sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (25)
 • oylar (0)
 • medya (1)

1. yeni kullanmaya başladığım losyon. çok tuhaf bir kokusu var ve ilk sürdüğünüzde ciltte yanma yapıyor. bazı bloglarda 'alkollü oluşu iyi bir temizlik yaptığı izlenimi veriyor' diye bahsedilmiş, şaşırmadan edemedim. günlük kullanımda bence cilde zarar verebilecek bir ürün zira anında kızarıklık da yaptı. ben sadece siyah nokta temizliğim sonrasında kullanmayı düşünüyorum.

18 şubat 2015 20:06

2. Siyah noktalar 12-13 yaşlarımdan beri yoğun. Zaten bizim ailenin soyadı "gözeneklioğulları" olmalıymış. Bu ürünün hiç bir işe yaramadığını çok net hatırlıyorum ve çok uzun süre de kullandım. Bunun yerine her gün akşam günlük hassas bir peeling kullanın ve bir limonu sıkıp küçük bir şişeye doldurup tonik yerine kullanıp üstüne nemlendiricinizi sürün. Limon mikropları öldürüp, siyah nokta oluşumunu engellerken aynı zamanda uzun süreli kullanımda tüylenmeyi de azaltır.

(gizlinot: Bıyık alın çene favorilerini almak zorunda olan kişilere özellikle ağda sonrası limon tuz karışımı çok yaksa da öneririm Ben alnımda çok faydasını gördüm.

(gizlinot: çok hassas ciltler tuz koymayabilir)

6 temmuz 2015 23:17 ed.25 temmuz 2015 16:55

3. ancak ve ancak çok yağlı ciltlerin kullanması gerektiği tonik. hatta onlar bile ara vererek kullanmalılar. üniversitedeyken almıştım, cildimi yağlı sanıyordum, sürüp de yüzüm ateşe verilmiş gibi yanmaya başlayınca aslında hassas bir cildim olduğunu da öğrenmiş oldum. kokusu da gargara gibiydi.

10 temmuz 2015 15:58

4. daha fazla siyah nokta yapan losyon. cildi kalitesiz hale getiriyor. kullanmayın, kullandırmayın.

13 temmuz 2015 09:21

5. Ben karma ciltliyim, bu ürünü burun ve çenemdeki siyah noktaları önlemesi için almıştım, ama almaz olaydım sivilcesiz yüzümü sivilce doldurdu. Bu üründen kaynaklı olduğuna eminim çünkü kullanımla başlayıp bırakmam ile kesildi sivilceler.

Fakat bilemiyorum ben de mi öyle oldu, yalnız şunu söyleyebilirim ki hayatımda ilk kez bir üründen bu kadar mağdur oldum.

3 ağustos 2015 23:53 5 ekim 2015 12:20

6. Evde banyo dolabında duran losyon. Ne zaman geldi kim aldı bilmiyorum ama bazı akşamlar yüzümü yıkadıktan sonra pamuğa biraz koyup kullanıyorum ve o pamuğun aldığı renge şaşırıyorum. Bildiğin kahve rengi oluyor. Sağlıksız olduğu kokusundan bile belli ama o rengi görünce pamukta inanmıyorum cildimde nasıl bunlar olur diye sildikçe siliyorum garip bi haz veriyor. Bu arada 2 aydır yazlıktayım. Regl günleri hariç denize her gün girdim temiz hava bol oksijen araba dumanı yok bişey yok makyaj da yapmıyorum nereden geliyo bu kirler anlamıyorum.

19 ağustos 2015 17:13

7. Fiyatı uygun bir ürün. Fiyatına göre performansı olumlu olsa da Daha iyileri var tabii. Alkol içermiyor yazıyor ama keskin kokusu ve yüzden hemen uçup diğer tonikler gibi yapış yapış hissi vermemesi alkol içeriyor hissi veriyor. Cildiniz kuruysa yanma hissedebilirsiniz. Ayrıca aklınızda bulunsun uygun bir temizleyiciyle birlikte bir akşam bir sabah düzenli olarak birkaç hafta kullanmazsanız hiç bi işe yaramaz. Ama sabredip bekleyince işe yaradığını göreceksiniz.

19 ağustos 2015 17:44 ed.9 ekim 2015 15:34

8. içindeki alkol oranının bariz fazla olduğunu düşündüğüm toniktir.

kokusu aşırı ağır, eğer çok sert sürerseniz pamukla yanma ve kızarıklık yapabiliyor.

cildim karma olmasına ve çok hafif sürmeme rağmen, her kullanışımda burun ve ağız kenarlarında kuruma yapıyor. yanaklarıma sürmüyorum, sürdüğümde görünmeyen gözenekleri görünür kılcak kadar kızartıyor.

siyah noktaları temizliyor mu?

eğer çok derinde değilse, bakıldığında bariz olarak belli siyah noktalarınız varsa yaaani, temizliyor diyebilirim. ama bir tık daha derindeyse siyah noktalar hiçbir işe yaramıyor.

yüz yıkama jeli kullanmadan direk toniklerseniz, cildin tüm gün oluşan kirini pisliğini pamukta görebiliyorsunuz evet.çünkü içinde çok fazla akol ve salisilik asit mevcut. daha da mı temizlemesin cildi. temizleme jelinden sonra uygulayınca ise o pamukta renk değişimi filan olmuyor.. sadece yanan ve çok kurumuş bir ciltle kalıyorsunuz.

eğer çok aşırı yağlı bir cildiniz yoksa pek fazla önermiyorum açıkçası. karma ciltliler bile alırken tekrar düşünmeli.

19 ağustos 2015 22:35

9. Allah korusun bu losyondan.. Cildi kurutuyor, siyah noktayı sivilceye dönüştürebiliyor. Önerim sephora losyonları..

20 ağustos 2015 12:56

10. alkol oranı yüksek bir ürün bu yüzden temizlediğinizde pamukta sizi hoşnut edecek kadar kir bırakır lakin içerdiği alkol sebebi ile benim cildimi tahriş etti. sadece burnumdaki siyah noktaların üzerine sürmek için kullandım ama tekrar asla kullanmam. clinique marka bir toniğe de çok benzer

6 ekim 2015 13:41