yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. yaklaşık bir senedir şampuan, saç kremi ve duş jellerini kullandığım, organik içerikli ürünler üreten marka.

  kendileriyle tanışmam saç derimdeki (gbkz: seboroik dermatit) sayesinde oldu. gittiğim dermatolog bu problemin kullandığım saç ürünlerindeki kimyasallardan kaynaklanabileceğini söyledikten sonra doğal içerikli ürün arayışına girdim. ausganica önce fiyatlarıyla cezbeden, ardından performansından da memnun bırakan bir marka oldu benim için.

  yalnız bu bir yıllık süreçte iki farklı serisini denediğimi ve yalnızca lavantalı olandan memnun kaldığımı belirtmemde fayda var. zira lavantalıyı beğendiğim için güvenerek aldığım gül içerikli şampuan ve saç kremi iddia ettiği gibi bir nemlendirme sağlamak şöyle dursun, aksine iyice kuruttu saçımı. lavantalı serisinin ise hala müptelasıyım.

  17 şubat 2016 19:48

  2. Lavantalı şampuanı ve saç kremi ile banyomun demirbaşlarından olan marka. İlk olarak saç kremini aldım, 500 ml olarak pompalı şişede satılıyor , saçlarımı ipek gibi yaptı, çok sert ve kalım telli saçlarım olmasına rağmen gerçekten yumuşacık oldu saçlarım. Kremi ilk kullanımdan sonra lavantalı şampuanıda sipariş ettim , bir süredirde onu kullanıyorum , şampuandanda çok memnunum. En kusa zamanda diğer ürünlerini deneyeceğim❤️

  1 ekim 2017 17:53

  3. Yaklaşık 2 ay önce dolar 7 lira civarındayken 89 liraya aldığım şampuanı, şimdi dolar 5.5 civarındayken 69 liraya satan marka. Ben hayatımda böyle dürüst politika görmedim, hatta bir an gramajı düştü herhalde dedim yok aynı. Bir de set haline getirip ek indirim uygulayıp neredeyse market şampuanı fiyatına satıyorlar utanmadan güzelim ürünleri.

  Yaklaşık 2 ay önce çıktığım organik yolcuğumda bu marka ile yollarımız kesişti. Aklıma takılan sorulan gece 11'de email atarak sorma cüretini gösterdim ve *15 dk içinde* bana cevap verdiler.(gizlinot: Ben anama o saatte dönmem yalan yok) ben de o an sipariş verdim tabi ayıp olmasın bari diye.

  Ben önce gül kokulu olan setini aldım. Öncelikle koku üstünüzden çıkmıyor. 2 gün saçınızı koklasanız yapay değil gerçek gül kokusu geliyor ama sevmeyenler olabilir.(gizlinot: Ben mesela :() nemlendirici özellikli, 500ml pompalı şişede(gizlinot: <3 ben) mükemmel sarılmış bir şekilde geliyor. Açıldıktan 6 ay sonraya kadar kullanılabilir ki bence 3 ay rahat gider. Benim saçlarım omuzlarımın 5 parmak altında bitiyor, sadece diplerini şampuanlarım, şampuandan 10 pompa kremden de 6 pompa kullanıyorum yani oldukça bereketli.

  Bende seboreik dermatit var. Bu şampuandan sonra o kepekli görünümü bir daha yaşamadım. Ölene kadar almayı düşünüyorum. Tek sorunum benim saçlarım kabarık onu pek yatıştıramadı. (gizlinot: Keşke serumları falan da olsaydı)

  Bir de siteyi güncellemiyorlar. Siz kargo numarası beklerken bir bakmışsınız kargo kapınızda. Kargosu da hızlı, 3-4 günde geliyor.

  18 ekim 2018 16:06


  4. Bu girdiyi de markanın diğer vücut ürünlerinden bahsedeceğim için ayırdım manas destanına dönmesin diye.

  Şampuan ve saç kremiyle aşk yaşadıktan sonra el/vücut temizleyici ve losyonunu aldım. Gül kokusunu pek sevmediğim için lavantalı olanını aldım bu sefer. Bunların kokusu o kadar baskın değil ya da parfümden dolayı ben almıyorum.

  Temizleyicisi gene 500ml pompalı şişede geliyor. 6 pompa bütün vücuda yetiyor tabi köpük banyosu yapmayı düşünmüyorsanız.

  Losyonu da duştan sonra bornozla hafif kurulanınca sürüyorum ben. O da 6 pompa bütün vücuda yetiyor. (gizlinot: evet manyak gibi sayı sayıyorum) yani bunlar da oldukça bereketli. losyonun bayıldığım özelliği yapış yapış olmuyor, 1 dakika sonra üstünü giyebiliyorum.

  Benim vücudum normal/yağlı bir cilt. Sivilceye sebep olmadı, diz, dirsek, topuk gibi yerleri iyi nemlendirdi.

  18 ekim 2018 16:24

  5. içinde hiç bir kimyasal olmayan, tamamen doğru tarımdan elde edilen çiçeklerin özünü kullanan marka. Bir şişe gül özlü losyon alıyorsunuz, 3-4 ay rahat gidiyor.. rahatsız edici koku yok, mis gibi gül; lavantalı ise lavanta kokuyor. ben elime, yüzüme bile sürdüm.. o kadar hafifi, ferah bir şey ki.. ha bu arada bazen stoklarda bulunamıyor çünkü gerçekten has üretim

  22 eylül 2019 00:03