yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (5)
  • medya (1)

  1. bioderma'nın nemsiz ciltlere yönelik hydrabio serisinin normalden karmaya dönük ciltlere yönelik nemlendiricisi. eczaneden bioderma alışverişim sırasında denemek istedim ve sağolsunlar neredeyse 2 haftalık tester verdiler. yağlı, sivilcelenmeye meyilli ama nemsiz bir cildim olduğu için mat, kurutucu nemlendiriciler yerine bir kaç yıldır daha nemlendirmeye yönelik ürünler kullanmaya başladım ve bunun ilk iki denemesi LRP hydreane legere ve hydrance optimale legere bende çılgın sivilce yaptığı için bioderma'nın aynı ürününe bir şans vermek istedim.

  ürünü kullandığım 2 hafta boyunca sivilcelenme, siyah nokta, beyaz nokta gibi sorunlar yaşamadım. nemlendirme özelliği kış ayları için biraz düşük olsa da bahar/yaz ayları için fazlasıyla uygun bir ürün. ayrıca makyaj altına uygulama içinde çok uygun bir ürün. İçerik listesi (link: http://www.bioderma.com.tr/urunlerimiz/hydrabio/light linktedir).

  ukte sahibi: (yazar: pamuk)

  20 mayıs 2016 23:25

  2. t bölgesindeki yağlanmayı dengelerken yanaklardaki ve burun kenarlarındaki kurulukları gideren canım nemlendirici kremim. düzenli bir şekilde kullanmaya başlayalı 10 gün oldu, biraz hızlı bir benimseyiş olabilir ama bütün beklentimi karşıladığı için bunu normal karşılayalım.

  - 1 tane bile sivilce yapmadı. hatta bence regl döneminde çıkmaya çalışan sivilceleri de engelledi, içeriğinde salisilik asit var.

  - kızarıklıklara sebep olmadı, cildi hiç yormuyor.

  - evladiyelik bir ürün olmadığı için fiyatı biraz yüksek gelebilir. 40 ml'lik ürün günde 2 defa kullanmayla 2-3 ay anca gider ve indirimsiz fiyatı 80-90 tl arası değişiyor. ben recete.comdan 60 liraya almıştım.

  - sürdüğünüzde yapışkan gliserin etkisi hissediyorsunuz. hava sıcak diye ten makyajı yapmıyorum hala, ama o gliserin etkisi sayesinde cilt makyajını zamk gibi tutacak belli ki. yani ekstra bir makyaj bazı kullanmayabilirim. yanıldığımı fark edersem edit eklerim.

  - alında parlama problemini tamamen çözdü diyebilirim.

  - adında "gel" falan diyor ama ben jellik bir durum göremedim, bildiğiniz su gibi akışkan krem.

  - pompalı tüpte olmasını inanılmaz hijyenik buluyorum.

  - kışın cildim daha çok kuruyor. o dönemde vereceği nemden çok emin olamıyorum. şimdilik günde iki defa kullanıp üstüne biraz termal su pıssslattığımda bana yetiyor ki buram buram alkollü bir tonikten sonra sürüyorum, belirtmeden geçmeyeyim.

  17 eylül 2016 19:22

  3. Nemsizlik yaşadığımda ya da genel bakım rutini uygulamaya üşendiğimde kurtarıcım. ikinciyi bitirdim yanılmıyorsam. göz için de kullanılabiliyor. seyahatlerde ya da canım bi şey yapmak istemediğinde yüzümü yıkayıp sadece bununla günü kurtarıyorum. yokken bi eksik geliyor bakım malzemelerim. hem hafif hem çok nemlendiriyor ve hiç yağlandırmıyor.

  2 şubat 2017 21:22 ed.3 şubat 2017 12:01


  5

  4. Makyaj bazı olarak kullandığım ve tüm fondotenlerle uyum sağlayan bir nemlendirici. Günlük olarak çok rahat kulanamabileceğiniz bir nemlendirici.

  25 şubat 2020 21:46 26 şubat 2020 20:57

  5

  5. 3 aydır kullandığım cildime en iyi gelen bayıldığım ancak fiyatı oldukça pahalı olan nemlendiricimdir.

  günde 2 kez kullanıyorum ve 2,5 ay anca olmuştur alalı ancak bitmeye yaklaştı diyebilirim, 40 ml çok uzun süre gitmiyor maalesef. bundan önce sampleını kullandım onu çok beğendiğim için büyük boyunu aldım şu an piyasa fiyatı 150 tl civarı bu sebeple f/p sini oldukça düşük buluyorum.

  cildim atopik ve karma bu sebeple her kullandığım şey iyi gelmiyor hatta iyi gelenler çok az el mecbur alacağım yine bu kremden.

  o kadar güzel nemlendiriyor ki gerçekten diğer nemlendiricilerle pul pul olan yüzüm bununla tüm gün nemli durabiliyor, akne eğilimim çok yok ama akne oluşturmadı, göz altlarıma da kullanıyorum milia yapmadı, siyah noktalarım aynı ne iyi geliyor ne kötü. cildimi aydınlattığını düşünüyorum. oldukça memnunum, keşke fiyatı daha uygun olsa.

  3 nisan 2021 00:10

  3

  6. her sene, yazın kendini gümbür gümbür hissettirdiği şu aylarda akdeniz bölgesinde ikamet eden biri olarak gündüz nemlendiricimi yavaştan daha matlaştırıcı ürünlerle değiştirme gereği duyuyorum. bu sene de piyango bioderma hydrabio legere'e vurdu.

  akşamları daha aktif içerikli ürünler kullandığım için biodermayı sadece gündüzleri kullanıyorum. sivilce yapmıyor, emilmeyecekmiş gibi dursa da güzelce emiliyor ve matlaştırıyor. nemlendirme özelliği çok yok bu yüzden kuru ciltliler kesinlikle uzak dursun derim. ayrıca kışın karma ciltlilere bile yeterli geleceğini sanmıyorum.

  benim için eksi diyebileceğim özellik yüze sürerken parfümlü silikon sürüyormuş hissi vermesi. böyle sanki nemlendirici değil de makyaj altı bazıymış gibi. zaten içinde de binbir türlü silikon bulunuyor. sürerken pek kolay dağılmıyor ve emilmeyecekmiş hissi veriyor ama sonra güzelce emilip matlaşıyor. bu kadar parfümlü ve silikonlu olmasaydı yazı kendisiyle geçirebilirdim ama malesef.

  9 mayıs 2021 09:57