yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (1)
  • medya (2)

  1. yılların parfümü olmakla beraber, benim henüz tanıştığım, bulunması artık güç bir cacharel kokusu. benim kadar süslü -meraklı, kokulara zaafı olan ve sık sık oturup koku sohbetleri (gizlinot: şu çıkmış, bu nasıl? denedin mi?) yaptığım arkadaşlarımdan birinin; bu sabah getirip masama bıraktığı(gizlinot: hediyedir, sevgiler şelale (: ) efsane koku.

  üst notaları yasemin, mimoza, portakal çiçeği, sarmaşık, orta notaları süsen, alt notaları ise sandal ağacı, vanilya ve tütsü kokularından oluşmakta, 1987 yılında üretilmiş.

  ilk sıktığımda 'karabiberli baharat.. şekerli bu' diye düşündürdü beni.. sonra durdukça koku yumuşadı, güzel hoş bir vanilyaya, içten içe tüten bir tütsüye dönüştü.

  sıcak havaların kokusu değil. bu havalar iyi. soğuk.. kazak.. yünlü bişiler..

  karanlık.. sisli, puslu..

  2 püskürtme kafi.. fazlası boğucu.

  30 yaş üstü. kadınsı, duygusal.

  seksi, yumuşak, akılda kalıcı.

  eskilikli. teyze kokusu gibi. vintıc.(gizlinot: vintage)

  imza...

  unutulmaz.

  "oui, c'est moi"

  26 şubat 2014 15:07

  2. yaklaşık 2 yıl önce fransa'ya giden bir arkadaşıma cannes sephora'dan (99 euro'ydu sanırım) aldırdığım, kullanmaya kıyamadığım için dolabımda duran (muhtemelen de bozulan), şişesine bayıldığım kokusu ağır parfüm. türkiye'de satılmıyor, sephora'ya falan söylesek de getirse.

  28 şubat 2014 02:44

  3. mizu'dan sipariş verdiğim ve iki günde elime geçen parfüm. çok eskileri hatırlatan bir kokudur benim için. gerçekten de teyze kokusu.

  sıkıldığında değil de sindiğinde verdiği koku cidden çok güzel, akılda kalıcı. ne yapsam da sıkılmış değil sinmiş durdursam bilemiyorum ama.

  17 nisan 2015 16:58


  4. eski bir parfümdür ve tarzı bir haylı değişiktir. benzer kokuya rastlamadım hiç. sanıyorum artık zor da bulunuyor. duty free lerde gene de bulunma imkanı olabilir. benim hiç doyamadığım parfüm kolleksiyonumda uzun yıllardır hep var olan bir koku. her ne kadar ben 23 yaşımda kullanmaya başladıysam da lou lou'yu, çok genç arkadaşlara gitmez aslında... 35-40 yaş üstüyseniz ve değişik bir tarz denemek isterseniz tavsiye ederim.

  26 haziran 2015 13:29 26 haziran 2015 13:29

  5. sanırım 10 yıldır bizimle olan, anneme ağır geldiği için el koyduğum ancak benim de kullanabilmem için "modumun gelmesi" gereken nadide bir parfüm. bugün, kullanmaya kıyabildiğim günlerden biri.

  kesinlike bir kış kokusu. 3 fıstan fazla sıkılmamalı ama o 3 fısta öyle güzel bir hal alıyor ki insanın daha fazla sıkası geliyor. ben boynuma ve bileklerime sıkıyorum sadece, göğsüme sıkınca kokusu çok yoğun geliyor ve bunalıyorum.

  tütsü, odun, vanilya ve biraz da beyaz çiçeklerden oluşan klas bir karışım. zamanında "genç kızlar" için diye çıkmasına rağmen bildiğin "kadın" parfümü olan o kalıcı 80'ler kokularından bu da.

  16 kasım 2015 14:12

  6. nostalji. arkadaslarımla otostop cektigimiz bir gun, bizi arabasina alan cok guzel, orta yaşli bir kadinin kokusuydu.uzun uzun bize evde yaptigi resimleri anlatti.o gun de cerceveciye gidiyormus zaten resimler icin. Kadinin kulaklarinda camin icine yerlestirilmis birer menekseden olusan kupeler vardi, onu da kendisi uretmiş. Sarı mor kupeler, camın yansıması, altinda sade bir beyaz kazak. Lou lou iste o kadina cok yakismisti.

  Yogun bir koku. acilişini o gun ogrenemedim tabi ama arabanin icini dolduruyordu koku. Sonra gittik bulduk ve ust notalarinin da tipki kalan kismi gibi boyle yogun oldugu farkettik. turuncgiller ve limon agirlikli bir sekilde acilmiyor.sanirim o yogunlukta bunun da payı var. ben de katiliyorum, bu olsa olsa bir kis kokusu olur.

  Yine melankoliyle bitireyim.kadin nerededir acaba.

  17 kasım 2015 14:37 17 kasım 2015 14:40

  7. Yıllar yıllar önce, 1993 yılında dersaneden bir arkadaşımın kullandığı, çok beģenmekle birlikte o dönemler gücüm yetmediği için alamadığım, içimde bir ukte olarak kalmış parfümdür.Şimdi olsa yine o kadar sever miyim bilmiyorum ama o zamanlar benim için ulaşmak kolay değildi.Oysa ki sarı küt saçlı İrem arkadaşımız için her ders arasında tazelenebilecek nitelikteydi.Her gidi günler hey...

  17 kasım 2015 16:16


  5

  8. Sonunda aldım, sanırım 30 ya da 50ml'lik satılıyor artık. Daha çok beğenmek istiyormuşum, evet hayatımın parfümü demedim ama karakteristik bir koku bence. Vanilya yönü baskın durdu bende, başka böyle bir yorum görmedim ama hypnotic poison'un uzun bir süre oturduktan sonraki yumuşak vanilyasına benzettim ben. İkisi de bende şekerli durmadı. Kalıcı ve yumuşak bir koku.. Sillage ı beklentimden düşük.

  8 eylül 2017 13:24

  5

  9. Hypnotic poison daki vanilya, noa daki kremsilikle karışmış sanki... Açılışı eski bir koku gibi, ama bekleyince oldukça yumuşak. Sevdim sanki.

  4 ekim 2017 17:09

  10. asla vazgeçemeyeceğim imza parfümlerimden biri. tatlı ve olgun bir pudra kokusu, durdukça güzelleşir. teninize yakıştıysa soran çok olur. fiyatı da makul. 30 ml 60 tl civarında. çok kalıcı oluyor benim tenimde. içinde hiç yapaylığı da yok.

  31 ekim 2017 20:21 26 eylül 2018 12:28