yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (4)
  • medya (2)

  1. Bobbi brown'dan inanılmaz kalıcı ve harika renklere sahip jel dokusunda eyeliner. Birçok firma bu eyeliner formülünü taklit etmektedir. Hemen kurumaz, nemini biraz kaybetse de uygulaması rahattır.

  25 aralık 2013 00:16

  2. Graphite ink rengini severek kullandım, gayet kalıcı. Ama benim bobbi brownın gel linerını seçme nedenim bu olmaz, ilk nedenim bu olmaz en azından. Çünkü biliyorum ki artık drugstore ürünlerde de var aynı teknoloji. Siyah veya kahverengi alacaksam gidip maybelline'den alıyorum, ama daha kompleks bir renk arıyorsam bobbi brown'a giderim. Her türlü ara tonu üretmiş kadın.

  21 eylül 2014 18:16 21 eylül 2014 18:52

  3. inanılmaz kalıcı gel eyeliner. yağmur altında sırılsıklam kaldığım günde bile zerre akma azalma göstermedi. takdir ettim kendisini.

  bundan önce kore markası (gbkz: etude house)'un gel eyelinerını kullanmıştım, o da kalıcıydı aslında. ama bu resmen kalıcılıkta devrim yaratmış.

  2 kasım 2015 12:35


  4. Bugün sahip olduğum, kargo geldiği gibi hemen koşup sürdüğüm eyeliner. Gerçekten denildiği kadar varmış! Saatlerdir şu extra yağlı göz kapaklarımda farlar gitti o gitmedi. Hala kuyruğu bile aynen duruyor. Bayıldım!! Şiddetle öneririm. Bir de bunu aldım derken 85 liralık lip gloss ve 60 liralık oje hediyesiyle gelince mutluluktan öldüm.

  24 kasım 2015 21:41

  5. Sevgili (yazar: Peach blossom) ile yaptığımız takastan patina ink rengini elde ettim( buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum).gri koyu kahve arası farklı bir rengi var.sürümü çok kolay. Ne zaman açıldı bilmiyorum ama hala kremsi cok güzel.kalıcılığı müthiş.öğlen sürdüm( burada hava 36c) kıpırdamadı bile.bayıldım.bittiginde mutlaka alırım hem bu rengi hem de siyahını.fiyatına deger kesinlikle.

  14 eylül 2017 20:05

  6. daha önce espresso ink hakkında olumsuz yorum yazmıştım kısmen geri alıyorum (gizlinot: yorumum gözükmüyor zaten. eski girdilerim yayımlanmayan girdilerde kaldı maalesef).

  mini boyunu almıştım (geçen yıldı yanılmıyorsam). ilk açıp kullandığımda "fakat bu renk de ne böyle" demiştim. mac'in jel eyelinerına göre daha katı yapıda olduğu için, fırçaya alına(bile)n ürünle çıkan sonuç silik bir görüntüydü. öyle bir iki kez kullanıp kenara koymuştum.

  birkaç ürün bitirdikten sonra kendisini tekrardan kullanmaya başladım. ürün zaten katıydı iyice kurumuştur diye düşünürken, açtığım ilk günkü katılığında olduğunu görünce şaşırdım. bu sefer ürünü tek fırça darbesiyle almaya çalışmayıp, bayağı kanırtarak kullanmaya başladım. bu arada ürünle en iyi anlaşan fırçalar ya kalın uçlu (kendi fırçası gibi) ya da inceyse bile sert kıllı (sephora no 90 gibi) fırçalar. mesela sigma e06 yumuşak kalıyor. sivri uçlu fırçalara ise hiç ürün gelmiyor neredeyse.

  neyse ürün, özellikle renk olarak benim için bir dönüm noktası olabilir. simsiyah eyelinerlardan daha yumuşak ve doğal tonlara geçiş. göz şeklim bile daha yuvarlak daha tatlı gözüküyor. kirpiklerim daha çok belli oluyor. sonuçtan acayip memnun kaldım.

  bu ürün ve elimdeki diğer ürünler bittikten sonra eyelinerda kahve tonlarına geçeceğim gibi gözüküyor (gizlinot: sıkılmazsam).

  12 şubat 2018 16:52 12 şubat 2018 17:02

  7. mac gel eyeliner dan sonra mükemmel diyebileceğim bir eyeliner simsiyah yumuşak toz toz dökülme vs yapmıyor.

  2 mayıs 2019 02:30


  2

  8. herkes çok beğenmiş, bende bir sorun var herhalde bilemedim.

  bobbi brown alışverişimde sepetime fırçasıyla birlikte deneme boyları eklendi bu malzemeler. siyah ve mor renklerini bir de mini fırçasını göndermişler.

  ben şimdiye kadar hep siyahını kullandım, bu yüzden onun üzerinden yorum yapacağım. eğer morunda bir değişiklik görürsem editlerim.

  yapısı yağ gibi, çok güzel. siyahı da simsiyah o da çok güzel. sürümü de yumuşacık, çok iyi. hatta sabitlenince 8 saat boyunca göz kapağının üstüne transfer olmuyor ya da akmıyor bu da cepte. ama sürerken ikinci katı geçecekseniz eski katı siliyor nedense. sabitlendiğinde gözde biraz ağırlık yapıyor ve sabitlendiği alan boyunca hafif bir gerilme hissediyorsunuz, sürüldüğü alan kadar deri kendi içine çekiliyormuşçasına. bana sample olarak geldi ama tam boyunu alacağımı sanmam. 165 lira verilen bir gel eyeliner'ın en az 12 saat gözümden başka yere transfer olmadan kalmasını ve sürerken üzerinden geçtiğimde silinmemesini beklerim.

  edit. morunu da kullandım. siyahından farklı olarak daha uzun süre göz kapağımda bir yere bulaşmadan kaldı. ama üzerinden geçerken silinme sorunu yine var. kalıcı olmasına rağmen alacağımı düşünmüyorum. bitene kadar kullanırım, gel eyeliner arayışlarıma başka markalarda devam ederim.

  17 aralık 2019 00:10 2 nisan 2020 13:31

  5

  9. caviar ink rengini çok severek kullandığım, beni bobbi brown ile tanıştıran üründür. bendeki rengi epey koyu bir kahverengi, göz kapağında duruşunu siyahtan ayırt etmek oldukça zor. ben günlük makyajlarda kahverengi tonlarını seven biri olarak rahatlıkla kullanıyorum. açık konuşmak gerekirse jel eyeliner bana biraz zahmetli geliyor. ürünün yapısı, uygun fırça seçimi derken kalem ürünler kadar pratik değil. yalnız bobbi brown bu eyeliner ile çığır açmış adeta.

  yapısı gerçekten jel kıvamında ve hemen her tür fırçayla kolaylıkla uygulanıyor. sürmesi korktuğum gibi zahmetli olmadı. kısa sürede alıştım desem yeridir. ben zaten çok ince çekmiyorum, onun için kalın uçlu fırçalarla kullanıyorum. uygulama kısmı bu şekilde oldukça kolay hale geliyor.

  onun dışında eyeliner suya dayanıklı olduğundan temizleme kısmı biraz uğraştıtabiliyor. yani misel su tarzındaki ürünlerle kolay kolay çıkmıyor, hatta biraz ovuşturmak gerekiyor. yalnız ben çoğunlukla yağ formundaki ürünlerle temizlediğim için benim açımdan pek bir sıkıntı olmadı.

  kalıcılığı da benim gibi gözleri çabuk sulanan, alerjik kişiler için gayet tatmin edici boyutta. yalnız çok çabuk kurumaya eğilimli bir yapıya sahip. sanırım tek olumsuz yanı budur. onun dışında düşündüm de, eyeliner olarak başka bir kötü özelliğini bulamadım gerçekten. bu arada çabuk kurumaması için kullandıktan sonra tıpkı disk makyaj temizleme pedlerinde olduğu gibi ters çeviriyorum. bu şekilde herhangi bir kuruma belirtisidir göstermedi bugüne kadar.

  özetle yapısı itibariyle akmadan, bulaşmadan zorlu şartlarda bile oldukça dayanıklı, rengi ve kalıcılığı açısından benim severek kullandığım bir jel eyeliner.

  ilgili medya:
  1
  25 şubat 2020 15:35