yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. daha streç aşamasında bacaklarıma kramplar sokan, kolay ve zarif görünüp bir o kadar zor olan hareketler silsilesi. kadın yavaş yavaş, kuğu gibi yapıyor nasıl özeniyorum. benim beginner ötesi beginner vücudum 3. dakikayı çıkaramıyor.

  24 kasım 2015 23:07

  2. süslü sözlük sayesinde keşfedip çok beğendiğim youtube kanalı. kadında nasıl bir zarafet, nasıl bir duru güzellik varsa artık, o kol çalışırken benim durup onu izleyesim geliyor. Sakin, estetik ve etkili egzersizlerle dolu kısa kısa videoları var. Bundan sonra azmedip her gün yarım saat yapmak istiyorum.

  7 aralık 2015 00:00 7 aralık 2015 00:01

  3. Kesinlikle işe yarayan egzersiz kanalı. Bunu kısa süre yaptığımda bile o kadar fark etmişti ki bacak ve kalçalarım. Kotlarda hemen farkı göreceksiniz =) Bu egzersizlerin ilginç bi özelliği var cardio gibi nefes nefese kalmıyorsunuz ancak çalıştırdığınız bölge cayır cayır yanıyor. Böyle önce kendinize küfrediyorsunuz neden bunu açtım diye sonra da mary helen'e neden bu kadar rahat yapıyor diye. Ama korkmayın ve asla pes etmeyin! Hareketler gerçekten de tek bi bölgeye yoğunlaştığı için inanılmaz çalıştırıyor e haliyle de inanılmaz etkili oluyorlar. Bi de hareketleri yaparken ve esnerken çok fena acıyan kaslarım 5 dk sonra hiç çalışmamış gibi oluyorlar yani o kas ağrısı hemen geçiyor.

  Bir bridge serisi vardır ki evlerden ırak ama en iyi kalça egzersizi de kesinlikle bu. Hepsini tek seferde ben de yapamıyorum dinlene dinlene yapıyorum ve esneme kısmını uzatıyorum çünkü iki saniyelik esnemenin yeterli olmayacağını düşünüyorum, böylesi bana daha uygun oluyor. Sonuçta önemli olan yapmak. Eğer youtube'daki 60 dakikalık 5 videoyu açarsanız bu bridge ile başlıyor. Hareketler zor o yüzden hemen yapamıyorum diyip ya da korkup videoyu kapatmayın çünkü diğer bacak egzersizleri daha kolay.

  Her ne kadar alışınca çok rahat yapılsa da Callaneticsten daha korkunç bi şey olamaz derdim ama sağ olsun mary helen bowers ablamız Callaneticsi mumla arattı. Bi kaç karşılaştırma yapmak istiyorum Burda. Bence Callaneticsin karın egzersizleri daha yoğun ve etkili o yüzden ben ballet Beautifulun karın egzersizini iki kere üst üste yapıyorum ancak burda beli incelten egzersizlerin olması avantaj. Yine kalça ve bacaklarda da ballet Beautiful daha iyi. Fakat şu da var Callanetics esnemeye de odaklı, ballet Beautifulda esneme hareketleri hemen geçiliyor. Bu açıdan bakıldığında Callanetics daha bütüncül bi program.

  E hangisi yapalım o zaman derseniz bence bir hafta ballet Beautiful, başlamadan ısınıp esneme sürelerini uzatarak, bir hafta Callanetics yapılabilir. Hem böylece vücut egzersize alışmaz.

  18 mart 2016 22:17


  4. yaklaşık bir haftadır her gün yapmaya çalıştığım program. şimdiden a-şı-ğım. özellikle alt vücut ağırlıklı videoları deneyimlemiş biri olarak söyleyebilirim ki bacakları, popoyu, üst bacağın iç ve dış kısımlarını çok iyi çalıştırıyor. zorluk seviyesine gelirsek ilk başladığımda amanıın bu ne moduna girmedim değil ancak kendimi cesaretlendirerek programı tamamlıyorum bir şekilde. mary'nin o sakin disiplinine ve enerjisine hayranım. workout öncesi ve sonrası esnemeyi es geçmemenizi öneririm.

  4 ağustos 2016 22:20

  5. süslü sözlük vasıtası ile keşfettiğim callanetics'e bayıldığım içim müthiş ilgimi çeken program. esneme ile vücut şekillendirme prensibine sahip programlara bayılıyorum.

  önümüzdeki hafta başlayıp callanetics ile dönüşümlü uygulamayı çok isterim. ama baktığım kadarı ile callanetics gibi tüm vücut çalışması videosu bulamadım. (yazar: kimster09) un bahsettiği gibi 60 dakikalık bir video bulamadım mesela.

  bana tüm vücut çalışmaya yönelik ballet beautiful videosu linki gönderebilecek bir süslü var ise çok çok memnun olurum

  kendi kendine gelen düzenleme: 60 dakikalık bir video yokmuş süslüler. toplamda 60 dakika civarına ulaşan 5 videoluk bir seri varmış. şimdi youtubedan bulabildim.

  ballet beautiful classic 60 minute workout diye ulaşabileceğiniz seri,

  bacak (16 dk)

  abs (7 dk)

  iç bacak (8 dk)

  dış bacak&kalça (11 dk)

  kol (11 dk)

  şeklinde gidiyor

  5 ağustos 2016 09:12 5 ağustos 2016 09:19

  6. sadece iç bacak ve dış bacak hareketleri bile beni tüketmeye yetiyor. henüz bir haftada 4 defa yapabildim. birazdan yine başlayacağım.

  10 ağustos 2016 00:00

  7. Akışta görünce merakla girip iceledim videolarını. çok zarif bir balerin ve böyle bir kanal olduğunu görünce çok sevindim.

  Sanırım bacak programı hariç diğer egzersizlerinden kendime uygun olanları ile başlayacağım.

  7 yaşında bale ile tanıştım ve tam 11 sene bale yaptım. Eski bir balerin olarak size şunu söylemeliyim, balerinlerin çok güçlü ayak bilekleri vardır. Bu hareketleri yaparken bunu göz önünde bulundurun lütfen,bazı hareketler belki bileklerinizi zorlayıp incitebilir. diğer değinmek istediğim nokta ise bacak kasları. Bildiğiniz gibi balerinlerin bilekleri gibi çok güçlü bacak kasları vardır fakat bu incecik kaslara sahip olmakla mümkün değil. Kaslar güçlenirken doğal olarak bir miktar kalınlaşma olabiliyor.(videolarda kendini belli ediyor zaten) Kesinlikle bu videolardaki hareketler zariflik katar,sıkılaştırır,esnetir ama eğer kalın bacaklarınız olduğunu düşünüyorsanız bazı hareketleri programdan çıkarmanız daha uygun olabilir. Çünkü balenin tüm zariflik,esneklik gibi artılarının yanında maalesef 11 yıldan geriye bana kalın üst bacak ve baldır kaldı. Bu yüzden bacak hareketlerini denemeyi düşünmüyorum.

  10 ağustos 2016 00:55 10 ağustos 2016 00:55


  8. ölüm gibi bişey oldu ama kimse ölmedi.

  tanım: can çıkaran egzersiz. özellikle abs bitiriyor beni. bakalım ne olacak, işe yararsa editlerim.

  12 haziran 2017 17:29

  9. Videoları YouTubedan silinmiş programdır. Yıllardır takip edince hiç silinmez sanmıştım, üzdü. Eğer videolar elinde olan bir süslü paylaşabilirse çok mutlu olacağım.

  6 kasım 2018 18:35

  10. bu kadar kısa zamanda etki gösteren bir egzersiz görmemiştim. ben pilates ve yoga da yaparım, ama ballet beautiful'un etkisini bir haftada görmeye başlıyorsunuz. bunu internette yabancı yorumlarda birkaç defa okumuştum, ama ne kadar gerçektir bilmiyordum. şu an iki haftadadır her gün yapıyorum ve yediklerime dikkat ediyorum. bayaa gözle görülür bir şekilde inceldim. hem de her yerden. 

  eskiden videoları youtube'daydı. kaldırmışlar. şu an sadece rus sitelerinde var. ballet beautiful total body workout diye aratabilirsiniz. 

  şunu söylemem gerekir pilates ve yoga insanı daha mutlu yapıyor. o günü pozitif geçiriyorsun. yoga çok iyi esnetiyor. bunları ballet beautiful için söyleyemem. ballet beautiful ile kilo verilebileceğini de düşünmüyorum, ama SIKILAŞIRSINIZ. vücudunuzun duruşu düzelir. kesinlikle tavsiye ediyorum. 

  4 şubat 2019 20:06 4 şubat 2019 20:09