yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. ağrısız bacak morlukları ben de kılcal damar çatlaması sonucu oluşuyor maalesef:(

  Çok yürüdüğümde, bacaklarımı zorlayacak şeyler yaptığımda bacaklarımda irili ufaklı mprluklar oluşuyor. teyzelerimde annemde de aynı şey olduğu için gördüğümde hiç endişe etmedim. şimdide görünce dizlerimin altına yastık koyarak bacaklarımı dinlendiriyorum.

  29 ağustos 2015 14:28

  2. nerdeyse sarımtırak olana kadar fark edemediğim olgu.

  29 ağustos 2015 14:35

  3. Ben de de fazlasıyla var kendileri. Hayır anlamıyorum bacağımı nereye vurup da o hale getiriyorum? Çoğu küçükler ve sarımsı yeşilimsi renkteler. Mor rengi göremedik hala. İnternette de araştırdım morluğun sararmasının nedenlerini bulamadım. Tek bacağım için değil kollarım için de geçerli. Bir yere hemen vurduğumda moraracağına sararıyor.

  29 ağustos 2015 17:11 ed.29 ağustos 2015 23:45


  4. bunlara biraz listerine sürmenin iyi geleceğini okumuştum.

  29 ağustos 2015 20:22

  5. Bir insanın iki bacağında toplam kaç morluk olabilir?Benim iki hafta önce çift haneli rakamlardaydı valla görsele de yükledim ki bazıları iyileşme döneminde olduğundan net çıkmamış.Sakar bir insanım kabul ediyorum ama hiç düşmedim,çarptığımı da hatırlamıyorum.yaz olduğu için de millet sorup durdu.kötü gözüktüğüne mi yanıyım,nasıl olduğunu bilememe mi kararsızım.bende bolca olan şeydir yani.

  29 ağustos 2015 20:30

  6. benim de dertli olduğum konu. hatta geçen hafta testler yaptırdım bu yüzden çok şükür temiz sonuçlarım. ben tam bir hastalık hastasıyım. en ufak bir şey olsun hemen doktora koşarım. böyle olmamın en büyük sebebi yıllarca üniversitede hastalık okumak. her bir şeyin belirtilerini ezberleyince insan bir süre sonra kendinde aramaya başlıyor.

  her neyse...bu bacak morlukları bir ara öyle kötü olmuştu ki. soyunma odasında arkadaşlarımın bile dikkatini çekmişti görsellerden çok daha kötüydü durumumu siz düşünün. hatta bir arkadaşım tecavüze uğramış gibisin demişti. ne kötü bir benzetme, çok rahatsız olmuştum. :/

  29 ağustos 2015 20:48 ed.30 ağustos 2015 07:41

  7. bunları gördükçe aklıma iki şey geliyor,

  biri ya gece ben uyurken beni evire çevire dövüyor

  ya da yine biri gece ben uyurken beni evire çevire (ybkz: dıııııt)

  hayır aklıma başka bir şey gelmiyor. bir insan nasıl olur da her gün bacaklarının başka yerlerinde 5-6 morlukla uyanır allah aşkına. eskiden görüntülerine kafayı takardım, artık onu da takmıyorum insanlar istediklerini düşünsün valla.

  30 ağustos 2015 00:15


  8. bu başlığı bulduğum için öyle şaşkınım ki şu an :D

  belirli aralıklarla bacaklarımda benden bağımsız morluklar belirir ve çocukken okuduğum mavi saçlı kız kitabındaki burçak'ta da bunlara benzer morluklar olduğunu hatırlayıp dönemsel paranoyalara girerim. şiddetli bir hastalığın belirtileri olduğuna inanıp kafamda kurdukça kurarım. yani yalnız bende vuku buluyor sanıyordum çünkü çevremdeki herkesin bacakları süt gibi yarasız beresiz. neyse.

  en son zannediyorum ki 2-3 gün önce sağ bacağımın diz kapağı altında bi morluk gördüm. gerçekten fotoğraflayıp atmayı çok istiyorum bu konuda master olan arkadaşlar varsa diye ama korkup tiksinmenizden çekiniyorum :D bir insanın olay esnasında böyle bir çarpmanın acısını hissetmemesi için fiziksel acılardan arınmış olması gerekiyor. tabii eğer çarpmaysa. şöyle betimleyeyim, ortalama bir kadın bacağından evrilmiş bir galaksi hayal edin. ciddi anlamda renkleriyle ve katmanlarıyla galaksiye çok benziyor. doktordan randevu aldım bu küçük çaplı cisme teşhis koydurmak için ama bu durumu sık yaşayan arkadaşlardan hızlı geçmesine yardımcı olabilecek öneriler bekliyorum. zira tamamen yokolmasını umarak geçireceğim süreçte bu cehennem sıcaklarında tiril tiril dolaşamamak beni yiyip bitiriyor.

  20 haziran 2016 23:05

  9. Kendimi bildim bileli bende de olan sey. Bende kiler genelde mor renkli. Ne zaman Elbise giysem mutlaka soran oluyor. -__- diger entyleri okudum ve agzim acik kaldi resmen. Arkadaslar bence gece biri bizi ya dovuyor ya da kendiliginden ortaya cikiyor oylesine.

  Geçen instagramda gezinirken çok ilginç bir sayfaya denk geldim. Bazı insanlarca bu morluklar beğeniliyor nedenini nlamadım. Bunun için adamlar sayfa açmışlar instagramda. (gizlinot: asyalılar tarafından özellikle bacak morluğunu seven garip bir kitle var. :d) bunu gördükten sonra artık pek takmıyorum.

  20 haziran 2016 23:16 20 haziran 2016 23:17

  10. Bunlardan hoşlanan benim arkadaşlar.bende de çok olur bunlardan büyük çoğunlukla sakar olduğumdan ama biri kolumdan tutup çekse bile izi kalır morarır bi süre bi de geçmez uzun zaman.başkasındaki beni ilgilendirmez ama kendimdeki morlukları severim Hatta dokunup acıtmayı da severim tatlı bi ağrı o bence.

  20 haziran 2016 23:25