yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (10)
  • medya (0)

  1. (no:218913) şurada yazdığım gibi haftalık bakımda kullandığım aha solüsyonu emdirilmiş mendiller.

  Paketleri aynı pidecilerde falan verilen ıslak mendil paketi gibi, mendiller de ıslak mendil formunda zaten(gizlinot: ya ne olacağıdı ) biraz keskin bir kokusu var ve bir mendil kesinlikle tek bir kullanım için fazla; ben ikiye bölerek kullanıyorum, yarısını paketine koyup ağzını sıkı sıkı katlayıp bantlamak suretiyle muhafaza ediyorum ama zorlasam çeyreği bile yeter yani gayet keza yarısını bile bayağı ıslakken atıyorum. (bkz: içimizdeki fakir )

  İçerik listesi: (gbkz: aqua ) , (gbkz: glycolic acid ) , (gbkz: pantheol ) , (gbkz: lactic acid ) , (gbkz: niacinamide ) , (gbkz: chlorhexidine digluconate ) , (gbkz: allantoin ) , (gbkz: menthol ) , (gbkz: fragnance ) , (gbkz: dilauryl ether ) , (gbkz: thioctic acid ) . Gördüğünüz gibi direkt hedefe yönelik, basit ve güzel bir içeriği var. Bu listede 2 gereksiz içerik var onlar da mentol ve parfüm, ki onlar da alt sıralarda zaten.

  Kullanım açısından ise ben biraz agresif buldum, kaldı ki %6lık bir aha oranı benim gibi neredeyse 1 yıldır (gbkz: derma e overnight peel ) ve yine uzun süredir her gün aha içeren daha düşük konsantrasyonlu ürünler kullanan biri için çok yüksek olmamasına rağmen biraz zorluyormuş gibi hissediyorum. Bu açıdan özellikle daha önce aha/bha deneyiminiz yoksa her gün kullanmak için biraz ağır gelebilir diye düşünüyorum ki kendileri her akşam kullanmayı önermiş, kaldı ki aha gibi kimyasal eksfoliasyon yapan içeriklerden her gün uygulanmak kaydıyla maksimum verim alınabiliyor zaten ama bu ürün o ürün değil işte; uzun lafın kısası. Yine de haftalık rutininize tanecikli peeling yerine ekleyebilirsiniz, günlük daha düşük konsatrasyonlu aha solüsyonlarıyla destekleyerek kullanırsanız kısa sürede güzel sonuçlar verecektir.

  Ben kullanmaya başlayalı henüz kısa bir dönem oldu o yüzden etkileri için yorum yapmak için erken; muhtemelen buraya bir edit gelir elimdeki paket bitince. hazır migros indirime girmişken 6 tl gibi komik bir fiyata alabilirsiniz.

  (yazar: sutlukahve ) uktesiydi.

  edit: elimdeki paketi bitirdim, artık yorumlayabilirim;

  toplam asit oranı %6, yukarıda da yazdığım gibi bence basit ve etkili bir içeriğe sahip. benim bu üründen önce zaten 1 yıllık bir asit geçmişim olduğundan dolayı çok dramatik sonuçlar gördüm dersem yalan söylemiş olurum ama cildimin zaten iyi durumda olan halini sürdürmeme yardım etti ve arada bir sivilcelendiğim dönemde normalde daha düşük oranda kullandığım asit tonik/pedlerle yer değiştirip acil durum ürünü gibi ya da haftalık cilt bakım rutini uygularken tanecikli peeling yerine daha yüksek konsantrasyonla eksfoliasyonu artırmak için kullandım ve her iki türlü de işe yaradı. sivilcenelip kullandıktan sonra sivilcelerin sönme/iyileşme süresini kısalttı, cildimin aydınlığını korumama yardım etti. ancak ben haftalık bakım rutinimde (bkz: derma e overnight peel ) de kullanıyorum bir yıldır, acnecinamide üzerine derma e kullandığımda evdekilerin tepkisi "yüzün yine ne yaptın jenesaispas? kıpkırmızı yüzün" olmuştu, etkili bir ürün olduğunu buradan anlayabiliriz sanıyorum. o zamandan sonra dönüşümlü olarak kullandım yani demem o ki, daha önce asit kullanmadıysanız yahut rutininizde başka bir asit ürünü varsa deneyerek, zamana yayıp alıştırarak kullanmak lazım hassasiyet olmaması adına, keza içeriğinde sakinleştirmek için pantheol içerse de çok etkili olmuyor demek ki. en son elimde günlük kullandığım pedler bitince günlük olarak da kullandım ve bir sorunla karşılaşmadım, kuruluk/tahriş gibi. ilk kullanmaya başladığımda korktuğum kadar agresif bir ürün değilmiş.

  son olarak bir mendilin tek bir kullanım için fazla olduğunu söyleyeyim yine ben 2 hatta 3'e bölerek kullandım, gayet yeterliydi ki yüzüm de büyükçedir.

  15 şubat 2016 01:54 19 haziran 2016 18:02

  2. haftada 2-3 kez akşamları hafifçe tampon yapılarak uygulanır. Gereği halinde 2 saat geçtikten sonra üzerine Jel Krem de sürülebilir.

  30 mart 2016 21:12

  3. Migros'tan indirim zamanı bulmuşken (ve süslü'de gördüğümden) 3 paket aldığım mendiller. Kullanmaya yeni başladım, pek bir etki gördüğüm söylenemez. Benim paket mi eski bilemedim (kontrol ettim skt geçmemiş), mendiller o kadar da ıslak değil bende çünkü. Kokusu gerçekten epey keskin ve kötü, gün aşırı kullandığım halde koku yüzünden kullanmak beni bezdiriyor açıkçası. Hafif bir aydınlanma var cildimde, tahriş yok, sanki biraz regl dönemi sivilcelerimi de azalttı ama dediğim gibi 15 günlük bir durum bu, tamamen bu üründen kaynaklı mı bilmiyorum. Paket bitince editlerim,

  Paket bitti ve aktif sivilceleri normalden biraz daha hızlı söndürmek dışında bir artısı olmadığını düşünüyorum, pha jel daha iyi.

  17 mayıs 2016 11:34 25 aralık 2016 00:52


  4. fiyatı çok uygun olduğundan denemekten zarar gelmeyecek mendiller. ben aha içeren ürünlerin çok faydasını görüyorum. bunu da tek başına değil ama aha içeren bir maskeden sonra haftada 1 pazar akşamları kullanıyorum. cildimde biraz hassasiyet yaratıyor ama maskeyle beraber gerçekten cildimin dokusu ve parlaklığında değişimi görebiliyorum.

  25 eylül 2016 17:35

  5. Ya ben bu ürünü kullanmayı başaramadım ya da bir işe yaramıyor. Watsons boykotundan dolayı nip fab ürünleri alamayacağım için Yeni ürün arayışımda bu mendilleri ve aynı markanın pha jelini almıştım Migros'tan. Bi kere 15 mendil için ücreti yüksek, indirim kovalamak lazım. Mendilin boyutu çok büyük ben yarıya bölerek kullanıyorum. Nip fab sayesinde biraz cildimi toparlamıştım ama buna dönünce yeniden beyaz noktalar çıkmaya başladı. Oysa yine tonik niyetine kullanıyordum. Birde peeling etkisi yeterli gelmiyor bana, burun kenarlarımda yine pütürler oluyor. Jeli ise sadece 1 kere kullanabildim, yüzümde inanılmaz bir yanma yaptı. Kullanım önerisi olanları mesaj kutuma beklerim.

  5 ocak 2017 15:49

  6. Çeşitli bloglarda ve instagram'da görerek merak ettiğim, aşırı keskin kokuya sahip olan mendillerdir. İlk kullandığım günü asla unutamam. Yüzümde aşırı derecede bir yanma ve kızarma meydana getirmişti. Aynaya bakınca gördüğüm yüzümdeki kırmızılık suratımı dondurucuya atma hissi uyandırmıştı hehe. :) hemen attım tabii kendimi banyoya soğuk sulara. Yıkadıktan sonra aşamalı olarak yanma hissi kayboldu ve yüzüm normale döndü. Bu yaşadıklarımdan sonra tabii ki denemeye korkar olmuştum fakat yine yüreğimin mangal attığı bir gün tekrar suratımı sildim. Bu kez daha yavaş ve ritmik hareketlerle yüzüme uyguladım ve fazla kızarmadı. Ben yine de tedbir amaçlı çok fazla bekletmeden yıkadım. Ve bu akşam, evet bu akşam banyo dolabının derinliklerinden bana göz kırptı ve daha demin kullandım. Bu sefer başlangıçta sivilcelerimin üzerinde hafif bir yanma meydana getirdi ama geçti. Şu an her şey çok normal ve yüzümü sildikten sonra yüzümde bıraktığı temizlik hissi mükemmel. Resmen cillop. Camı silersiniz de yüzeyi temizlikten ses çıkarır ya hah aynen öyle. Yüzümü ölü derilerden arındırmış gibi hissediyorum. Tabii önemli olan uzun vadede ne hissettirdiği. Bakalım bittikçe alacak mıyım bitiremeyip çöpe mi atacağım.

  Zamana bıraktım süslüler.

  Edit: olayın sırrı benim kanaatimce yavaş ve ritmik hareketler. Birden yüklenmek sanırım alerjik reaksiyonlara sebep oluyor. Deneyecek olan süslülere ilk tavsiyem budur. İkincisi ise ciddi kızarma ve yanma halinde hemen soğuk suyla yüzlerini yıkamalarının gerekliliğidir.

  Edit: geçen hafta yüzümde denedim. evet o verdiği temizlik hissi muhteşem fakat yüzümü kıpkırmızı yaptı ve kardeşimin beni görüp "abla yüzüne ne yaptın bu ne" demesi ile beni gecenin bir körü aklıma gelen "bu kızarıklık ya geçmezse" korkusu ateşlere saldı. Yüzümü soğuk suyla kaç defa yıkadığımı hatırlamıyorum bile. ha geçti tabii ki ama sivilce mendilleri kendini çöpü boylamaktan kurtaramadı. çöpe attım. :(

  8 mart 2017 21:12 ed.3 aralık 2018 10:33

  7. Cildim sivilceye oldukça yatkın ve hassas. Denemek için almıştım bir süre de kullandım ama hiç beğenmedim. Daha da sivilce yaptı küçük pütürtü şeklinde ve cildime hiçbi faydası olmadı. Aksine sivilce izlerini daha belirgin hale getirdi ,tahriş etti hiç sevmedim bir daha da almam.

  6 temmuz 2017 11:50 28 eylül 2017 15:17


  8. hiç bir işe yaramayan tırt ürün. yüzü yağlandırmak dışında bir nanesini görmedim. içersindeki glikolik asit oranının çok düşük olduğunu bu yüzden beklenen performansı gösteremediğini düşünüyorum.

  6 temmuz 2017 11:53

  9. Hijyenik olduğunu düşünmüyorum.

  Birkaç sene önce kullanmıştım acnecinamide mendillerini, hiçbir faydasını görmedim.

  Sivilceli olan cilt ekstra özen gerektirir. kremlerin bile sivilcenin üzerine lokal olarak uygulanması gerekirken bu mendili yüzün her tarafına sürüştürmek bir sivilceyi kuruturken başka yerden sivilce çıkartacaktır. Kİ sivilceli ciltler makyaj temizleme mendili bile kullanmamalı.

  Ama bu markanın peelingi efsaneydi, onu hala buldukça alırım. peeling diyince aklınıza gelen, bir peelingten beklenen her şey.

  6 temmuz 2017 23:40

  10. Bu ürün şu aralar hayatımın urunu diyebilecegim tek uruuuunn kesinlikle.İlk aldigimda kullanimini cok iyi bilmedigimden bir kutuyu heba etmistim.Fakat simdi bir mendili ikiye ayiriyorum yarisini sabah(tabi disari cikmiyorsam) yarisini aksam kullaniyorum.Aktif sivilcem yoksa iki gunde bir bunu kullanmadan once de peeling yapiyorum pammmukkk gibi bir cilt garanti.

  14 aralık 2017 21:33