yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (5)
  • medya (1)

  1. Yaklaşık 2 yıldır her banyomda vücudumu ilk zeytinyağlı sabunla yıkıyorum. ardından sırf koku bazında tatmin olabilmek için duş jeli kullanıyorum. önceleri dalan markasının sabununu kullanıyordum. yıkamanın hemen ardından vücudumda hafif kuruluk hissine neden oluyordu. fakat sonradan eski ev arkadaşımın ailesinin kendi zeytinlerinden yaptırdıkları sabunu kullanmaya başladım, aşırı kuruluktan da kurtuldum.

  yıllarca ananemin neden hep zeytinyağlı sabunla yıkandığını anlayamamıştım. sizin de sabun ne alaka dediğinizi duyar gibiyim ama bir kez deneyin, "yıllardır temizlenmemişim resmen" hissi yaşayacaksınız. hem doğal, hem sağlıklı, cildimi de besliyor. ha kokusu duştan sonra pek kalmıyor ama onun da çözümü basit, en sevdiğiniz duş jeliyle ikinci defa vücudunuzu köpüklerseniz hem misss gibi kokan hem tertemiz bi cildiniz olur. ooooh!

  27 ağustos 2014 19:36

  2. gözenekleri küçülttüğü ve yağlanmayı azalttığını duyduğumdan yüzümde aktardan aldığım zeytinyağlı sabunu kullandım ama sonuç yok aksine bende yağlanmayı arttırdı. bir de bir süre sonra sabunluktan çıkıp balçık gibi yapış yapış bir kıvama dönüşüyor. beyaz sabunun kokusuna ve duruşuna aşık biri olarak hiç sevemedim.

  27 ağustos 2014 19:48

  3. Gerçekten doğal ve krem renginde olanları balıkesir civarında pazarlarda çok satılır. Bunların cildi nemlendirmesi ve temizlemesi en süper duş jelinden daha başarılıdır. Gerçek sabun kullandığınızda Cildinizde alerji, sivilce, kuruluk, kaşıntı gibi şeyler kalmaz. Alıştı mı duş jellerinin yapay kokusundan hiç etkilenmemeye başlarsınız.

  5 aralık 2014 12:19


  4. benim anneannem yapar her yıl sabun. yeşilimsi bir krem renginde olur ve içinde koyu renk pütürler-partiküller olur. küçüklüğümden beri kullanırım. az ve zor köpüren taş gibi bir sabundur ama çok bereketlidir. diğer yandan hiç bir zaman saçlarımı ya da vücudumu nemlendirdiğini deneyimlemedim. sabunla vücudumu yıkadığımda tam anlamıyla temizlendiğini hissederim. duş jelleri sanki vücudumda kalıntı bırakıyor gibi geliyor ve sevmiyorum.ikisi arasında gerçekten fark var. ama vücudumda kullandığımda kesinlikle kurutuyor. saçlarımı ergenlikten beri şampuanla yıkıyorum ama o zamanlarda da kuru olduğunu hatırlıyorum. yani bu sabuna karşı ambivalan duygulara sahibim.

  5 aralık 2014 12:47

  5. Eğer düz saçlıysanız ve saçlarınızın kabarık olmadığından yakınıyorsanız kesinlikle zeytinyağı sabununa bir şans vermenizi tavsiye ederim fakat boyalı saçlar kullanmamalı (siz yine de bir deneyin saçtan saça göre değişebilir) çünkü bazı boyalı saçları keçe gibi yapıyor.

  21 aralık 2014 18:42

  6. kokusu ve kimyasalı bol duş jeli sevmeyenlerin 1 numaralı tercihi olan sabun.

  özellikle de köylerde kazanda kaynatılıp, büyük kalıplar halinde satılanları makbüldür. çok da uygundur fiyatı.

  2 ocak 2015 19:09

  7. ne zaman cildimi bununla yıkamaya başlasam karma olan cildim kurumadan derince temizleniyor,siyah noktaları azalıyor,aydınlanıyor.sonra bir yerlerde yok efendim sabun cildi kurutur,doğal dengesini bozar,aman efendim çok zararlı yazıları okuyup korkudan kullanmayı bırakıyorum.bana kalsa hiç bir zararını görmedim.cildimizi bu kadar ucuz,doğal ve kolay bir yöntemle temizlememize mani olmak için kozmetik endüstrisi tüm bunları uyduruyor diye şüpheleniyorum bazen.

  9 mart 2015 21:51


  8. Minik yeni saçlar çıkartıp beni bunlardan usandıran sabundur.Fakat bu etki için hakikisini bulmak gerekir.Bence saçların uzamasında da az etkili ve kesinlikle o sabunla saçı yıkamanın bi usulü var.Yoksa vicik vicik bir hal alıyor.

  30 nisan 2015 22:34

  9. Yeşil değil aksine yeşilimsi bi beyaz gibidir rengi. Bu sabunun yeşil olduğu fikri nasıl insanların aklına yerleştiyse artık Yemyeşil boya katkılı sabunları doğal zeytin yağlı sabun diye satıyorlar. Yıllardır zeytin Yağlı sabun kullanıyorum kokusu verdiği his temizlik budur diyo insan resmen. Cilde faydası bi yana kesinlikle çok sağlıklı kokusuna bakıldığımız sabunlar ve duş jellerinin bi çoğu maalesef bir Numaralı kanserojenler. Ayrıca ciddi bi saç dökülmesi yaşayan bi erkek Arkadaşımın Saçları bu sabun sayesinde yeniden çıktı. Ben pazarlarda satılanlara güvenmem derseniz 'tarişin' %100 doğal el Yapımı zeytinyağlı sabunları var Şiddetle tavsiye ederim.

  30 nisan 2015 23:12

  10. saç dökülmesine ve kepek sorununa da iyi gelen sabundur. Ayrıca antiseptik özelliği olduğu için arındırıcı özelliği, market şampuanlarına göre daha güçlüdür.

  kimyasal işlem görmüş boyalı saçlarım olmasaydı, şampuan yerine zeytinyağı sabunu kullanmayı tercih ederdim. Boyalı saçları maalesef ki keçe gibi yapıyor.

  1 mayıs 2015 23:23