yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • medya (8)

  1. soru-cevap aparatının pek bir beğendiğim yeni özelliği. kadınlar kulübü, kızlar soruyor tipi sorular sorulması çok da yadırganacak bir şey gibi gelmiyor. hatta sözlüğün farkı bence cevaplarda ortaya çıkmalı. sorulan sorulara mantıklı cevaplar almak soruyu soran için de iyi olacaktır. bazen bende de oluyor, bir soru soruyorum saçma olduğunu bilsem de merak ediyorum cevabını.

  neyse sonuç olarak "böyle soru mu sorulur" şeklinde terslemelerle insanların anonim soruları bile baskılanmamalı. çünkü anonim özelliği gelip bir kaç kişi soru sorduğunda hemen tepki gösterilmiş. o sırada sözlüğe bakmamıştım ama sorulara özellikle girip bakınca tepki gösterecek bir durum göremedim.

  herkesin bu özelliği özgürce kullanması dileğiyle.

  11 ekim 2016 14:22

  2. gerçekten özel ve hassas konularda anonim olup soru soranları , yine o hassasiyetle anonim şekilde cevap verenleri ayrı tutarak diyorum ki anonim çıktı mertlik bozuldu. soru - cevap aparatı eğlence yeri oldu da bizim mi haberimiz yok? sorular ve verilen cevaplar eskiye oranla çok değişti, suistimale son derece açık hale geldi anonimlik.

  11 ekim 2016 17:31 11 ekim 2016 18:33

  3. Sevmediğiniz, girdilerine tahammül edemediğiniz yazarların profiline girip sorduğu soruları bulup benim eski sayılabilecek (link: https://www.suslusozluk.net/sorucevap/soru/göz-makyajı-nerde-yanlış-yapıyorum/11350/ bu soruma ) verilen cevap gibi cevaplar vererek nefretinizi kusup rahatlayabileceğiniz özellik. Göz altlarımı içine dert eden ve bana sevgilerini yollayan sevgili süslüden ayni medeni cesareti bana mesaj atarak da göstermesini çok isterim. Anonim olarak yapılan saldırı bence kişiyi tatmin etmiyordur. Kendisini asıl rahatsız eden konu nedir bilmek isterim. Ve evet tek renkli gözlü benim canım. Benden başka yok evet.

  Edit: arkadaş bana ulaştı. Anonimliğini surdurmeden bana yazip derdini açıkladığı için kendisine teşekkür ediyorum burdan bir kez daha.

  1 kasım 2016 21:34 1 kasım 2016 22:18


  4. herkes bu anonimlikten şikayetçi ama en çok cevap yazılan konular da artık abarttılar dediğimiz konular. şimdi baktım mesela absürt soruların altında onlarca cevap var ama kpss hakkında biri bir şey sormuş cevap yok. herkes şikayetçi madem kim yazıyor bu cevapları. aklımda deli sorular.

  bir de görsel yükledim aradaki farkı daha iyi görelim diye (link: http://www.suslusozluk.net/g/anonim/26859/ )

  10 kasım 2016 20:55 10 kasım 2016 21:03

  5. soru cevap aparatını pek kullanmam dolayısıyla neden bu kadar şikayet aldığını da anlamıyodum, ta ki görselleri görene kadar. bu ne arkadaş iyice güzin abla tadında sorular, aşk doktoru arayanlar falan!

  ha ama o tartı sorunu var ya, onu ben de yaşıyorum :)) hep eksik gösteren yerde tartılıyorum asjdhajks.. tartının yerini değiştirme işte alla alla

  15 kasım 2016 15:21

  6. Bakıyorum sorularda özellikle anonim olarak sorulmuş sorularda mutsuz insanlar gelip burada birine "anonim olarak" "ay akşam g.tünüz açık kalmış belliki" gibi seviyenin yerlerde süründüğü yorumlar yapıyor. bu gibi insanların kendilerini tatmin etmelerini sağlayan biricik hesap. Esprinin de seviyesi vardır. Bu resmen karşındaki soruyu soran kişiyle dalga geçmek. Hı bana göre çok büyük eziklik. Anonim olmadan söyle madem.

  İnsanlar kötü çok.

  20 kasım 2016 10:08

  7. Bu soruda anonimliğin ne kadar ele düşmüş olduğunu görüyoruz. (link: https://www.suslusozluk.net/sorucevap/soru/notebook/14029 buyrun) herkes birbirine saldırmış. Soruyu soran gereksiz yere anonim olmuş vs vs.

  sözlüğün yeni formatı.

  24 kasım 2016 12:18


  8. Aslında sevmeye başlıyorum anaonimleri. Nickleriyle yazarken insanlar gayet kibar ve seviyeliyken(gizlinot: istisnaları saymıyorum) ama anonimler hu huu. Ne tatlı bir yer burası herkes ne kadar cici diyordum ki öyle değilmiş. Tüm insanlık gibi buradakiler de fırsatını bulunca içindeki kötülüğü ortaya çıkarıyor. Ama olsun her çeşit insanı görüyoruz. Sözümona 'iyi bilinen' insanlara yaklaşırken bile temkinli olmamız gerektiğini bana bir kez daha hatırlatıyor.

  Bir diğer konuda gerçekten çok özel durumları anonim şekilde yazan süslüler var. Haliyle uğradığı tacizi, ailesiyle olan sorunları tanıdığı insanların bilmemesini istiyor. Anonimlik ortadan kalkarsa böyle süslüler yazmaktan vazgeçecek. Ben vazgeçsinler istemem.

  Hepimizin sinirlendiği vurdumduymaz saçma sapan sorular var. Ne hikmetse en çok cevap alan sorular da bunlar. Bence moderatörlerin nahoş sorulara müdahalesiyle veya üyelerin cevap vermemesiyle saçma sorular da azalarak biter. Soru aparatı daha güzel bir hale gelebilir.

  15 aralık 2016 12:02

  9. Şu ara Soru cevap aparatının "insanlara saldırmak istiyorum" itemi.

  24 aralık 2016 15:52

  10. bir hamilelik sorusuna bile en acayip cevapları verebilme fırsatı tanıyan bir özellik. bu ne güzel bir şey ya hepimiz anonim olup istediğimiz gibi insanları yargılayalım, dilediğimizi yazalım nasıl olsa kim olduğumuz bilinmiyor var mı böyle bir dünya. soruyu saçma bulabilirsiniz ama empati kurmak da bu kadar zor olmamalı. bir de kalkmış burada feminizmden, kadın dayanışmasından falan bahsediyoruz .

  26 aralık 2016 22:41