yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • medya (0)

  1. göz altı çizgilenmesi diye bir derdimiz var bayanlar. çoğunlukla yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan ama cilt gerginliği genetik olarak yumuşak olan kişilerde erken yaşta da kendini gösterebilen birşey.

  ve göz altında yapısal olarak çizgileri olan 27 yaşına basmamla birlikte iyice kendini belli etmeye başlayan çizgilerimi kapatacak bir kapatıcı olsa keşke. ama böyle birşey olduğunu düşünmüyorum.

  piyasada göz altına çizgilenme yapmadığını iddia eden, her her her kapatıcı denedim. her yöntemle denedim, yok ıslak süngerle pudra sürmek yok kuru süngerle takla atmak vs.

  bunu kapatıcak birşey kapatıcı yok ne yazık ki arkadaşlar. açıkçası celebrity'lerde bile kapatılabildiğini göremiyorum. yani eğer göz altında işlem yoksa ve makyajsızken çizgili göz altına sahipse makyajlada bir değişiklik olmuyor.

  geçen gün instagramda makyaj paylaşımları yapan 23 yaşında bir genç kız gördüm. bir kapatıcı tanıtıyor. "harika bir ürün arkadaşlar, üstelik çizgilere hiç dolmuyor..." kızın fotoğrafına baktım, göz altında çizgi diye birşey yok.

  o zaman anladım. bazı "çizgilere dolmuyorcu" insanlar aslında o çizginin tam olarak ne olduğunu bilemiyor. hakikaten çizginiz varsa arkadaşlar, gerginleştiren bazı primerler kullanmadığınız takdirde, bilindik corrector, concealer çiftiyle bunun kapatılabileceğine inanmıyorum.

  yani en azından denediğim onlarca kapatıcı, çizgilere dolmadığı iddia edilen onlarca yöntem sonucunda eğer ki çizgileriniz mini mini bir kuş değilse, o çizgiler doluyor arkadaş.

  15 mart 2015 03:33

  2. Kesinlikle olmadığına katıldığım önerme. Çıtır kızlar için sorun pek olmaz ama minik çizgiler kalın kapatıcılar ile çok daha belirgin olur. O yüzden en ince yapılı kapatıcıyı tek kat geçmek daha iyidir. Çünkü hiç bir morluk derin derin çizgilerden daha kötü görünemez.

  Bir de "kapatıcımı pudramla sabitliyorum" olayı var. Bu da tahmin edersiniz ki kırışıklık için korkunç bir yöntem aslında. Annemde denedim çok fena durdu hatta.

  15 mart 2015 14:16

  3. çizgilere dolmayan kapatıcı yok. ama makyaj sabitleyicinizi sünger yada fırçaya sıkarak kapatıcıyı dağıtırsanız sonuç biraz daha iyi olabiliyor. denendi onaylandı.

  15 mart 2015 14:37


  4. 404 not found.

  Bir gün gözlerimin altları sinema perdesi gibi olursa varlığına inanabileceğim kapatıcıdır.

  15 mart 2015 17:06

  5. herkes mac pro long wear diyo, kullanan varsa buraya yazsa keşke gerçekten çizgilere dolmuyor mu doluyor mu bi kritiğini yapsak. ben hangi markanınkini kullandıysam olumlu sonuç alamadım, shisedo, estee lauder, borujois falan bana mısın demedi doluştu yine çizgilere :(

  15 mart 2015 17:10

  6. Mac pro longwear bende çizgilere dolma yapmadı. Özellikle yine mac'in shaping powderlarından emphasize'la sabitleyince mükemmel görünüyor.

  15 mart 2015 17:22

  7. yok ki öyle bir şey :/ ben de tonla kapatıcı, türlü çeşitli yöntemler denedim ama olmuyor, sürer sürmez dolmasa da yarım saat sonra doluyor, yine bir şey değişmiyor. zaten dolmasa da yerinde durmayacak o kapatıcı diye avutuyorum kendimi, napalım.

  15 mart 2015 20:26


  8. Kişisel deneyimlerime göre mac prolongwear ın arasında bulunmadığı kapatıcı grubudur.

  Göz altlarımda sinuzite bağlı morluklar var ve görünür kırışıklık yok.. Ancak ne zaman mac pw i uygularsam yarım saat içinde gözümün altında belirgin çizgi görünümü oluşuyor..

  15 mart 2015 20:42

  9. öyle bir kapatıcı yok. olması da imkansız. cilt yüzeyine yakından bakıldığında pürüzsüz değildir. hele de göz altları. pudra bu görüntünün fazla oluşmamasını sağlayabilir. birde uyguladığımız fırça/sünger/ellerimiz. iyice yedirilmesi, dağıtılması ve sabitlenmesi gerekir. açıkcası ben iyi uygulayabileceğim bir fırça bulamadım. beauty blender veya real techniques'in miracle süngeriyle en iyi sonucu aldığımı düşünüyorum.

  15 mart 2015 21:05

  10. Bana göre Nars creamy concealer. Kolay ve homojen dağıtılmasını,kalıcılığını çok beğeniyorum. Önce göz altlarımı "mac fast response eye cream" ile nemlendirdikten sonra bunu uyguluyorum. Üstüne yine Nars'tan "light reflecting setting powder" uyguluyorum. Ve akşama kadar hiç bir sorun çıkarmıyor ayrıca ne bir çizgilinme ne de bir kuruluk yaşıyorum.

  15 mart 2015 21:51