yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (11)
  • medya (8)

  1. niveanın eski vişneli lip balmına benzer bir lip balm ararken nerdeyse piyasadaki bütün lip balmları denedim. bunlardan biri de burt's bees tinted lip balm rose rengi. öncelikle renk vermesi iyi canlı hoş bir kırmızılık veriyor dudaklara. ancak ben sadece bir ya da iki kere kullanmışımdır. çünkü inanılmaz kötü bir kokusu var, tarif bile edemiyorum, böyle aşırı plastiğimsi bir koku. ürünün bozuk olduğunu sanmıyorum. zaten bütün burt's bees nemlendiricileri çok tuhaf bir kokuya sahip. bence en güzel kokan narlı bile çoğu insanın hoşlanmıyacağı bir koku. ayrıca bence narlı olan ile bu tinted serisindeki koyu renklerin dudağa verdiği renk arasında çok bir fark yok. renk vermesinden de beklediğimi bulamadım ki bulsam da süremezdim. bence almayın.

  10 kasım 2014 22:28

  2. red dahlia olanıyla ciddi düşünüyoruz. elimden bırakamıyorum. verdiği renk gerçekten çok güzel aynı zamanda yeterli nemi sağlıyor. türkiye'deki satış fiyatı abartılı olsa da işlevini yerine getiriyor.

  13 ocak 2015 01:57

  3. hibiscus olanı favorim. turuncumsu jelly kıvamda bir kırmızılık veriyor. bereketli de, senelerdir bitmedi. ruj sürmeye üşenip biraz renk istediğimde veya dudaklarımı kuru hissettiğimde kurtarıcım

  21 aralık 2015 23:15


  5

  4. keşfettiğimden beri neredeyse hiç ruj almadım, o derece. benim gibi aşırı beyaz tenliyseniz renkli lip balmlar rujlardan daha iyi duruyor bence gündüz makyajı için. renk olduğunda çok bir nemlendirme beklememek lazım ama kesinlikle nivea'nın renkli lip balmları gibi kurutmadı da.

  edit: ayrıca özellikle mat rujların üstünde harika duruyor rengi ayarlarsanız. hatta alttaki ruj başka renkken üstüne burt's bees tinted lip balm'un başka bir rengini sürünce çok güzel üçüncü bir renk çıkabiliyor.

  2 kasım 2017 14:57 18 mart 2018 00:58

  5. red dahlia rengini çok istediğim ama yapısı ve fiyatı yüzünden atağa geçemediğim ürün :)

  3 kasım 2017 04:14

  1

  6. Bende zinnia rengi var. Renk vermiyor. Yağlı bir his bırakıyor ve nemlemdirmesi yetersiz. Üstelik çok kötü kokuyor. Aldığıma pişman olduğum ürünlerden biri. 

  27 mart 2018 19:35

  1

  7. Ruj sürmek istemediğim günlerde yüzümü canlı göstersin, dudaklarıma renk versin diye edinmek istemiştim. Elimde rose rengi bulunuyor, rengi gayet güzel gel gelelim o koku nedir çok ağır bir koku aman allahım.. Nemlendirmesi desen makarna yemişsin de dudağında yağı kalmış gibi, paramıza yazık.

  24 eylül 2018 19:20


  8. Red dahlia rengini aldım. Acele çıktığım günler renk versin, ölüden farkım olur diye. Vallahi hiç renk vermedi bana. Bence dudağımın rengi de koyu değil ama anlamadım. Çok güzel nemlendiriyor, sürdüğüm an hissettim yumuaşaklığı. Bugün mat likit ruj altına denedim. Ruju tuttu, rengi bozmadı, dudağımı çorak topraklara çevirmedi.

  25 ekim 2018 19:54

  9. Rose ve Hibiscus rengini kullanma imkanım oldu. "Hibiskus" rengini, dudağıma rengini transfer etmesi açısından "Rose" rengine nazaran daha çok beğendim. Ürünün, hafif bir kokusu ve tadı var. Beni rahatsiz etmedi. Dudaklarıma hafifçe mercan bir renk verişini seviyorum. Gün içerisinde genellikle en ulaşılabilir yerde duru ve tazeleme ihtiyacı duyduğumda kullanırım. Renk verişi dışında nemlendirmesi az gelse de ruj niyetine kullandığımdan dolayı yeterli geliyor. Kullandığım dönemde dudak çatlağım ya da kabuklanmam olmuyor.

  Fiyatının son zamlarla birlikte trendyol sitesinde 104 ₺ ye yükselmiş pardon düşmüş olduğunu gördüm. Bu fiyatı hak etmediğini düşünüyorum. Hem tedavi amaçlı yoğun nemlendirme hem renk vermesi amaçlı arıyorsanız yeterli gelmeyeceğini düşünmekteyim.

  25 ekim 2018 23:26 26 ekim 2018 12:49

  4

  10. Bitmek üzere olan lise yıllarımla özdeşleşmiş lip balmlardır.

  Hibiscus ve Red Dahlia renklerini kullandım. 

  Hibiscus pembeye yakın şeftali/mercan renklerinde. Bence bu renk daha açık ten rengi olanlara yakışacak bir renk. Yapış yapış bir his bırakmıyor , pırıl pırıl yağlı bir görüntü de oluşturmuyor. Çok doğal duruyor ve sağlıklı gösteriyor ancak nemlendirmesi yetersiz .Gün içinde sık sık yenileyerek 2,5 ayda bitirdim.

  Red Dahlia’nın Bordo-kırmızı tonlarda olduğundan dudaklarımı daha kanlı canlı göstereceğini düşünmüştüm.Ancak dudağıma sürdüğümde soluk renkteki  dudaklarımı daha da ölü gösteren koyu bir bordoya boyadı. 

  Ben olive(zeytuni) alt tonlu açık buğday tenliyim , sanırım o yüzden kendime yakıştıramadım. Red Dahlia’nın daha çok esmerlere yakışacağını düşünüyorum. 

  Nemlendirmesi Hibiscus’a kıyasla daha iyi ancak ikinci katı geçtiğiniz anda yağlı bir görüntü oluşuyor. Tek katta da rengini vermiyor. Bu yüzden ben dudaklarımı kupkuru yapan mat rujların altına kullanıyorum. Üstüne sürdüğüm renge hafif bir kızıllık katıyor.

  İkisinin de kokuları herkesin aksine beni çok rahatsız etmedi ancak tatları yağlı şekerli bir şey karışımı gibi . Tatları hiç hoşuma gitmedi .

  Gelgelelim ikisinin de 80TL fiyatı hakettiklerini düşünmüyorum. 

  Çünkü hem nemlendirmeleri yetersiz hem de gramajları çok az. 

  Hibiscus’ü belki yeniden almayı düşünebilirim çünkü rengini çok beğendim . Eğer aynı renkte başka bir ürün bulursam Hibiscus almam .

  Renkleri için de medya yüklüyorum.

  ilgili medya:
  1
  1 aralık 2019 22:28