yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Bu parfümün üst notalarında çilek, böğürtlen, armut ve portakal yer alıyor. Şekerli koku arayanlara evet süper bir seçenek ; karakter olarak ben parfümü Escada Magnetism’e benzetiyorum çünkü o şekerli kokunun içinden bir yerlerden ferahlatan bir nota gelip sizi çarpıyor. Koku çok kalıcı çok şekerli ve dediğim gibi çok da ferah aynı zamanda. 

  Açılış: Çilek, ahududu, portakal, mandalina, armut, bergamot

  Orta Notalar: Tatula, şakayık, portakal çiçeği, yasemin, Çin yasemini,

  Baz: Paçuli, paçuli lifi, meşe yosunu, sedir,kehribar, misk, vanilya.    (Ki bence bazdaki sedir ve yosun ve paçuli bu ferahlığı sağlamış süslüler )

  14 nisan 2018 12:27

  2. Bugün Boyner’de görüp denediğim parfüm. Diğer kolumda denediğim Black Opium çoğu kişide kalıcı olmasına rağmen bende uçup gitmesine karşın, bu parfüm diğerinin aksine oldukça kalıcı geldi bana. Eğer şekerli ve turunçgil karışımlı parfümlerden hoşlanıyorsanız bunu da bir denemenizi öneririm. Elimdekileri bitirdikten sonra almayı düşünüyorum.

  16 haziran 2018 22:19

  3. Yves Saint Laurent'in 2016'da çıkardığı çiçeksi ve meyveli bir parfüm. Bir mini tester bitirdim. İzlenimlerim son derece risksiz herkesin beğeneceği bir koku olduğu yönünde. Maalesef o kadar sıradan ve daha önce defalarca başka versiyonları çıkarılmış bir koku ki, akılda kalması çok zor. Güzel olmasına rağmen bir karakteri veya ayırt ediciliği yok. Kalıcığı orta. Yaza ve ilk bahara uygun. Birisi bana hediye etse kullanırdım yalan yok, ama para verip almam.

  8 ağustos 2018 01:57


  4. Şişe tasarımı garip bir şekilde hoşuma giden bu parfümün Üst notalarında buram buram meyve var. Biraz turunç biraz çilek ahududu karışımı bir koku. Bana biraz her yerde bulunası bir koku gibi gelmişti ilk başta ama tenimle uyumunu çok sevdim. Özellikle alt notaları daha çok hoşuma gitti vanilya ve sedir olması lazım alt notalarında. Fakat aynı parfümü başka bir arkadaşım sıktığında kendisine hiç gitmediğini ve kendisini meyve sepeti gibi hissettiğini söylemişti. hoş bir koku ama imza kokum bu diyebileceğim karakteristik bir koku değil benim için. Kalıcılığının da çok iyi olduğu söylenemez ki bendeki edp. Bana black opium aldığımda hediye olarak gönderilmişti bu bitince para verip alır mıyım bilemiyorum. 

  9 eylül 2018 21:38

  5. Açılışı şekerle karışık meyvemsi, oturduktan sonra kremsi hoş bir kokuya dönüşüyor. Hafif bir parfüm değil. bazen migrenimi tetiklerken, bazen çok hoşuma gidiyor kokusu. Ama ben bu kokuyu bir yerden hatırlıyorum dedirtiyor. Orijinal bir notası olduğunu söyleyemem.

  Kalıcılığı bende çok iyi. Silajı konusunda kararsızım, çok yüksek değil gibi. Kıyafete sıktığınızda günlerce kalabiliyor üzerinde. Yine de bir yves saint laurent parfümü seçecek olsam bunu değil, elle’i seçerdim. Mon paris çok tanıdık bir koku çünkü o fiyat aralığı için. 

  13 ekim 2018 16:48

  6. sephora'nın alışverişim sonucunda tester olarak verdiğini 1 haftadır kullanıyorum. benim gibi şekerli koku sevenler için ideal bir parfüm, ancak vanilya ya da benzeri bir içerik barındırmadığı için bayık bir şeker değil de daha ferah bir kokusu var. tek dezavantajı bende kalıcılığının az olması. tenime de kıyafetlerime de sıkınca 4-5 saat içerisinde kokusunu kaybediyor. daha kalıcı olsa almayı düşünebilirdim.

  11 eylül 2020 13:44 11 eylül 2020 13:44

  7. Şekerli kokulara mesafeli duran bir insan olarak benim bile sevdiğim bir koku.kışa daha çok yakistirsam da yazın da bunaltmadan kullanılıyor.Aslinda hepimiz için çok tanıdık bildik risksiz bir koku.chloe love kullandım uzun zaman pudralı kokuları daha çok severim ama sanırım sıkıldım.kalicilik bir tık daha iyi olabilirdi tabi.indirim kovaliyorum şu an büyük boyunu yeniden almak için.

  11 eylül 2020 14:49


  8. elimde taa 2012 yılından kalma bir miss dior cherie var, ki kullanmaya kıyamıyorum dibinde 15 belki 20 ml kalmıştır. o turunçgil kokusu o çiçek kokularıyla nasıl bir şey oluşturmuş, aklım almıyor. sonra formülasyonu değiştirdiler ve saire, ben bu versiyonu haliyle bulamıyorum arkadaş mümkünatı yok. acaba bu miss dior cherie'yi andırıyor mu diye atladığım ancak sonucun benim için hüsran olduğu muhtelif parfümlerin(gizlinot: la vie est belle) (gizlinot: yes rocher mon evidence) sonuncusu mon paris oldu. bir yerde çok kısa koklayıp aa andiriyor diye düşünüp eldeki asıl ile kıyaslayınca hiç de öyle olmadığını fark etmek aslında parfümü kullanasım da varken hevesimi kaçırıyor.

  tanım yapacak olursam (seveni arayanı halen varsa) miss dior cherie ile pek de alakası olmayan tatlı bir koku, o kadar.

  ekleme: bu sefer 10 ml'lik aldım da içim çok fazla yanmadı.

  26 aralık 2020 00:34 26 aralık 2020 00:59