum. Her ayın başında dev dev çıkan sivilcelerim ya küçük çıkıyor, ya hemen geçiyor ya da çıkmıyor. Cildiniz çok hassassa sürekli kullanımda biraz kurutabilir. Bu yüzden ben sabah bunu akşam da başka gül suyu gibi yumuşak tür bir tonik kullanıyorum. MÜKEMMEL kokan bir ürün. Benim için tek problemi pamuğa döküp uygulamak zorunda oluşum. Sprey şişe olsaydı daha kolay uygulanabilirdi. Yves rocher her cilt tipi için ayrı ürün çıkarıyor. Almasanız bile gidip koklamanızı tavsiye ederim.

  25 ağustos 2016 15:00

  2. Karma bir cildim var genellikle T bölgesi problemi yaşarım. Daha önce clinque 3 numaralı toniğini kullandım kesinlikle biraz asitli yapıdan rahatsız olmayanlar için mükemmel bir tonik. Fakat değişiklik yapmak isteyip bunu aldım öncelikle makyaj temizlemede yetersiz 1 saat sonra ise yüzünüzü yine yağlı hissediyorsunuz bir kalıcılığı bulunmuyor tavsiye etmem.

  7 eylül 2016 21:20

  3. Bana hediye olarak geldi ve ilk tonik deneyimim olduğu için başka bir ürünle bir kıyas yapamayacağım. Yüzümün her yeri kuruyken burnumdan deli gibi yağ çıkışı oluyor benim. Alnımda da bir miktar yağlanma var. Normalde cilt makyajım olmasa da göz makyajımı silerken makyaj temizleme suyuyla yüzümü de silerim. İlk olarak geçen hafta başında haftalardır makyaj yapmıyorum ama akşam eve geldiğimde hem de denemiş olayım diyerek bir pamuğa bu ürünü döküp yüzümü sildim. Sabah banyo yapıp evden çıkıyorum ama akşamına eve gelip o pamukla silince yüzümü bu sefer şehir yaşamının acı yüzüyle yine karşı karşıya kaldım. Pamuğun rengi sarımtırak oldu ve üzerinde tozlar da vardı. insan inanamıyor. Bu sebeple eve gelince makyajsız dahi olsanız yüzünüzü böyle bir şeyle silmenizi veya bir jelle/sabunla yıkamanızı tavsiye ederim.

  Gel gelelim bu tonikle ilgili fikrime. İlk tecrübeme göre beğendim. Yağlanmalarımı cidden azalttı yani baya fark edilir bir şekilde. Onun dışında diğer yerleri de daha da kurutmadı. Kokusu güzel ve herhangi bir kızarıklık gibi ters bir etki yapmadı bende. Bitince tekrar alır mıyım? Eve gelince makyajsız da olsam yüzümü silmeye alıştığım için ve makyajsızsam makyaj temizleme suyu ile yüz silmeyi kendimce mantıklı bulmadığım için bitince başka tonik aramakla uğraş vermeye üşenirsem alırım. Öyle aman aman bir ürün değil ama kötü bir ürün de değil kesinlikle.

  5 şubat 2018 23:15


  4. Senelerdir kendime ''evet bu tonik benim toniğim'' dediğim bir tonik bulamadım. Bir türlü cildimle anlaşamadılar. Hatta öyle ki doğal içeriğe sahip, cilt için üretilmiş gül suyu dahi cildimde sıkıntıya sebebiyet verdi.

  Artık yüzüm tonik sevmiyor demeye başlamıştım zira toniklere verdiğim paranın haddi hesabı yok. (gizlinot: keşke o parayı kenara koysaydım şuanda arabamla geziyordum swh)

  Derken Yves Rocher'den alacağım şampuanımı almaya girmişken takıldım cilt ürünlerine. Bendeki cesaret, indirim olmamasına rağmen yağlı cildime (ki kuş uçsa sivilcelenir) sebo vegetal serisinin Tonik-yüz yıkama jeli-maske-matlaştırıcı krem şeklinde seriyi aldım (peeling hariç)

  Yemin ederim şoklardayım... 3 gün içinde yağ dengem düzene girdi. Sabah yıkadığım ve temizlediğim cildim akşama T bölgesi kendini yağlanmaya bırakırdı ki, artık dupduru. Öyle kurutmak falan da değil, baya baya tertemiz. Çok korktum alırken, acaba dedim... Zira şampuanlarını vs çok bereketsiz bulduğumdan... Ama şuan eşimle beraber kullanıyoruz. Sabahları uyandığımda bulduğum canlı ve mat cildimi seviyorum.

  Bir daha tonik, jel bakmak mı, asla...

  Ama çok değişken bir durum olduğuna inancım tam, zira bir başkasında ters tepebilir. Ama benim tipine bile karar veremeyen cildime ilaç gibi geldiler.

  27 şubat 2018 01:54

  5. Bugün arkadaşıma şampuan almak için yves rocher’ye girmiştik, kartıma tanımlı indirim olduğundan onu kullanalım dedik. İndirimin yanında bu ürünü de hediye ettiler. 200 ml tam boy ürün, buna çok şaşırdım. Vermeden önce de cilt tipini soruyorlar, karma dediğim için bana bunu verdiler. 

  Az önce akşam cilt temizliğinde yağ+su bazlı temizleyiciden sonra sadece t bölgemde kullandım. Ve yine de cildimden kir çıktı resmen. Tozları çok güzel toplamış. Yapısı ve kokusu da çok güzel. Hediye edilmese almayı düşünmezdim fakat şu anlık çok memnun kaldım.

  ilgili medya:
  1
  18 mart 2019 22:04

  6. Su gibi bir tonik.

  Ben bu toniği 7 tonik yöntemiyle denediğimde cildimi çok kuruttu. Ama tek kat sürersem nemlendiriyor. Nasıl oldu ben de anlamadım.

  Yapısı biraz yapışkan. %10luk şekerli su yapışkanlığında(gizlinot: nasıl anlatayım bilemedim dşlfkjg) ama cildi arındırıyor da?

  Yazın havuzdan çıkınca klorlu suyun kuruttuğu cildinize geçmek için kullanılabilir.

  Güzel bir tonik ama 7 tonik yapmayın bununla. Çok kurutuyor.

  Annemin alıp kullanmadığı bir tonik olduğu için elime geçti. Ne vegan ne zulümsüz.

  27 nisan 2019 00:05

  7. yüz yıkama sonrası gözenekleri sıkılaştırıcı etkisi olduğunu söyledikleri için almıştım bu ürünü, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve ciddi anlamda yüzümdeki büyük gözenekler küçüldü. ayrıca cildimi genel olarak sıkılaştırdı bi toparladı, kesinlikle tavsiye ediyorum.

  1 mayıs 2019 20:17


  8. İsmi sizi yanıltmasın cildi kurutan ya da geren bir tonik değil, benim cildim kuru ve bunla silince bir yanma ya da gerilme hissetmedim. Tonik kullanımının çok şart olduğunu düşünmesem de yaz gelmesiyle t bölgesindeki yağlanmayı ve siyah noktaları bir nebze kontrol altına alması için kullanıyorum şuan için izlenimim iyi.

  7 haziran 2019 18:14

  9. Uzun zamandır toniklerle barışık olmamama ragmen son zamanlarda yağlı cildimde sivilce yapmayacak ve doğal içerikli bir tonik arayışı içindeydim. Dogum gunume ozel kampanya ile yves rocher sebo vegetal tonik ve hydra vegetal gel cream'i 69.90 tl ye edindim.

  Toniğin kokusu ve cildimde bıraktığı hissi sevdim. Diger tonikler gibi yapışkanlık yaratmadı ve kurutmadi. Normalde tonikten sonra şiddetli bir nemlendirici sürme ihtiyacı duyarım fakat bu tonik cildimin yağ dengesini koruduğu için böyle bir sorunla karşılaşmadım.

  Hafif yağlı cilde sahip olanlar ve gözenek problemi yaşayanlara çare olabileceğini düşünüyorum. Tavsiye ederim.

  29 haziran 2019 01:42

  10. Karma bir cilde sahibim. Yves rocher'in elixir jeunesse yüz yıkama jeliyle yüzümü yıkadıktan sonra toniği uyguluyordum. Ancak korktuğum şey başıma geldi ve 2. Kullanımdan sonra alnımda ve çenemde minik kırmızı sivilceler oluştu. Alerji yaptı sanırım. Biraz ara verip sivilceler geçince tekrar denedim emin olmak için ve sonuç yine aynı. Bana yaramadı tavsiye de etmiyorum.

  10 temmuz 2019 13:15