yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (8)
  • medya (3)
  1

  1. Celenes'in yüksek koruma vaat eden mineral filtreli güneş kremi. Alalı 20 gün kadar olacak, önceliğim temiz içerik ve uygun fiyat olduğu için celenes benim sıklıkla tercih ettiğim bir marka. Güneş kremindeki SPF 100 max gibi bir iddianın olması sebebiyle heyecanla satın aldım ancak hayatımda kullandığım en korkunç güneş kremi oldu maalesef. Yapısı inanılmaz yoğun ve yağlı, dağılması çok zor. Dağıtırken baya ürün kullanmak ya da cildi yormak gerekiyor. Ayrıca dağıttıktan sonrasında da ciltte geçmeyen yağlı bir his ve parlaklık kalıyor. Üzerine bence beyaz kalıntı da kalıyor ciltte. Bütün cilt tiplerine uygun olduğu yazılsa da hiçbir cilt tipinin sevebileceğini düşünemiyorum. Tekrar yüzüme sürmeyi düşünmüyorum çünkü inanılmaz rahatsız edici bir hisse sahip, yaz geldiğinde vücuduma kullanarak değerlendirebilirim ancak.

  ilgili medya:
  2
  19 nisan 2020 21:33

  5

  2. Yüksek koruma faktörlü olmasından dolayı aldığım ve çok memnun kaldığım bir ürün oldu. İndirimsiz 70 tl gibi bi fiyatı vardı. Kıvamı orta altına nemlendirici sürüp öyle kullanıyorum ve kolay dağılıyor beyaz kalıp gibi durmuyor. Komedon veya sivilce yapmadı. Kokusu yok ve kısmen temiz içerikli. Hiç makyaj yapmadığım için altında nasıl olur bilemiyorum ama karmadan yağlıya dönük cildimde ekstra bi yağlanma yapmadı. Sanırım benim için en uygun güneş kremini buldum.

  24 haziran 2020 16:15

  5

  3. By sweden işin süsü. Basbaya çekmeköy malı. Kutunun her tarafından malmö sweden yazısı fışkırırken en altında 0,0261 puntoyla 'celenes adına üretilmiştir bla bla çekmeköy/türkiye' yazmışlar. Sizi kınıyorum. avrupa birliği standartlarında üretilmiş ürün diye sevinip almıştım. 

  100 spf olan 50 spf olandan daha ucuzdu. Ucuz mal sevmediğim için 50'lik aldım. 

  Uyuz olduğum ikinci nokta:

  Paraben alcohol mineral oil %0 yazmışlar. 

  Bu zamanda paraben alkol ve mineral yağ içeren ürün kalmış mıydı? Reklam yapılacak meziyet değil bunlar. 

  Adamsan titanium dioksit free yap görelim kardeşim hayret bir şey. 

  yine de hakkını yemeyelim alınası üründür. 

  14 temmuz 2020 18:40


  2

  4. Dry touch isimli olanını kendime, bunu da kuru ciltli ablama almıştım. Kuru ciltli biri için bile fazla yağlı, resmen yağ bazlı temizleyicinizi sürüp durulamamışsınız gibi duruyor. Aşırı kuru ciltliler şans verebilir, beyazlık bırakmıyor koruması da iyi.

  5 mayıs 2021 11:13

  3

  5. tanım: isveç menşeili celenes markasının geliştirmiş olduğu formül ile markanın standartları kapsamında türkiye'de üretilen; oldukça yoğun kıvamda; açık sarı renkte, cilt tipi ne olursa olsun kolay kolay emilmeyen; beyaz kalıntı ve yapış yapış bir his bırakan ancak buna rağmen gerçekten çok iyi güneş koruması sağlayan; ciltte hafif de olsa terleme yapmasına rağmen suya dayanıklı özelliği sayesinde ciltte daha uzun süre kalıcı olabilen; uzun süre üst üste kullanıldığında minik çapta kapalı komedonlar oluşturduğundan şüphelendiğim hibrit yapıda (fiziksel ve mineral koruyucu içeren) güneş kremidir. bizim ailede aslında güneş alerjisi sadece kardeşimde vardı ancak bu sene kardeşimdeki güneş alerjisi reaksiyonlarının (kızarma, ürtiker gibi döküntü yapma ve aşırı kaşıntı) kendimde de görmeye başladığım için elimde başka ürünler olmasına rağmen yaz için yüksek korumalı bir güneş koruyucu almak istedim. alerjik reaksiyon için detaylı bilgiyi cilt doktorunuzdan alabilirsiniz ancak naçizane deneyimsel bir bilgi vereyim, güneş alerjiniz varsa minimum 50 spf ile uva ve uvb filtrelerini birlikte içeren ve fiziksel nitelikte bir güneş koruyucu kullanmanız, güneşin kuvvetli olduğu saatlerde çıplak ten ile güneşe çıkmamanız gerekmekte. bu güneş koruyucuyu da yaklaşık 10 gündür deniyorum, bir iki gün de güneşin kuvvetli olduğu saatlerde dışarı çıkmak zorunda olduğumda kullandım, dolayısı ile ürün hakkında hemen hemen net fikirlerim oluştu.

  olumlu özellikleri: güneş kremlerinin ateş pahası olduğu bir zamanda 50 ml. tüp ambalajda ve indirimli olarak 60-70 tl fiyatla, ülkemizdeki tüm drugstore marketlerde satışı bulunan bir ürün olması, hali hazırda deneysiz (cruelty free) bir marka olduğu bilinen celenes'in bitkisel ve organik içerikler ile üretmiş olduğu nispeten temiz içerikli bir ürün olması, aynı içerikteki bir çok ürüne göre daha iyi ve daha uzun süre koruma sağladığı için tazeleme gerekliliğinin az olması ve bereketli bir ürün olması, güneşten gerçekten iyi koruması ve güneş alerjisini önleyebilmesi.

  olumsuz özellikleri: cilt tipim yazın yağlıya dönüyor ancak şu an için karma ve çok da yağlı sayılmaz. tek başına kullanıldığında kısa süre de olsa beyazlık bırakan, çok yağlı ve yoğun yapıda, kolay emilmeyen ve yapışık bir hissiyat bırakan bir ürün. ayrıca yağlandırma ve terletme yapıyor. ben cildim hassas iken ten makyajı yapmıyorum ve bu güneş kremini de makyaj altında denemedim ancak fondöten/bb krem yapısını kesinlikle bozar diye düşünüyorum. bu sebeplerle makyaj bazı olarak kullanılamayacak ya da hemen sür çık yapılmayacak kadar yoğun ve kullanımı nispeten zor bir ürün. ben ürünün bahsettiğim bu yağlı yapısını iyi bir transparan pudra ile dengelemeye çalışıyorum. ürünün kokusu yok denecek kadar az ama yine de parfüm içeriyor. çift aşamalı temizlikle bile biraz zor temizlenen ve bence bu sebeple her gün kullanımda cildi biraz yoracak bir ürün olduğu görüşündeyim. çene bölgemde kapalı komedon oluşturduğundan şüpheleniyorum ama bu hususta pek de emin değilim çünkü bkz. maske kullanıyoruz. eğer bu hususta daha emin olursam girdide mutlaka güncelleme yaparım.

  sonuç: genel olarak sevdiğim bir güneş kremi olmakla beraber üst üste kullanılamaması ve çok güneşli günlerde kullanıma uygun olması nedeniyle elimdeki ürünü bitirdikten sonra alerjim hafiflerse kendisini yeniden satın almayı düşünmüyorum. ancak güneşe karşı alerjik ciltlere, uygun fiyatı ve nispeten temiz içeriği ile tavsiye edebileceğim bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

  7 mayıs 2021 11:15

  1

  6. belki fiyatı içeriğine göre güzel ama kullanılamayacak kadar yoğun yapılı güneş kremi. Nereden başlasam kötülemeye bilemiyorum. öncelikle yapısı inanılmaz ağır hatta o kadar ağır ki bendekinin bozuk olduğunu düşündüm. bayağı pişik kremi gibi bir şey bu. yaz sıcağında dağıtırken terliyorsunuz yetmezmiş gibi terleyince o kalıp gibi yapısı adeta vazelin gibi eriyor. sürülmüyor bile yani yaymak için enerji gerektiriyor. bir alerji yapmadı, kızarıklık yapmadı, sivilce yapmadı ve neredeyse kokusuzdu ama gerçekten aktif hayatta kullanmak imkansız. makyaj altına zaten mümkün değil. belki yüzünüzün nasıl göründüğünü umursamadığınız piknik, sahil gibi yerlerde kullanırsınız ve ben öyle yaparak bitirmeyi düşünüyorum. iki parmak kuralı zaten uygulanabilir asla değil 3 fındık tanesi kadar bile illallah ettiriyor. bu yüzden 100 spfi verebileceğini düşünmüyorum tabi üreticinin kullanılması gereken miktarı belki de yapısından dolayı azdır ama yine de yetersiz geliyor. yüzümü güzel korudu 3 fındık boyutu hiç yanmadım ama kullanılabilir de bulmadım. tekrar alacağımı düşünmüyorum.

  26 temmuz 2021 21:28

  5

  7. karmadan yağlıya dönük cildim bu markanın her türlü cilt ürünüyle çok iyi anlaşıyor. bu güneş kremi de onlardan bir tanesi. bundan önce, dry touch 50 spf ve herbal 50 spf güneş kremi versiyonlarından da memnun kalmış biri olarak, gün içinde güneş kremi yenileme imkanı bulamadığım için cildimin kurtarıcı ürünü oldu. şu anda 3.tüpümü kullanmakla beraber, indirim zamanlarında yedeklemeye çalıştığım bir güneş kremini yorumsuz bırakmak istemedim. krem formdaki güneş kremleri biraz daha ciltte yağlı his bırakmaya meyilli olduğu için, yapısının bahsedildiği kadar yoğun olması beni rahatsız etmedi. ayrıca white cast tabirinde ciltte beyazlık bıraktığını da gözlemlemedim. aksine güzel taraflarından biri, bu ürünü kullanırken ekstra bir makyaj bazı kullanmaya gerek duymuyorum. sürdükten sonra ciltte bıraktığı o kadifemsi yumuşaklık ve neme doymuş cilt görünümü benim hem tek başına, hem de makyaj altında çok hoşuma gidiyor. dewy skin ve my skin but better tabirine oldukça uyan bir güneş kremi diyebilirim. bu yüzden matt efekt veren ürünlerden yana olanlar için uygun bir güneş kremi olmayabilir.

  12 mayıs 21:54