yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (192)
  • oylar (55)
  • medya (2)

  192. (link: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21175872/ Epey ) çalışma var bu su hakkında ve sonuçlar baya olumlu. Dermatit, roza gibi yangılı, hassas ciltlerde ferahlık, yatıştırıcı etkisi var. Fazlasını beklememek gerek.

  13 mayıs 02:49

  5

  191. Canım eşimden de uzun süredir hayatımda.Zamanında internet alışverişi yokken eczacı kuzenimden alırdım.Ağda mı yaptın?Jilet mi yaptın? Yanma,kaşınma,batma mı var?Güneşte mi yandın,cildin mi kurudu?pııısss hemeen sıkıyorum acım hafifliyor.Üstüne bunun bi de hyaluronik asitli bir ürün sürdün mü mis gibi 

  7 kasım 2023 13:09

  190. ben bu ürünü bayağıdır, almasam da hayatımda bir şey değişmez kategorisinde tutuyordum. "su işte yaaa, yıkayınca da aynısı olur" falan diyordum. ama hayır, yıkayınca aynısı olmuyor..şöyle ki ben dümdüz bir suyla cildimi yıkadığımda aslında daha da kuruduğunu gözlemliyorum. böyle hemen bir nemlendirici sürmek istiyorum istemsizce. şu an zoretanin tedavisi sürecinde olduğumdan bu olay ikiye katladı. her yüzümü yıkadığımda da cildimi kremlere boğmak istemedim açıkçası. o noktada bu ürün hayatıma girdi, zaten varlığından haberdardım ama dediğim gibi anlamsız buluyordum. en son eczaneden küçük boyunu alıp akşam rutinimde kullandım. bir baktım cildimi parıl parıl parlattı. ürün emildikten sonra geriye çok hoş bir sağlıklı görünüm + yatışmış yumuşamış bir cilt kaldı. üstüne nemlendiricimi sürdüğümde de kesinlikle hiç olmadığı kadar nemi hapsetmişti. ben yatıştırıcı tonikler de kullandım, hyaluronik asit de kullandım ama bu parlak cilt görüntüsünü ilk bu üründe gördüm. artık sürekli elimin altında tutarım muhtemelen. yalnız makyaj üstüne kullanmak için hayli ıslak kalır. asıl makyaj altına sıktığınızda çok iyi olur. pasparlak cilde ten makyajı da çok güzel duracaktır. 

  4 kasım 2023 07:32 4 kasım 2023 07:38


  4

  189. bir işe yarayıp yaramadığı çokça tartışılmış. mineral içerikli bir nemlenme muhakkak ki cildi rahatlatıp besliyordur.

  ama asıl faydası kullanım kolaylığında bence. yani ben bu sprey sulara yıllarca "öeeeh şişelenmiş su satıyorlar yahu insaf" demiş biri olarak bir başlayınca bırakamadım. nemlendiricilerin serumların nemli ciltte etkisinin arttığını bir çok yerde konuştuk tekrar olmasın. ama bunun için neden nemlendirici bir tonik değil de sprey su kullanalım?

  1 - nemlendirici toniklerin de içinde hümektan içeriği bulunduğu için bir de üstüne krem uygulandığında yeterince su içeriği bütün ürünlere yetemeyebiliyor.

  2 - maksat cilde su hapsetmekse bunun için sadece su barındıran bir ürün kullanmak cildimize sürdüğümüz ürün miktarını azaltıyor.

  3 - kremler serumlar tonikler malum birbiriyle iyi anlaşamayabiliyor. sprey suda bu riski minimize ediyoruz, çünkü hangi seruma ya da kreme bakarsanız bakın mutlaka hümektan içeriği var, ve hepsinin cilde güzel oturmasını sağlıyor.

  içindeki mineraller elbette cabası, ama şart mı tabii ki değil. cildimizi yıkadıktan sonra pekala nemli bırakıp aynı sonuca ulaşabiliriz.

  ama, musluk suyu maalesef temiz bir su değil, kireçtir ağır metallerdir bir sürü şey kurulanmazsak cildimizde kalacak. bunun yerine kurulayıp cilde saf su sıkmak bana daha temiz bir yöntem gibi geliyor.

  ama elbette, büyük resme bakınca, hala fuzuli görünüyor bana 300 ml şişelenmiş suya 170 küsür lira vermek, yalan yok.

  bitirdim, memnun kaldım. bir şikayetimi geçirdi mi bilemem, tek başına kullanmadığım için zannetmiyorum. ama nemlendirici altına illa ki ya hafif bir tonik ya da sprey su kullanıcam, isana'nın termal olmayan boş suyunun 150 ml'ine 70 lira vermektense hiç değilse minerallisini kullanırım dedim. ama şimdi o da paşa paşa indirimsiz fiyatı 50 filan olmuş galiba. şu kullanışlıkta bir şey pekala türk firmaları da çıkarmalı artık, biz de ithal su kullanmayalım yani.

  11 eylül 2022 23:11 11 eylül 2022 23:16

  188. çok hevesle aldım bir işe yaramayacağını düşünerek almıştım ama gerçekten çok güzel bir ürün. ben buzdolabında tutuyorum. cildimde ne zaman yangı hissetsem sıkıyorum ve o yangıyı azaltıyor. kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün

  16 şubat 2022 16:42

  5

  187. Denemek için aldığım ve memnun kaldığım bir ürün. İlk defa termal su kullanıyorum. Dermoeczanem sitesinden avene stok dışı göründüğü için mecburen vichy termal su sipariş etmiştim. Onun yerine avene göndermişler ve bu beni oldukça memnun etti. Yüzümü yıkayıp tonikledikten sonra uyguladım. Cildimi yumuşatıp yatıştırdı ve ferahlık hissi verdi. Zaten daha büyük bir beklentim yoktu ve etkisi beni gayet tatmin etti. Cilde faydası olan bir ürün. Cilt bakımı rutinime dahil ettim.

  8 ekim 2021 14:15

  5

  186. Ürünü 2 hafta önce güneş kremi ve nemlendirici alırken kargo bedavaya tamamlamak için kozvit sitesinden aldım. 

  İlk defa termal su deniyorum ve tam olarak ne işe yarar bilmeden almıştım ama çok memnun kaldım. Cildimi yıkadıktan ve tonikledikten sonra (gizlinot: Her zaman tonik kullanmıyorum ) yüzüme sıkıyorum ve birkaç saniye bekleyip serumumu sürüyorum. Serumumun etkisini artırdığını gözlemledim. Gün içinde nemsiz hissettiğimde sıkıyorum ve hemen rahatlatıyor, yatıştırıyor. Çok memnunum ama fiyatı çok pahalı. Güzel bir indirim görürsem tekrar alabilirim. 

  27 mayıs 2021 20:56


  3

  185. Cildi yatıştırma vaadi olan kaynak suyu. Küçük boyu bir alışverişim sırasında tester olarak verildi. Tonik basamağında kullandım bir süre, cilt yatıştırıcı, nemlendirici herhangi bir etkisini görmedim. Makyaj üzerine sıkılacak bir ürün degil bence fazla sıvı, rimelim bunu sıkınca göz altına geçiyor. Bununla ne yapayım boşa gitmesin diye düşünürken far ıslatmak için kullanmaya başladım. Far ıslatarak yaklaşık 9 ayda bitirdim. Farları taşlaştırmadı, parıltısını arttırdı. Para verip alacağım bir ürün değil.

  22 mayıs 2021 16:28

  184. cildi yatıştırmak ya da kızarıkları gidermek gibi vaatlerinden hiçbirini yerine getirmeyen ürün. kullandığım zamanlarda yüzümde bir ağırlık hissine sebep oldu hatta.

  22 mayıs 2021 01:40

  3

  183. Avene markasının cildi ferahlatma, rahatlatma, yatıştırma ve makyaj sabitleme gibi vaatleri olan termal suyudur. Ürün bu vaatlerini kısmen karşılıyor, cildi rahatlatıp yatıştırıyor ve cilde çok hafif bir ışıltı verdiğini de söyleyebilirim. Makyaj sabitleme konusunda yetersiz bir ürün, çok bir etkisi yok. Bunun haricinde fiyatını gereksiz pahalı buluyorum, devamlı alıp kullanacağım bir ürün değil bu açıdan.

  13 ocak 2021 19:32