yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (11)
  • medya (1)

  1. sabahları yüzümü temizleyip (gbkz: bioderma sebium pore refiner) sürdükten sonra kullandığım ürün. cildi yatıştırıyor ve kızarıklığını gideriyor. birçok nemlendiriciden daha ucuz ve etkili. makyaj öncesi kullanılabilir, vıcık vıcık bir his bırakmıyor. yağlı ve karma ciltler için.

  16 aralık 2013 15:36 ed.14 eylül 2015 19:11

  2. Kısa vadede matlaştırıcı mikro küreler içerirken, uzun vadede parlamayı azaltıp sebum düzenleyici etkiye sahiptir.

  14 eylül 2015 19:06 ed.14 eylül 2015 19:10

  3. Kullandığım yüz nemlendiricisinin cildimde sivilcelenmeye sebep olması ve zaten sivilcelerden muzdarip biri olarak, gerçekten güvenebileceğim bir krem arayışına girdim ve bu nemlendiriciyi kullanmaya başladım.

  -Ben sabah ve akşam nemlendirici uygularken cildime masaj yaparak yediririm. Ürünün özelliği matlık vermesi olduğu için ve gerçekten muazzam bir makyaj altı nemlendiricisi olma özelliğinden, ürünü cildinize yaymaya başladığınız anda kurumaya başlıyor ve masaj yapmaya vaktiniz olmuyor.

  -T bölge yağlanmama çok fayda sağladı, gerçekten parlamayı engelliyor ve cildin daha sağlıklı gözükmesini sağlıyor.

  -Uzun süreli olarak ciltteki dengesizlikleri düzeltiyor, yağlanma sorununu azaltıyor yani cildim sebum dengesini düzenliyor.

  -Ürünü kullanmaya başladığım günden itibaren herhangi bir sivilce ilacımı da kullanmadım ki net şekilde farkı görebileyim diye. Cildin kızarıklığını aldığı bir gerçek. Fakat en fazla 4 saate kadar bir matlık özelliğine sahip, arkasından tekrar cildimin yağlanmaya başladığını gözlemledim. Cildime iyi geldiğini düşünüyorum, cildimin sakinlediğini net şekilde görebiliyorum ve siyah nokta oluşumu engellediğine de katılıyorum. Sonuç itibariyle doktor reçeteli bir ürün kendisi, severek kullanıyorum.

  6 aralık 2015 02:46


  4. Sivilce tedavisi için doktora gittiğimde vermişti 1 aydan fazla süredir kullanıyorum sivilcelerimi ve kızarıklıklarımı biraz azalttı sanki ilk başlarda sabah akşam kullanıyordum şimdi sadece gece yatmadan kullanıyorum cildim yağlı olduğu için. Kokusu ve yapısı güzel ben sevdim mercimek tanesi kadar alıyorum tüm yüzüme yetiyor daha yarısına gelmedim sanırım.

  23 mart 2016 20:18

  5. Normalde kullandığım nemlendiricim yaz aylarında ağır gelmeye başlayınca eczaneye gidip bioderma sebium mat aldım. Sürdüğünüz anda emilen, parlamayı normal düzeye indiren, ağırlık yapmayan bir krem. Yaz ayları dışında cildim normaldir ancak yazın aşırı bir parlama oluyor burnumda. o kötü görüntüden kurtulmak istedim. Ben sabah kalkıp yüzümü temizleme köpüğüyle yıkadıktan sonra makyaj altına sürüyorum. İstanbul sıcağında tabi ki uzun süren bir matlık sağlamıyor ama en azından bir müddet parlama olmuyor. Tam yaz ayları için kullanmalık,hafif bir krem tavsiye ederim.

  13 eylül 2016 10:27

  6. 1 aydan fazla süredir kullandığım dermatologumun önerdiği nemlendirici krem. benim çok ciddi bir akne problemim yok ancak beni rahatsız etmeye başladığı için bir dermatologa başvurmaya karar verdim yaklaşık 1 ay önce. aynı serinin temizleme jeli ile beraber kullanıyorum. ben nemlendirmesinden memnunum özellikle gün içinde yüzümün mat kalmasını sağlamakta oldukça başarılı. tabii ki tamamen mat kalmıyor ancak parlamayı büyük oranda azalttığını söyleyebilirim. makyajın altında baya başarılı buldum, ben shiseido bb krem kullanıyorum genelde ve pul pul görüntü oluşturmadı. ancak nars velvet matte skin tint ile deneyince biraz pul pul durdu, daha nemli bir krem kullanmak gerekebilir onunla. gece de bunu kullanıyordum ancak verdiği histençok hoşlanmadım gece için o nedenle değiştirdim kremimi ancak gündüz için oldukça başarılı hem de çok güzel kokuyor :)

  25 nisan 2017 20:56

  1

  7. burnumdaki parlamadan rahatsız olduğum için kullanmaya başlamıştım. Ama anlamsız bir şekilde burnumun normalden daha fazla parlamasına neden oluyor. 

  25 mart 2018 00:23


  2

  8. Hiç memnun kalmadığım, bence nemlendirme özelliği olmayan nemlendirici. Karma ve sivilceye meyilli bir cilde sahibim. Çoğunlukla gece yatmadan sivilce kremi kullanıyorum, bu da yanaklarımda kuruluğa neden oluyor ve nemlendirici kullanmam gerekiyor. Bu kremi de sivilce çıkarmaz, yağlandırmadan nemlendirir diye düşünüp almıştım.

  Kremi kullanınca cildiniz mat ve kadife gibi oluyor, sanki matlaştırma etkili bir makyaj bazı kullanmışsınız gibi. Ancak kuruluklara yeterince etkili değil ve bende küçük küçük sivilcelere neden oldu. Zaten kullandığımda oluşan matlık sanki gözeneklerim tıkanmış hissi veriyordu. Bir daha almayı düşünmüyorum.

  10 ağustos 2018 21:31

  9. Cildimi matlaştırması gerekirken daha da yağlandırmasıyla şaşırtmış ürün. Neyse ki deneme boy almıştım. İlk sürdüğümde kadifemsi bir his oldu yüzümde hatta iyi ki aldım derken yarım saat sonra t bölgem vıcık vıcık olmuştu. Bu kadar sevenin varken bana neden böyle yaptın??

  21 eylül 2018 02:05

  10. karma ciltliyim öncelikle bunu belirteyim. nemlendirmesi, matlaştırması, pürüzsüzlük hissi bana yeterli geldi. makyajı da iyi tuttuğunu söyleyebilirim. bazı süslüler matlaştırmadığından şikayet etmiş onlara effeclar k denemelerini öneririm. ben bunu daha çok beğendim ama sadece matlık açısından effeclar k daha etkili geldi.

  19 ekim 2018 19:51