yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

  1. öncelikle kaybetme durumu yok, bunda anlaşalım.

  bence sorun bu zarın artık olup olmaması değil, yaşadığın deneyimin doğru insanla olup olmaması. bazen evet, özellikle ilk kez yaşadığın duyguları en doğru kişiyle yaşamak istersin ama olmayabilir. pişmanlık bundan kaynaklı olabiliyor ne yazık ki ama bu her türlü deneyim için geçerli.

  edit büdüt: başlığı ben açtım gibi olmuş ama başka bir arkadaşın girdisi mevcuttu üstte. aslında kötü de bir şey yazmamıştı neden sildi bilemedim. (yazar: stjdr620) 'a teşekkür ederim uyarı için.

  29 ağustos 2019 14:47 30 ağustos 2019 14:32

  2. Daha kötüsü olmaz dedikçe çok daha kötüsü oluyor bu sözlükte.

  Bu nasıl başlık lan?(gizlinot: Argo konuşmak istemiyorum ama zorluyorsunuz ya.)

  29 ağustos 2019 14:48

  3. bu nasıl bir başlık. resmen obje gibi görüyorsunuz kendinizi. bekaret nedir ya ?ilk seks pişmanlığı de oky .ama bu nedir ya. canım benim bekaret diye bir şey 'yook' . o senin ilk kez biriyle birlikte oluşun.

  29 ağustos 2019 15:34


  4. Bu başlığa anlam verememekle beraber böyle düşünce ve tereddüt içerisindeyseniz zaten ilk cinsel beraberliğinizi yaşamaya hazır değilsiniz demektir.

  Bir erkekle siz istediğiniz için olmalısınız o istediği için değil. Başkasına meze eder mi ne demek? Siz bir mal değilsiniz güzel kardeşim , siz bir insansınız ve çok değerlisiniz. Size bunları düşündürten bir insanla olmamalısınız.

  Bekareti haketmek ne demek? Biz kimsenin hakedeceği bir ödül değiliz.

  Hepimiz özgür bireyleriz lütfen bu düşüncelerden çıkıp kendinize değer verin.

  29 ağustos 2019 15:53

  5. Öncelikle bu başlığı ilk girdiyi yazan kişi mi açmış yoksa ukde mi doldurmuş? Eğer kendisi açmadıysa söylesin ukdeyi kimin verdiğini onu engelleyelim, kendisi açtıysa kendisini engelleyelim. Son zamanlarda kadına şiddet olaylarıyla yeterince asabımız bozuldu zaten. Hiç böyle saçma sapan başlıkları da çekemeyeceğim. Ortalığı karıştırmak ve kaos çıkarmak için açıldığı çok belli zaten.

  29 ağustos 2019 16:05

  6. Bekaret almak, bekaret kaybetmek, bekaret vermek, bekaret hak etmek... Ne kadar sıkıntılı ifadeler, farkında mı acaba bunları kullananlar?

  29 ağustos 2019 16:09

  7. bu başlığı açan kişiye kendi rızası dışında yaşamak zorunda kalanları hiç düşündün mü demek istiyorum.  Ya da kadın ağırlıklı bir platformda bu kadar seksist, bu kadar geri kafalı bir şeyi nasıl açma cesaretinde bulundun ? Burası artık ayrımcı bir ekşi sözlük oluyor. Aşağıya sevdiğim bir kitaptan bir part bırakıyorum. Bu girdiyi açan belki okursun. 

  - Şurada yürüyen derin dekolteli kadın fahişe mi?

  + Hayır!

  - Peki ya o? Sokağın başında bacaklarını gösteren kadın?

  + Hayır!

  - Burada hiç fahişe yok mu? Baksana şu kadınlara nasıl giyinmişler. 

  + Fahişelik nedir Bay Burton?

  - Bedenini para karşılığı satan aşağılıklardır Bay Vencenza.

  + Hayır. Fahişelik bu değildir. Fahişelik insanların hayatlarını, yaşadıklarını bilmeyerek onları yargılamak ve aşağılamaktır. Eğer gidip bir aynaya bakarsanız orada en büyük fahişeyi göreceksiniz.

  Aret Vartanyan

  İnsanız Ayıbı Yok 

  29 ağustos 2019 16:19 29 ağustos 2019 17:35


  8. boşuna bekaret iki bacak arasında değil, beyinde biten bir şey denmiyor. bana yine bunu hatırlatan bir başlık oldu. evet hassas bir konu, evet sıkıntılı ifadeler. ancak, biz her ne kadar yok desek de, bekaretini kaybetme korkusu diye bir şey ne yazık ki daha ergenlik dönemine girmemiş kız çocuklarının beynine işlenmiş bir şey. o yüzden başlığı açan kişiyi, psikolojisini yazdıklarından anlayabiliyorum az çok.

  yalnız bekaret bir tabu olmaktan çıkmadıkça, böyle bir şekilde üstü cilalanıp, saflık, temizlik anlamlarından arındırılmadıkça, cinsellik sadece utanılacak, pis ve kirli bir şey olarak görülmeye devam ediyor. senden alıp koparılacak bir şeymiş gibi görülmesi, hele hele hele erken yaşlarda bekaretini kaybetmek diye bir algı oluşunca bunu yıkmak çok daha zor oluyor. başta da dediğim gibi her şey beyinde başlayıp, yine beyinde bitiyor aslında. bu durumu yok etmenin en temel yolu da cinsel eğitim. psikolojik olarak hazır olmadan, yeterli olgunluğa erişmeden, vücudunu tanıyıp keşfetmeden, konuya sadece bekaret algısı üzerinden bakıldığında böyle korkuların ortaya çıkması ne yazık ki kaçınılmaz oluyor. her şey bir yana cinsellik utanılacak bir şey değil ki, sonunda bekaretini kaybettin diye pişman olasın. tabii bunu kiminle ve nasıl yaşadığın konusu da burada kilit nokta.

  29 ağustos 2019 16:19

  9. Başlık sahibi arkadaşa müge anlının sevgi izi uygulamasını öneriyorum kaybederse numaradan hemen bulunuyor demek istediğim başlık(gizlinot: Ne yapayım böyle başlığa böyle girdi.)

  29 ağustos 2019 17:39

  10. Açılın, yargılamadan alternatif yaklaşımlarımla geldim.

  1) bekaretinizi kendi kendinize kaybederseniz(gizlinot: Mastürbasyon), takıldığınız ilk kişi sizi yarı yolda bırakırsa kendinizi suçlamazsınız.

  2) bekaretimi kaybetmedim çünkü ben asla kaybetmem(gizlinot: 😎) diyerek ters köşe de yapabilirsiniz

  3) anneniz babanızın yüzüne bakamama gibi bir durum çok saçma. Çünkü onlar da kim bilir neler yaptı. Herkes sevişiyor zaten artık. Iyy bu bile mi dediğiniz tipler de.

  4) ilk seksten sonra pişmanlık yaşamak normal bir durum zaten, keyif aldıysanız fazla düşünmeyin. Almadıysanız keyif almanın yollarını araştırın veya size keyif verebilecek bir partner bulun.(gizlinot: Boyu da işlevi de önemli. Fakat sadece kendi zevkini düşünmemesi daha önemli.) Yine de hazır olduğunuzu hissetmeden girişmeyin, partnerinizin sizin rızanız ve isteğiniz net olmadan veya ısrarlarla bezdirerek ikna ettiği her durum tecavüzdür bunu unutmayın.

  5) bebekken vajinayı mikroplardan korumak için olan bir yapıya namus anlamı yüklemek çok 500'lü yıllar değil mi ya? Bekaret takıntısı olan çöl develerinden kimseye hayır gelmez. Böyle de bir düşük zekalı turnusoluna sahip olmuş olursunuz en kötü.

  Kısacası bekaretinizi "kaybetmek" asla kötü bir şey değildir. Erkeklerin yemediği b*k kalmazken kadınların bakireliklerinin bu kadar olay olabilmesi tamamen erkekler bizi "aldığında" tecrübesiz olalım ve kimseyle karşılaştırma şansımız olmasın diyedir. Erkeklerin yetersizlik kompleksleri malum çünkü. Kendinizi sevdiğiniz, evleneceğiniz kişiye saklamayı istemek de naif görünebilir fakat bu çağda kendinizi tabağa koyup sunmak anlamına geliyor. Kendi kendinizi metalaştırmanıza gerek yok bence.

  Bir de sosyal mesaj vereyim haydi.

  Kadınlar namus değildir. Kadınlar et veya cinsel obje değildir. Kadınlar uçkuruyla düşünen geri beyinli erkeklerin hakettiğini sandığı el değmemiş gonca değildir. Kadınlar da herkes gibi zevk almayı, nelerden zevk aldığını bilmeyi ve vücudunu tanımayı hakediyor. Seks kadar doğal bir şey için utanmak gereksiz. Bir de ahlakı ağzından düşürmeyen asıl ahlaksızlardır.

  29 ağustos 2019 19:58