sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (0)

1. Sanırım Türkiye'de hollywood yanağı adı altında yapılan işlem. Benim mesela çiğneme kaslarım fazla gelişmiş bunun için botoks önerdi doktor bu da yüzü inceltiyormuş. Bu iki işlem aklımda var çünkü uzunca tel tedavisi gördüm o da böyle bir soruna yol açtı. Cesaret edemiyorum henüz araştırma aşamasındayım .

11 ocak 2017 17:16

2. Bazlama yanaklı olduğum için böyle bi operasyonun var olduğunu duyunca çok sevindim açıkçası. Sadece yaptırsam ilerde pişman olur muyum diyorum. Sonuçta yüzdeki yağ zamanla kendi kendine gidiyor, iki senede bile çok farketti yüzüm. Bu sefer de kurukafa gibi kalmayalım kırklarımızda :(

11 ocak 2017 22:32

3. fahriye evcen'in doktorunun ismini bulsam hiç düşünmeden koşacağım operasyon.

11 ocak 2017 23:52

4. Evet Fahriye Evcen'i çekici bir kadına dönüştürmüştür. Bülent Ersoy ve öykü Serter'in de bu işlemi yaptıranların arasında olduğunu hatırlıyorum. Sizce keramet sadece operasyonda mı? İyice düşünmeden yaptırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bakın ekranlara herkes aynılaşmaya başladı bir süre sonra güzellik değil farklılık çekici gelmeye başlayacak.

12 ocak 2017 00:02

5. Kontür ve aydınlatmayla da aynı sonuca ulaşılmıyor mu dediğim estetik operasyon-cuk. Estetiğin tamamen hak ve tercih olduğunu belirttikten sonra diyorum ki gidişat çok iyi görünmüyor ne dersiniz?

12 ocak 2017 00:16

6. Gozunuzle gormeden kimsenin yaptirdigina kanaat getirmemeniz gereken uygulama..

Annemin 25 yasindaki fotosuyla 30 yasindaki fotografini koysam fahriye'deki degisimi 10la carpar. Kadin omru boyunca zayif ama yanaklar suslulerden birinin de deyimiyle 'bazlama' gibi :) ama sonra birden sebepsizce yuzu cokmeye, gercek anlamda yanaklardan cokmeye baslamis. Simdi cidden iskelet gibi yuzu.

Bende bi problem yok, gayet kilodan oturu ay parcasi gibiyim masallah :))) ama kardesim fasulye sirigi gibi olmasina karsin bazlama surat. 20lerinin sonlarina dogru ayni degisimi kendisinden de bekliyoruz :)

Diyecegim sudur ki, genetik olma ihtimalini de goz onunde bulunduruverin. Hem yasla hem makyajla kadinin surati sekil almis olabilir. Guzelligine bahane bulmayin hemen :))

12 ocak 2017 00:27

7. google görsellerde baktığımda pek bir değişiklik göremedim. fahriye evcen'deki değişimin ise tek sebebi bu değildir, elmacık kemiği dolgusu, çene dolgusu, botoks gibi başka müdaheleler de var büyük ihtimalle.

çok yusyuvarlak yüzlü, kilodan bağımsız büyük yanaklı biriyseniz belki değişiklik katabilir ama onun haricinde dediğim gibi çok belli olmuyor bile yaptıranların genelinde.

12 ocak 2017 00:37 12 ocak 2017 00:40

8. "Keyfinizi bozmayacaksam araya girmek istiyorum:

Eee? Neymiş şimdi bu bichetomy? Fahriye evcen yaptırmış, "Ah be"ymiş, Hollywood ünlüleri de yaptırıyormuş falan fıstık... Ama neymiş bu işlem anlayamadım.

Sözlük adı üstünde. Yapılan operasyonun kime yapıldığını belirtmeyin demiyorum, hobi olarak yine yazın ah vahlarınızı. Ama en azından sözlük okumaya gelmişken beni google'a gitmek zorunda bırakmayın ya hu. İşlemin ne olduğunu, yüzde hangi bölgeye yapıldığını, anestezi altında mı yoksa basit bir uyuşturma ile mi yapıldığını yazın hiç olmazsa. Kendi aranızda geyik çevirmeyin, bizi de katın sohbete. Biz de bilelim."

dedim ve yazdıklarım kabine gönderildi. iyi madem. benden önce verilmeyen bilgiyi ben vereyim:

bichectomy yüzün alt kısmında, ağzın iki yanında çene ve çene kemiği arasında yeralan yağ parçasının alınarak yüze şekil verilmesi işlemidir. plastik cerrahi işlemidir. bu dediğim yağ ceplerikişinin kilosundan bağımsızolarak herkeste bulunur, oldukları yerden çıkarıldıklarında yüze daha üçgen bir şekil, elmacık kemiklerine daha çıkık bir görüntü verilmiş olunur.

12 ocak 2017 10:38 19 mart 2017 23:27

9. Güzel yüz kavramının temeli yüzdeki oranlarla ilgili artık..Rinoplasti ile beraber bircok cerrah çene ucu dolgusu da öneriyor ki daha güzel bir sonuc alınsın.Bichectomy diğer adıyla Hollywood yanağı kavrami da bu şekilde ortaya çıkmış.Yani burun yanak ve çene birbiriyle mükemmel dengeye ulastirilmaya çalışılıyor.Dudak kenarından yanaga dogru uzanan ve yanaga fazlaca hacim veren bu kapsulsuz yağ doku alınarak üçgen yüz olusturulmaya çalışılıyor.Sonuçlar genelde yüz güldürücü ancak ileri yaşlarda zaten yuzumuzdeki yağ dokunun azalacağını da göz önüne almak gerek.

12 ocak 2017 17:23

10. Danla bilic'in yaptırdığı iddia edilen operasyon. Bence de elmacıklarda ekstra bir yükseklik var ama zaten elmacıkları şişkin bir kızdı, dolgu da yaptırmış olabilir diye düşünüyorum.

19 ağustos 2018 20:52