yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • oylar (13)
  • medya (1)

  1. Bugün rossmannda gördüğüm dior nude air'a ambalaj itibariyle çok benzeyen fondöten. Şu an fiyatını hatırlayamasam da indirimden dolayı fiyatı da oldukça uygundu. Rengi kalmadığı için alamadım ama merakla bekliyorum. Aldığım ve bir süre denediğim zaman burası editlenecektir.

  28 aralık 2016 20:48

  2. Yukarıdaki yorumda bahsedildiği gibi sadece ambalajı ile Dior air nude benzeri değil, aynı zamanda Alman youtuber lar tarafından muadil gösterilmiştir. Catrice kullandim ama dior sahibi degilim bir yorum yapamayacagim.

  Yapısı incecik, tek katta kapatıcılığı orta ama arttırılabilir. Mat bir bitişi var ama donuk durmuyor. Benim t bölgem yağlıdır buna rağmen 6 saat parlamadan durdu. Pudra geçerseniz 7-8 saat parlamıyor. Normal ciltliyseniz hiç sorun yaşamazsınız. Kuru ciltli arkadaşlarımdan da alıp beğenen oldu. Pudralı bitişi var ama çok pudra pudra durmuyor. Çabuk sabitleniyor, o yüzden hızlı dağıtmak gerek. Rossmann fiyatı 24-25 liraymış, 30 ml ürün var.

  Fondoten hiç uçup gitmiyor kalıcılığı da gayet güzel.

  Tek sevmediğim yani, benim gözeneklerim çok, açık ve büyüktür. Gözeneklerimi çok belli etti.

  Tanım: Dior air nude muadili gösterilmis fondoten

  29 aralık 2016 12:56 29 aralık 2016 12:57

  3. (bkz: https://www.suslusozluk.net/b/catrice-hd-liquid-coverage-foundation)

  (yazar: welikke ) uktesi

  8 şubat 2017 01:54


  4. Kapatıcılığını beğendiğim, çok akışkan yapılı, su gibi bir fondöten.

  Piyasadaki çoğunluğu pompalı şişede gelen fondötenlerin aksine, bu fondöten pipetle(?) geliyor.

  Ben ürünü elimin üzerine pipet yardımıyla damlatıp, parmağımla yüzümün istediğim yerlerine nokta nokta uygulayıp sonra da real techniques süngerle dağıtıyorum.

  Kapatıcılığı dediğim gibi oldukça iyi, orta-yüksek diyebilirim.

  Bitişi yeni uyguladığımda pudralı iken, çok geçmeden saten bir görünüme bürünüyor, çok güzel oluyor.

  Kalıcılığını da çok beğendim, gün boyunca kalıyor.

  Tek beğenmediğim yönü, sonradan farkettiğim oksitlenmesi oldu. Bendeki 010 light beige rengi, ilk uygulamada cildime gayet uyumluyken, boynuma doğru iyi dağıtamadığım günler, boynumla arada -çok büyük olmasa da- bir fark görür oldum.

  (Gizlinot: bu arada fondöten ille de boyna kadar dağıtılır diye bir şey yok bana göre. Tenime uyuyorsa yüze güzelce dağıtmak yeterli diye düşünüyorum)

  Dipnot: Cildim için normalden kuruya dönük derdim eskiden ama şimdilerde emin olamıyorum. Burnum ve çevresi çok kurudur, lakin alnım parlamaya meyilli olabiliyor bazen. Karma mı oluyorum bu durumda? :)

  3 mart 2017 22:20

  5. Kapatıcılığı orta-yüksek, 010 rengi sarı alt tonlu, nc15 ciltlere uygun ama sanki yüze sürdükten bir süre sonra turunculaşıp oksitleniyor gibi geldi bana ama çok az renk değişikliğinden bahsediyorum loreal infiable daki gibi çok değildi. Mat bitişli pudralı bu yüzden kuru bölgeleri ve gözenekleri biraz belli ediyor. Ama baya uygun fiyatlı bir fondöten.

  13 haziran 2017 22:15

  6. Thataylaa kanalının sahibesi tarafından 15 days of foundation serisinde denenmiş ve şimdilik yeni serinin birincisi gibi görülen fondöten. Sarı alt tonlu renkleri var ve yüksek kapatıcılık, saten bitiş sağlamakta. Özellikle kistik akneden ve kırmızı bir yüzden şikayetçi olan taylor'ı kapatıcılığıyla şok etmişti çünkü tek katta her şey kapandı. Üstelik çok doğal görünüyordu. Çok denemek istediğim ama bulamadığım fondötendir.

  7 eylül 2017 17:27

  7. normalde mat yapılı fondötenleri sevmem ama bunun üzerinde mat yazmasına rağmen yüze bir ışıltı katıyor. su bazlı, ince yapılı bir fondöten. tek sorunu renk skalası olabilir. bendeki rengi 40 warm beige. yine de buğday tenime açık geldi diyebilirim ama nedense cilt rengimden 1 ton açık kullanırım genelde ten ürünlerini. ben beğendim.

  18 kasım 2017 10:56


  8. Özel gün fondötenim bu benim kalıcılığı mükemmel benim cildim yağlıdan karmaya dönük gün içerisinde yani bi 5 6 saat sonra parlama yapabiliyor bunuds pudra yardımı ile düzeltebiliyorum kapatıcılığı benim için yüksek ve maske gibi durmuyor incecik su gibi bi yapısı var hafif bir fondoten kalıcı mat bitişli hafif bir fondoten istiyorsanız ve uygun fiyatlı bir bakabilirsiniz

  6 ocak 2018 15:33

  9. orta kapatıcılıkta, akışkan yapılı, çabuk sabitlenip pudralımsı bitişe sahip uygun fiyatlı fondöten.

  ciltteki kurulukları kör göze parmak seviyesine getirmesi biraz üzücü ama ölü derilerden arındırılmış, güzel güzel nemlendirilmiş ciltte ciddi anlamda başarılı.

  12 ocak 2018 02:17

  10. Hakkında bu kadar az girdi olmasına şaşırdığım fondötendir.

  Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ve aşk yaşıyoruz kendisiyle. İncecik bir yapısı var, kapatıcılığı fırçayla uygulandığında oldukça yüksek, süngerle uygulandığında ortalama bir kapatıcılığı var. Tabii bu kapatıcılık ince bir katla arttırılabilir.

  Kuru ciltlere önermem çünkü kurulukları belli edebilen bir fondöten. Karmadan yağlıya dönük ciltlere ise kaçırmasınlar derim.

  29 ocak 2018 14:42